שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

דיווח שוטף

פעילות דלה בבורסה של ת"א; כיל עלתה ב-1.4%

מדד ת"א 25 ננעל ביציבות ות"א 100 עלה ב-0.2% ביום נוסף של מחזור נמוך. מניית טבע שנסחרה ביציבות במרבית היום עברה לעליות לאחר ההודעה על פרישת היו"ר. דלק קידוחים ואבנר הודיעו על חלוקת רווחים ב-200 מיליון דולר - קבוצת דלק עלתה ב-1.2%

מיקי גרינפלד 17:3518.06.14
ת"א 25 ת"א 100 בנקים  ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

17:30 - עוד יום עם מחזור מסחר נמוך בבורסה. אמנם מדובר בעלייה יחסית למחזור שנרשם אתמול (784 מיליון שקל), אך עדיין מחזור של 828 מיליון שקל אינו מביא איתו בשורה.

 

16:30 - מניית כילנסחרת כעת בעלייה של 1.1% ומרכזת מחזור מסחר של 42 מיליון שקל. לדברי אילנית שרף, אנליסטית בכירה בפסגות ברוקראז' "שני אירועים מרכזיים בשוק הדשנים העולמי באים לידי ביטוי באיחור במניית כיל. אתמול פורסמו בברזיל נתוני ייבוא האשלג שהצביעו על צמיחה של 10% מתחילת השנה לעומת התקופה המקבילה אשתקד. בנוסף, שלשום הודיעה ענקית הדשנים העולמית פוטאש על ביטול קיצוצים מתוכננים על רקע עליית ביקושים גלובאלית. שני אירועים אלו הביאו לעליות חדות במניות הדשנים בצפון אמריקה והגדילו את פער המכפילים בין כיל למתחרות".

 

אילנית שרף, אנליסטית בכירה בפסגות ברוקראז' אילנית שרף, אנליסטית בכירה בפסגות ברוקראז' צילום: גיא חמוי

 

15:30 - יו"ר טבע, ד"ר פיליפ פרוסט, הודיע כי החליט לסיים את תפקידו כיושב ראש עד לסוף השנה בקירוב. בעקבות ההודעה, ועדת הממשל התאגידי והמינויים של החברה פועלת להכנת תכנית למינוי יו"ר לדירקטוריון החברה. בהודעת טבע נאמר בנוסף כי ב. מספר חברי הדירקטוריון בטבע יקטן בשניים ויעמוד על 13 חברים. חיים הורביץ, דן זיסקינד, והחל מה-7 לדצמבר, 2014, גם פרופ' דפנה שוורץ יפרשו מתפקידם, בעוד שרק דירקטור אחד יצטרף. ג. נשיא ומנכ"ל החברה, ארז ויגודמן, המכהן כחבר דירקטוריון, ימשיך להיות חלק ממנו גם בעתיד.

 

15:00 - פרוטליקסהחלה בגיוס חולים לניסוי קליני פאזהIIa בגלוקוצרברוזידאז (GCD) במתן פומי, או GCD אוראלי, לטיפול במחלת גושה. החברה מצפה שהניסוי יושלם במהלך הרבעון השלישי של שנת 2014.

 

14:40 - מבט מהיר על מניות ת"א 25: מבין המניות שבמדד, 13 נסחרות בעליות, 12 בירידות. מניית כילשעולה ב-1.2% מובילה את המניות החיוביות, ואחריה באות קבוצת דלק שעולה ב-1% ואבנר עם פלוס 0.8%. היורדת הגדולה היא פרטנרשמפסידה 1.2%, אלביט מערכותשיורדת ב-1% ועזריאלי שיורדת ב-0.9% סוגרות את השלישייה השלילית. כיל מרכזת את המחזור הגבוה ביותר, 36.5 מיליון שקל, ומניית לאומי אחריה, עם מחזור של 28.5 מיליון שקל.

 

14:05 - מנכ"ל איגוד החברות הציבוריות אילן פלטו על המחזורים הנמוכים בת"א: "מחזורי המסחר הזעומים ומחיקת החברות הסיטונאית לא מותירים מקום לספק – שוק ההון הישראלי נמצא בנקודת שפל. אני רק מנסה לדמיין מה היה המצב אילו היינו לאחר שנה של ירידות בשווקים. הגיע הזמן שהרגולטורים, בעיקר רשות ני"ע ומשרד האוצר, יתעוררו ויבינו שעליהם לנקוט בפעולה נחרצת כדי לעורר את השוק. המתקפה הרגולטורית על שוק ההון נמשכת במלוא עוזה, אבל הרגולטורים ממשיכים לנקוט במדיניות של בת-יענה. מתי הם יתעוררו?".  

 

13:50 - חברת מרכזי הקניות ביגדיווחה כי חברה בת אמריקאית, המוחזקת ב-80% על ידי ביג, השלימה עסקת רכישה של 90% מהמרכז המסחרי הפתוח Creekwoods Commons בקנזס סיטי, תמורת 25 מיליון דולר. מחיר הרכישה, בהתחשב בהלוואה קיימת של 18.7 מיליון דולר, משקף תשואה של כ-7.3% על ה-NOI הצפוי בשנה הקרובה.

