$
שווקי חו"ל

דיווח שוטף

נעילה יציבה בניו יורק; קייט פארמה קפצה ב-5.3%

דאו ג'ונס שבר את רצף העליות עם ירידה של 0.1%, נאסד"ק ו-S&P 500 ננעלו סביב רמות הפתיחה; חברת פיתוח התרופות לסרטן מישראל השלימה זינוק של 80% בשני ימי המסחר הראשונים שלה בנאסד"ק. המנכ"ל אריה בלדגרין הרוויח על הנייר 87 מיליון דולר ביומיים

ערן סוקול 23:0723.06.14
דאו ג'ונס נאסד"ק

S&P 500

 

וול סטריט וול סטריט צילום: בלומברג

 

23:04 - המסחר בבורסות ניו יורק ננעל ביציבות. מדד דאו ג'ונס שבר רצף של שישה ימי עליות, כשירד קלות, בשיעור של כ-0.1%. נאסד"ק ו-S&P 500 ננעלו סביב רמות הפתיחה. מניית חברת קייט פארמה עלתה ב-5.3% והשלימה זינוק של 80% ביומיים. המנכ"ל אריה בלדגרין רשם רווח של 87 מיליון דולר על הנייר ביומיים.

 

22:22 - הנפט נחלש היום בשיעור של 0.6% ומחירו נקבע על 106.2 דולר לחבית בבורסת הסחורות של ניו יורק. הכלכלה הארגנטינאית התכווצה בשיעור של 0.2% ברבעון הראשון לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

 

21:00 - לאחר שזינק בשבוע שעבר ב-3.3%, בבורסת הסחורות של ניו יורק עלה היום מחיר הזהב ב-0.1% נוספים לרמה של 1318.4 דולר לאונקיה.

 

20:00 - מניית Integrys Energy המסומנת (TEG) מזנקת ב-12% לאחר שדווח כי תירכש על ידי חברת Wisconsin Energy המסומנת (WEC) תמורת 9.1 מיליארד דולר. לאחר השלמת העסקה החברה המוזגת תיקרא WEC Energy Group.

 

19:00 - המסחר באירופה ננעל בירידות. פוטס בלונדון ירד ב-0.4%, דאקס הגרמני איבד 0.7%, קאק בפריז השיל 0.6% והבורסה במילנו איבדה 1.24% מערכה.

 

18:00 - יצרנית מצלמות האקסטרים GoPro, החברה שאחראית על הצפת יוטיוב בסרטוני גוף ראשון של אופנועני שטח, חובבי צלילה עם כרישים ובזים במעופם, מתכוננת להנפקה בוול סטריט. על פי תשקיף שהגישה בתחילת החודש מעריכה בלומברג את שוויה הכולל של גופרו בסכום שעשוי להגיע ל-2.96 מיליארד דולר. בעלי המניות בחברה ינסו למכור כ-17.8 מיליון מניות במחיר שינוע בין 21 ל-24 דולר למניה, ובכך לגייס סכום שיכול להגיע ל-427 מיליון דולר, שישמש אותה למטרות עסקיות כלליות ולהחזרת חובות.

 

17:00 - מאקרו ארה"ב - הפתעה לטובה: בחודש מאי נרשמו מכירות בקצב שנתי של 4.89 מיליון בתים קיימים, הקצב הגבוה ביותר זה שבעה חודשים. הצפי בשוק היה למכירות בקצב שנתי של 4.74 מיליון בתים, לעומת מכירות בקצב שנתי של 4.65 מיליון בתים בחודש הקודם.

 

16:45 - מאקרו ארה"ב - הפתעה לטובה: מדד מנהלי הרכש של המגזר היצרני לחודש יוני הראה קריאה של 57.5 נקודות, מעל הצפי בשוק שהיה לקריאה של 56.1 נקודות, ולעומת קריאה של 56.4 נקודות בחודש הקודם.

 

16:35 - ירידות קלות בפתיחת המסחר. החוזה העתידי על הנפט מסוג קרוד יורד ב-0.2% לרמה של 106.6 דולר לחבית.

 

16:00 - מאקרו ארה"ב: האצה בפעילות הכלכלית בחודש מאי, כך על פי מדד הפעילות הלאומית של הפד, מחוז שיקגו, שפורסם היום. המדד עלה ל-0.21 בחודש החולף, לעומת קריאה שלילית של 0.15 באפריל. ממוצע שלושת החודשים האחרונים במדד, ירד ל-0.18 במאי, לעומת 0.31 באפריל. זהו מדד של ממוצע משוקלל של 85 אינדיקטורים של הפעילות הכלכלית בארה"ב, כאשר קריאה של 0 פירושה שיעור צמיחה ממוצע (Trend growth), קריאה חיובית פירושה שיעור צמיחה גבוה מהממוצע ולהפך.

