$
בורסת ת"א

אקזיט לנץ: מוכרת את דודסון האמריקאית ב-377 מיליון שקל

לפני כשנתיים רכשה הקבוצה את מנדלסון שמחזיקה בדודסון מחתנו של תשובה, רוני אלרואי. מנדלסון רשמה עליית ערך של 15% בשנה האחרונה והיא נסחרת כיום לפי שווי של 263 מיליון שקל

אורן פרוינד 12:0603.07.14

שנתיים לאחר שרכשה מידי רוני אלרואי, חתנו של יצחק תשובה, את תאגיד התשתיות הישראלי מנדלסון, מבצעת הבוקר (ה') קבוצת נץ בניהולם של צבי איציק ושרגא בר אקזיט מרשים לפעילות החברה בארה"ב.

 

מנדלסון תשתיות, החברה הבת של קבוצת נץ, השלימה הבוקר את מכירתה של Dodson Global, המרכזת את פעילות מנדלסון בארה"ב, תמורת 110 מיליון דולר (כ-377 מיליון שקל). הרווח הכולל למנדלסון (לאחר מס) מהעסקה מוערך בכ-82 מיליון שקל, והרווח הנקי צפוי להסתכם בכ-70 מיליון שקל.

 

מדובר באקזיט מרשים במיוחד עבור נץ, בהתחשב בעובדה שרכשה את כלל הפעילות של מנדלסון (לחברה יש פעילות גם בישראל) רק לפני שנתיים מידי רוני אלרואי לפי שווי חברה של 124 מיליון שקל. כעת מוכרת נץ רק את הפעילות האמריקאית לפי שווי הגבוה פי 3. אלרואי, שהיה מצוי אז בהסדר חוב ענק בחברת האחזקות הכושלת שלו קמן, נאלץ למכור את החברה במחיר נמוך בהרבה משוויה הריאלי.

 

"האקזיט של פעילות מנדלסון בארה"ב ממחיש את היכולות של הקבוצה להשביח ערך בחברות", אמר צבי איציק מנכ"ל קבוצת נץ ויו"ר דודסון. "בכוונתנו להמשיך להשביח את פעילות הקבוצה ובכלל זה של מנדלסון תשתיות בישראל. זאת, במקביל לאיתור השקעות נוספות אשר יציפו ערך לבעלי המניות בחברה".

 

נראה כי אסטרטגיית ההשבחה של איציק אכן עובדת. מנדלסון רשמה עליית ערך של 15% בשנה האחרונה והיא נסחרת כיום לפי שווי של 263 מיליון שקל. החברה נכנסה לראשונה לבורסה הישראלית באוגוסט 2013 כשביצעה הנפקה ראשונית (IPO) וגייסה 70 מיליון שקל, לפי שווי חברה של כ-200 מיליון שקל (לפני הכסף), כלומר מאז ההנפקה ועד היום עלה ערכה של החברה ב-31.5%. מי שהכניס אותה לבורסה הייתה חברת נץ בניהולם של צבי איציק ושרגא בר לאחר שרכשו כאמור את השליטה בחברה בשנת 2012 מידי אלרואי.

 

קבוצת נץ פועלת בשלושה תחומים עיקריים: תחום הנדל"ן המניב בארה"ב, באמצעות חברת נץ ארה"ב; תחום הזורמים, באמצעות חברת מנדלסון תשתיות שבשליטתה; ומלונאות, באמצעות נץ מלונות, המחזיקה ב-50% ממלונות אפריקה ישראל, בעלת המותגים קראון פלאזה והולידיי אין.

  

 צילום: shutterstock
מה דעתך על מניית מנדלסון תשת:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x