שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

קרן מרקסטון: "נעמוד בתשלום למחזיקי האג"ח באוגוסט"

מחזיקי האג"ח טענו היום בבית המשפט כי הפרעונות האחרונים שביצעה הקרן לא פתרו את בעיית החוב, שתתעורר שוב במועד התשלום הצפוי באוגוסט. השופט אורנשטיין: "בוא נחכה חודש וחצי. בשלב זה אין עילה למינוי בעלי תפקידים"

רחלי בינדמן 13:1318.06.14

יום לאחר שקרן מרקסטון פרעה חובות בהיקף של 55 מיליון דולר לשלושה גופים - דויטשה בנק, הבנקים בישראל ומחזיקי האג"ח - התקיים בעניינה דיון בבית המשפט. עו"ד גיא גיסין המייצג את מחזיקי האג"ח של פנומנל - שדרכה מחזיקה קרן מרקסטון ב23% ממניות פסגות - אמר בבית המשפט כי הפירעונות האחרונים אינם מספקים וכי הם לא פתרו את בעיית החוב.  

"להבנתנו, יש חוסר מתוך הסכום שהועבר על ידי קרן מרקסטון לטובת מחזיקי האג"ח. הסכום שהועבר הסתכם ב-700 אלף שקל. זה כמובן משפר את מצב המחזיקים אבל בסופו של יום החברה צריכה לשלם עוד חודש וחצי תשלום נוסף ולשלם בשנתיים הקרובות כ-40 מיליון שקל. לא ידוע לי על מקור כספי שישמש אותם לצורך שירות החוב העתידי", אמר גיסין. 

 

השופט איתן אורנשטיין דחה את דברי גיסין, ואמר כי יש להמתין לפני קבלת החלטה כלשהי. "בוא נחכה חודש וחצי עד התשלום הבא. אין לך עילה כרגע ואין מקום למנות בעל תפקיד", קבע השופט. אורנשטיין שאל במקביל את עו"ד עופר שפירא המייצג את מרקסטון בדבר קיום מקורות שיאפשרו לקרן להעביר את התשלום באוגוסט. שפירא ענה בחיוב. "למיטב הבנתנו מקור התשלום יהיה דרך הלוואה מחברת האם ומדיבידנדים מפסגות".

גיסין, שמייצג בעלי חוב שפנומנל חייבת להם 100 מיליון שקל, אמר בדיון כי לקוחותיו חיפשו פתרון ביניים לפני דרישת פירוק. "אנחנו לא מקבלים מידע ממרקסטון. לא יודעים מה קורה בחברה. הם מפרים התחייבות לתת לנו מידע". עו"ד עופר שפירא המייצג את מרקסטון דחה את טענות גיסין: "חובת הגילוי מולאה במלואה. לצערנו הרב מקבלי המידע עשו בו שימוש בעייתי. המידע נמסר למחזיקים. המצב הוא כזה ששטר הנאמנות הוא חוזה ואין הגיון שגופים מקצועיים שנכנסו לחוזה תמורת ריבית ינסו לבצע מקצה שיפורים בדיעבד ובאופן אגרסיבי. אין שום רצון או עילה לשנות את מצבת ההתחייבות שנקבעה. מי שגייס כסף חדש מבעלי המניות שלו (הכוונה להזרמת כסף מהשותפים של מרקסטון בהיקף מוערך של 80 מיליון דולר - ר"ב) רוצה ונכון לעמוד בהתחייבויות".

 

שפירא הוסיף כי המצב הנוכחי אינו משקף חדלות פירעון. "יש כאן אגרות חוב שהונפקו ל-6 גופים מוסדיים. היה דיבור איתם על דחיית התשלום לאוגוסט. לא מדובר בהתחמקות אלא ברצון להתנהלות מושכלת. ניהלנו משא ומתן בתום לב והצד השני החליט ביום בהיר אחד להפסיק את המשא ומתן ולכן מצאנו פתרון אחר לשלם את הכסף".

עוד טען שפירא כי "אותם נושים שבאים בטענות הפרו התחייבות להזרים כסף לקרן בכובעם כבעלי מניות ויש פה טעם לפגם". שפירא מתכוון להחלטה של הגופים המוסדיים הישראלים לא להשתתף בהזרמת ההון שביקשה מרקסטון של 95 מיליון דולר.

 

עו"ד גיא גיסין עו"ד גיא גיסין צילום: אוראל כהן

 

בואו לדבר על השוק בפורום ספונסר >> 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x