 

15:00 - אורקל (ORCL) קרובה להשלמת רכישת חברת מיקרוס סיסטמס (MCRS) המתמחה באספקת שירותי תוכנה לתחומי הקמעונאות, המלונאות והמסעדנות, תמורת כ-5 מיליארד דולר. ההכרזה על השלמת הרכישה צפויה ליום שני לפי מחיר של 67 דולר למניה, פרמיה של כ-2% על מחיר הנעילה ביום שישי. זאת לאחר שהמניה כבר נסקה כ-20% בתגובה לפרסום הראשוני של הידיעה ב-18 ליוני.

 

14:40 - מניית קייט פארמה (KITE) צפויה להמשיך לרכז עניין לאחר שזינקה ביום שישי ב-70% ביום המסחר הראשון שלה בנאסד"ק. חברת פיתוח התרופות לסרטן מישראל, השלימה גיוס של 128 מיליון דולר לפי שווי של 630 מיליון דולר ומחיר מניה של 17 דולר, אחרי ששלב התמחור הסתיים. מדובר בהצלחה גדולה על רקע העובדה כי תחילה ביקשה החברה למכור רק 6 מיליון מניות בטווח מחירים של 12-14 דולר, קרי, סכום של 72-84 מיליון דולר ושווי של 444-518 מיליון דולר. לחתמים ניתנה אופציה לרכישת 1.125 מיליון מניות נוספות, כך שהיקף הגיוס עשוי לגדול ב-19 מיליון דולר נוספים ל-147 מיליון דולר.

 

ד"ר אריה בלדגרין, מייסד קייט פארמה - הרוויח על הנייר כ-87 מיליון דולר ביומיים ד"ר אריה בלדגרין, מייסד קייט פארמה - הרוויח על הנייר כ-87 מיליון דולר ביומיים צילום: Todd Cheney / UCLA Photography

 

14:25 - ענקית הבנקאות מצרפת BNP פאריבה (BNPQY) צפויה לשלם קנס של 8-9 מיליארד דולר במסגרת הסדר אפשרי עם הרשויות בארה"ב על רקע הפרות של סנקציות שהוטלו על-ידי ממשלת ארה"ב. על פי החשדות, הבנק עקף את הסנקציות שהטילה הממשלה על לקוחות סודניים בשנים 2002-2009, והעלים נתונים מסגירים מהעברות כספים שבוצעו כך שניתן יהיה להעבירם דרך מערכת הבנקאות האמריקאית מבלי לעורר חשד. מחקירת הרשויות עולה כי היקף העסקאות החשודות עם סודן, איראן וקובה מגיע לכ-100 מיליארד דולר.

 

14:00 - שבוע המסחר בבורסות המובילות בניו יורק ייפתח היום (ב') בציפייה לפרסום נתוני מדד מנהלי הרכש של המגזר היצרני לחודש יוני ומכירות הבתים הקיימים לחודש מאי. החוזים העתידיים על דאו ג'ונס, S&P 500 ונאסד"ק נסחרים ללא שינוי מהותי. ברקע: המתיחות הגיאופוליטית בעיראק ומגמה שלילית בבורסות אירופה.  

 

מיקרוסופט (MSFT) מתכננת שדרוג רחב היקף של בינג בגרסאות הבינלאומיות שלו, במטרה לנצל את נתח השוק הגדל של מכשירי הווינדוס פון מחוץ לארה"ב כדי לחזק את מנוע החיפוש, כך התגלה בעקבות מודעת דרושים שפורסמה לפני מספר ימים. היעדים העיקריים של מיקרוסופט הם שווקי אירופה, המזה"ת והודו.

 

13:55 - "מי שיהנו מעליית מחירי הנפט הן מניות האנרגיה, בעוד שהשווקים הפיננסיים יושפעו לשלילה", כך לפי בית ההשקעות אופנהיימר בסקירה על הזהב השחור בצל זינוק של כ-6% במחיר חבית נפט בתוך שבועיים לרמה של 107 דולר.

