$
בורסת ת"א

לקראת מכירה: זאפ מפרסמת את דוחות הרבעון הראשון

ברקע לפרסום - העימות עם הגופים המוסדים. זאפ רשמה ברבעון גידול חד ברווח הנקי ל-4 מיליון שקל, מול 700 אלף שקל ברבעון המקביל. ההכנסות עלו ב-6% ל-48 מיליון שקל

גולן חזני 12:3022.06.14

על רקע המגעים למכירתה ובעיקר לנוכח העימות בין המוסדיים המחזיקים במניותיה לבין הנהלת החברה, בוחרת חברת זאפ לפרסם היום את דוחותיה לרבעון הראשון של 2014. 

לצד עליה קלה של כ-6% בהכנסות, מ-45.5 מיליון ל-48 מיליון שקל, רושמת זאפ גידול חד יותר ברווח הנקי - 4 מיליון שקל לעומת 700 אלף שקל ברבעון המקביל ב-2013. את 2013 כולה סיימה זאפ ברווח של 4 מיליון שקל, שווה לרווח ברבעון הראשון לבדו. הרווח התפעולי יותר מהוכפל - 5.7 מיליון שקל לעומת 2.5 מיליון ברבעון המקביל.

 

הכנסות הקבוצה הן מתחום האינטרנט והסלולר בלבד, מאחר שהדפסת מדריכי "דפי זהב" הישנים הופסקה. ברבעון הראשון 2013 נרשמו עדיין כמליון שקל כהכנסות מהמדריכים המודפסים. עיקר הצמיחה נרשמה באתר "זאפ דפי זהב" – האתר המוביל לבתי עסק ושירותים. את 2011 עדיין סיימה זאפ בהפסד של 6 מיליון שקל, אבל שינויים ומהלכי התייעלות סייעו לה לעבור את המשבר של מעבר לאינטרנט על חשבון התעשיה המודפסת, והיא הפכה לחברת אינטרנט.

 

זאפ מצויה בהליכי מכירה כשאקסל שפרינגר ואייפקס מתמודדות על הרכישה תמורת כ-140 מיליון שקל.

 

לדברי יו"ר הקבוצה יעקב אלינב אמר: " הושלם חילוצה של קבוצת זאפ. ממקום בו עמדה הקבוצה על סף פשיטת רגל, מגיעה הקבוצה לרווחיות משמעותית, ומהווה יעד אטרקטיבי למשקיעים מהותיים. אני מודה למנכ"ל ניר למפרט, להנהלת הקבוצה ולעובדיה על השגים אלו וכמובן לבעלי המניות שנתנו בנו את האמון המוחלט לאורך השנים".

 

מנכ"ל זאפ ניר למפרט מנכ"ל זאפ ניר למפרט צילום: בועז אופנהיים

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x