• תפריט
בורסת ת"א

עילדב תרכוש את חברת האבטחה קומסק ב-76 מיליון שקל

בסוף 2009 נמחקה קומסק מהמסחר בעקבות הצעת רכש של הבעלים, ניסים וכוכבה בר אל, שהפכו אותה לפרטית. מאז הם נהנו מתשואה של 19% בתקופה של 4.5 שנים

גיל קליאן 12:5706.07.14
קומסק חוזרת לבורסה. אחרי שחברת אבטחת המידע קומסק, בבעלות ניסים וכוכבה בר אל, נמחקה מהמסחר בשנת 2009, הודיעה היום חברת האחזקות עילדב הציבורית כי היא תרכוש את חברת האבטחה תמורת 76 מיליון שקל.

 

 

בסוף דצמבר 2009 נמחקה קומסק מהמסחר בעקבות הצעת רכש של הזוג בר אל, שהפכו אותה לפרטית לפי שווי של 63.7 מיליון שקל. כך, נהנו בני הזוג מתשואה של 19% בתקופה של 4.5 שנים מאז המחיקה (תשואה ממוצעת של 4.3% בשנה).

 

מה דעתך על מניית עילדב:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
קומסק עוסקת בייעוץ בתחומי אבטחת מידע ופועלת בישראל, הולנד ואנגליה. החברה מעסיקה 120 עובדים, ובין לקוחותיה בנקים, מוסדות ממשלה וכדומה. בשנת 2013 רשמה החברה הכנסות של 80.4 מיליון שקל, ירידה של 5.6% לעומת ההכנסות ב-2012. למרות הירידה בהכנסות, החברה שיפרה רווח גולמי, והרווח הנקי של עלה ב-5.6% לסכום של 11.3 מיליון שקל.

 

האקזיט של בר אל לא יוגבל לסכום המכירה בלבד – במקרה של שיפור התוצאות החברה יהיה בר אל זכאי לתשלום נוסף של 8 מיליון שקל. בנוסף, קומסק עצמה שילמה לבר אל במועד המכירה 4 מיליון שקל תמורת אי תחרות, וכן התקשרה עמו בהסכם ייעוץ ל-3 שנים, עליו יקבל מן הסתם כספים נוספים.

 

בורסת ת"א בורסת ת"א צילום: בלומברג

 

עילדב יוצגה בעסקה על ידי עוה"ד קובי סרוב, יואב קרמר וסיון נרקיס ממשרד מ.פירון ושות'. את קומסק ובעל השליטה בה ייצגו עוה"ד אודי כנעני, איילת אוסקר, וניר שדה ממשרד פירט, וילנסקי, מזרחי וכנעני.

לכתבות נוספות בנושא שוק ההון 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x