 

על רקע המתיחות בעיראק, במחלקת המחקר של בית ההשקעות מופתעים שמחיר הנפט לא עלה לרמות גבוהות יותר. "עיראק, הינה היצואנית השלישית בגודלה בעולם עם היקף יצוא של 2.8 מיליון חביות ביום. השוק מניח שהסיכוי להפרעה בהיצע של הנפט הוא נמוך תודות לרזרבות ההיצע של אופ"ק (OPEC) ולרזרבות הנפט של ארה"ב".

 

להערכתם אם מחירי הנפט ימשיכו לעלות בחדות, הרי שבשלב מסוים גם הצמיחה תיפגע, מה שיביא להקטנת ביקושים ולניפוץ בועת מחיר הנפט פעם נוספת. בין מניות האנרגיה שמציינים באופנהיימר ניתן למצוא את Apache Corporation, Anadarko Petroleum, BP ו-Chesapeake Energy.

 

בית זיקוק בעיראק - האם מתפתחת בועה במחירי הנפט? בית זיקוק בעיראק - האם מתפתחת בועה במחירי הנפט? צילום: רויטרס

 

13:50 - מאקרו ארה"ב: היום לאחר פתיחת המסחר (16:45 שעון ישראל) יפורסם מדד מנהלי הרכש של המגזר היצרני לחודש יוני. הצפי בשוק הינו לקריאה של 56.1 נקודות במדד, זאת לעומת קריאה של 56.4 נקודות בחודש הקודם.

 

לאחר מכן, 17:00 שעון ישראל, יפורסמו נתוני מכירות הבתים הקיימים לחודש מאי, הצפי בשוק הינו למכירות בקצב שנתי של 4.74 מיליון בתים, לעומת מכירות בקצב שנתי של 4.65 מיליון בתים בחודש הקודם.

 

המסחר בבורסות אירופה מתנהל כעת בירידות. עם פתיחת המסחר ביבשת פורסמו נתוני מדד מנהלי הרכש של צרפת, שהצביעו זה החודש השני ברציפות על התכווצות כלכלית. האנליסטים ציפו לקריאה של 49.6 נקודות במדד מנהלי הרכש של המגזר היצרני בצרפת, אולם בפועל נרשמה קריאה של 47.8 נקודות. חצי שעה מאוחר יותר פורסמו נתוני מדד מנהלי הרכש של גרמניה, אשר אמנם הצביעו על התרחבות כלכלית, אולם, אף הם עמדו מתחת לצפי האנליסטים. גם ברמה הכוללת, הצביע מדד מנהלי הרכש של גוש היורו על האטה בצמיחה, זה החודש השני ברציפות.

 

פוטסי דאקס

CAC 40 מילנו

 

המסחר במרבית בורסות אסיה ננעל הבוקר ביציבות , לאחר נתוני מאקרו מפתיעים לטובה מסין. האנג סנג נפל ב-1.7% על רקע מתיחות פוליטית בין בייג'ינג להונג קונג. סין הפתיעה עם מדד מנהלי רכש חיובי - לראשונה מאז דצמבר 2013, מדד מנהלי הרכש הראשון בחודש (מבין שניים) של HSBC לחודש יוני עמד על 50.8 נקודות - מעל צפי האנליסטים המוקדם לקריאה של 49.7 נקודות ולאחר שבחודש מאי נרשמה קריאה של 49.4 נקודות. ככלל, במדד זה קריאה של מעל 50 נקודות משקפת התרחבות כלכלית ולהפך.

 

המיליארדר ההונג קונגי, לי קא-שינג - מוכר נכסים בהונג קונג המיליארדר ההונג קונגי, לי קא-שינג - מוכר נכסים בהונג קונג צילום: בלומברג

 

האיש העשיר בהונג קונג לי קא-שינג מאבד אמון בשוק הבייתי שלו ומוכר לאחרונה נכסים מקומיים. כעת, אנליסטים מזהירים את המשקיעים בהונג קונג להגן על תיקי ההשקעות שלהם מפני נשורת פוליטית, כאשר ברקע, מתיחות פוליטית מול בייג'ינג, בירת סין אשר מנסה לטרפד העברת רפורמות דמוקרטיות באוטונומיה של הונג קונג.

 

במסמך רשמי הודיעה בייג'ינג כי האוטונומיה שניתנה להונג קונג, הינה פריבילגיה שניתנת לביטול בכל עת. מסמך זה נתפס כאיום של כפייה כלכלית בכדי לכפות ציות פוליטי.

 

ניקיי האנג סאנג

שנגחאי

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x