$
שווקי חו"ל

המסחר בבורסות אסיה ננעל במגמה מעורבת

ניקיי ירד ב-0.4%, האנג סנג ושנגחאי ננעלו ביציבות. אייר צ'יינה עלתה ב-1.5% לאחר שהודיעה על הידוק שיתוף הפעולה עם לופטהאנזה הגרמנית

שירות כלכליסט 12:1007.07.14

המסחר בבורסות אסיה ננעל הבוקר (ב') במגמה מעורבת, בפתיחת שבוע המסחר בשווקים הבינלאומיים. ביפן, מדד האינדיקטורים המובילים ירד זה החודש הרביעי ברציפות ועמד על 105.7%, מעט מתחת לציפיות השוק. ניקיי ירד ב-0.4%, האנג סנג ושנגחאי ננעלו ביציבות.

 

ניקיי האנג סנג שנגחאי

 

בטוקיו ובהונג קונג נרשמו מחזורים נמוכים יחסית, על רקע חופשת סופ"ש ארוכה בארה"ב, שם הושבתו הבורסות ביום שישי בשל חופשת ה-4 ביולי. בין המניות הבולטות המעטות שבולטות בהונג קונג מניית חברת התעופה הגדולה בסין אייר צ'יינה שעלתה ב-1.5% בבורסת הונג קונג על רקע הודעתה בדבר הידוק שיתוף הפעולה עם חברת התעופה הגרמנית לופטהאנזה.

 

עוד בתחום התעופה, וול סטריט ג'ורנל מדווח שחברת התעופה הונג קונג איירליינס מתכננת יציאה להנפקה ראשונה (IPO) בבורסת הונג קונג, ולראשונה בתולדות הבורסה האמורה צפויה ההנפקה להתבצע בשני מטבעות במקביל - יואן סיני ודולר הונג קונגי. החברה עדיין לא הגישה בקשה לבורסה, אך על פי הדיווח, במידה שהתוכנית תצא לפועל, ההנפקה צפויה ברבעון הרביעי של השנה, ושוויה יעמוד על 500 מיליון דולר אמריקני.

 

IBM ולנובו קיבלו את ברכתו של הרגולטור הסיני לביצוע עסקת רכישת השרתים. שמהווה את אחת מהגדולות בתחום, נחתמה בינואר האחרון בסכום של כ-2.3 מיליארד דולר. על פי פרטי ההסכם, IBM תעביר ללנובו את חטיבת שרתי ה-x86 שלה כולל מערך התחזוקה והרשתות מבוססות שרתי בלייד.

 

בורסת הונג קונג בורסת הונג קונג צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x