$
שוק ההון

בלעדי לכלכליסט

איתמר מדיקל בוחנת הנפקה בנאסד"ק במהלך 2015

החברה המפתחת ציוד רפואי לאבחון מחלות המובילות להתקף לב מקיימת מגעים ראשוניים לקראת הנפקה בארה"ב, כשרק בחודש מאי גייסה 23.6 מיליון שקל ממגדל וילין לפידות. גם החברות נוירודרם, טראקואט וארגו מדיקל נמצאות בדרכן לנאסד"ק

ניר צליק 06:5607.07.14

איתמר מדיקל, המפתחת ציוד רפואי לאבחון מחלות לב, מקיימת מגעים ראשוניים לקראת הנפקה בנאסד"ק - כך נודע ל"כלכליסט". אם ההנפקה אכן תצא לפועל היא תבוצע ב־2015. בחודשים הקרובים החברה צפויה לקבל את ההחלטה ועדיין לא ברור מה יהיה היקף ההנפקה. עוד נודע ל"כלכליסט" כי שלוש חברות הביומד נוירודרם, טראקואט וארגו מדיקל נמצאות גם הן בדרכן להנפקה בנאסד"ק.

בחודש מאי האחרון גייסה איתמר מדיקל 23.6 מיליון שקל מבתי ההשקעות מגדל וילין לפידות, כפי שנחשף ב"כלכליסט". שני בתי ההשקעות רכשו במשותף 7.3% ממניות החברה, כאשר ילין לפידות רכשה 5.7% ואילו מגדל רכשה 1.6%. הגיוס שערכה איתמר מדיקל נערך כדי לדחוף את תוכניות השיווק של החברה, כמו גם לחזק את מבנה ההון שלה.

 

 

לאיתמר מדיקל יש שני מוצרים עיקריים: EndoPat ו־WatchPat. המוצר הראשון נועד לאבחון של מחלות קרדיו־וסקולריות (כלי הדם של הלב) המובילות להתקף לב, והמוצר השני מיועד לבדיקת הפרעות שינה שמאפיינות חלק גדול מאנשים הסובלים מבעיות לב. במאי 2013 מונה גלעד גליק למנכ"ל איתמר מדיקל, כאשר המשימה העיקרית שהוצבה בפניו היתה הרחבת מאמצי השיווק של החברה. מאז הגעתו של גליק לחברה הוסיפה המניה כ־46%, כאשר שווי השוק שלה האמיר ל־406 מיליון שקל. כלומר, לאור העובדה ששווי השוק של איתמר מדיקל כבר עולה על 100 מיליון דולר, החברה מסוגלת להנפיק בנאסד"ק.

 

בשנה האחרונה איתמר מדיקל מיישמת תוכנית לגיוון מקור המכירות שלה, ונוסף למכירות למכוני מחקר החברה פונה לארגונים גדולים בשוק הקליני הטיפולי תוך מיקוד באוכלוסיית חולים עם תסמינים ומחלות מאובחנות. לאחרונה חתמה החברה על שלושה הסכמי שיווק חדשים: מדטרוניק בארה"ב ופיליפס וניהון (Nihon Kohden) ביפן. בחברה סבורים כי ההסכם עם ניהון, שנועד לשיווק מוצר ה־EndoPAT, פונה לשוק פוטנציאלי ביפן, באירופה ובארה"ב בתחום של מחלות לב, רפואה מניעתית ורפואה פנימית בהיקף של כ־2.6 מיליארד דולר בשנה.

 

מנכ"ל איתמר מדיקל, גלעד גליק מנכ"ל איתמר מדיקל, גלעד גליק צילום: אוראל כהן

 

עם זאת, הכנסותיה של איתמר מדיקל עדיין מסתכמות במיליוני דולרים בודדים בלבד - את הרבעון הראשון סיימה עם הכנסות של 3.6 מיליון דולר לעומת הכנסות של 3 מיליון דולר ברבעון המקביל, והפסד של 6.7 מיליון דולר לעומת הפסד של 1.4 מיליון דולר ברבעון המקביל.

 

בתקופה האחרונה גילו הגופים המוסדיים את חברות הביומד, כאשר רק לפני שבוע וחצי רכש ילין לפידות 5.9% מחברת אינסולין בתמורה ל־13 מיליון שקל, ובחודש יוני רכשה מגדל 11% מאי.טי.ויו מדיקל בתמורה ל־5 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x