 

13:40 - המשקיעים ממתינים להחלטות הפד בארה"ב, שתפורסם הערב בתום התכנסותו בת היומיים. יו"ר הפד ג'נט ילן תקיים מסיבת עיתונאים, והצפי הוא כי הפד יבצע הורדה נוספת של 10 מיליארד דולר בהיקף הרכישות החודשיות שלו, לרמה של 35 מיליארד דולר. העניין הגדול של השוק יהיה בהערותיה של ילן בעניין הריבית, בציפייה לרמזים לגבי המועד העתידי של העלאת הריבית. ההנחה הרווחת לפיה הריבית תועלה רק במחצית השנייה של 2015 התערערה בחודשיים האחורנים, לנוכח התבטויות סותרות של ילן בעניין. שאלת מועד העלאת הריבית רק התגברה אתמול, בעקבות נתוני העלייה המפתיעה באינפלציה שפורסמו אתמול בארה"ב.

 

לינזי פיאגזה (Lindsey Piegza), הכלכלנית הראשית ב- Sterne Agee אמרה אתמול בתגובה לנתוני האינפלציה כי מנקודת מבט מוניטרית, עליית המדד מצדיקה את מהלך צמצום רכישות האג"ח של הפד, ולמעשה את הפסקת הרכישות עד סוף השנה. "אשר להמשך הדרך, לחצים של אינפלציה זמנית, במיוחד כאלה שמקורם בעליית מחירים בסקטור האנרגיה, אינם מספיקים כדי להצדיק מנקודת מבטו של הפד העלאת ריבית. הפד ממשיך למקד את תשומת הלב בשוק העבודה, כשרק שיפור בנתוני התעסוקה ועליית שכר יסמנו את התזמון המתאים להעלאת ריבית", אומרת פיאגזה.

 

איציק נוי, מנכ"ל קבוצת ההשקעות הבינלאומית Smart Capital, אמר היום כי להחלטת הפד היום, תהיה השפעה רבה על הנעשה בשווקי העולם וגם השפעה לא מבוטלת על תחושות המשקיעים והאמון בהתאוששות המשק האמריקאי. "בנוסף, החלטת הפד בעניין המשך מדיניות ההרחבה הכמותית, צפויה להשליך על החלטת הריבית במשק הישראלי, שכן במצב בו יהיה קונצנזיוס של העלאת ריבית קרובה בקרב חברי הפד, הדולר צפוי להתחזק משמעותית אל מול השקל וקיים סיכוי שבנק ישראל ישהה את העלאת הריבית הצפויה", אמר נוי.

 

ג'נט ילן ג'נט ילן צילום: בלומברג

 

13:30 - מחציתו של יום המסחר: המחזור עומד על 398 מיליון שקל בלבד. מניית כילמרכזת את המחזור הגבוה בבורסה, 31 מיליון שקל. פועליםאחריה עם 19.5 מיליון שקל. מבין מניות ת"א 75, נורסטארמרכזת את המחזור הגבוה - 5.5 מיליון שקל. אלוני חץשניה עם מחזור של 3.5 מיליון שקל.

 

13:05 - בשיחה עם "כלכליסט" התייחס מנכ"ל הבורסה, יוסי ביינארט, לצורך שבמציאת פתרונות להיקפי המסחר היומיים: "עד סוף השנה אני מרגיש שאני חייב להראות תוצאות. נכון שיש לנו מהלכים אסטרטגיים ארוכי טווח כמו שינוי מבנה הבעלות בבורסה ושדברים כאלו לוקחים זמן, אבל יש לנו גם מהלכים בטווח המיידי".

 

"בחודשים האחרונים השקנו עוד אופציות על מניות, ואנחנו מקווים לפרסם בקרוב מודל עמלות חדש שיטפל בנושא שמטריד המון סוחרים ביחס לעמלות המינימום", אמר ביינארט והוסיף: "אני מחפש מישהו שינהל את השיווק של הבורסה ועדיין לא מצאתי כזה, אבל אני לא מחכה לו ובשבועות האחרונים ביקרנו, אני יחד עם נציגים במחלקה הכלכלית ויחד עם חתמים, בארבע חברות שבעינינו מועמדות להנפקה. סיפרנו להן מה זה להיות חברה ציבורית בישראל. התחלנו להתרוצץ ולשווק. אני ממש לא רואה בזה תירוץ, אבל החודשיים האחרונים היו איומים בשווקים מבחינת המחזורים, ולא רק אצלנו, בגלל הריביות הנמוכות".

12:55 - בנק אגוד מעלה את מחיר היעד של מניית עזריאלימ-110 שקל ל-114 שקל, ומותיר את ההמלצה על המניה ב'החזק'. מניית החברה נסחרת בשוק במחיר של כ-117 שקל. "לאחר שיערוך מחדש בעקבות תוצאות רבעון 1 וההתפתחויות בגזרת גרנית מחיר היעד עולה ל 114 שקל. עם זאת, המניה "רצה" בשוק מהר יותר ל- 118 שקל. ההמלצה נותרת 'החזק' כשברקע ריבית בנק ישראל נמוכה עם פוטנציאל לירידה נוספת", כותב היום דורון דגול, אנליסט בנק אגוד.

 

12:35 - עוד שני עדכונים מחברות ביומד: מדיגוסהודיעה כי מערכת ה- ™MUSE תוצג במסגרת מושב 'Amazing Technologies', מושב מיוחד בנושא טכנולוגיות מהפכניות ב- WCES 2014, הקונגרס השנתי הבינלאומי בתחום כירורגיה אנדוסקופית הנערך זו השנה ה- 14 על ידי האיגוד האירופאי המוביל לכירורגיה אנדוסקופית (EAES). הקונגרס ייערך בפריז ב- 25-28 יוני 2014; כיטוב פארמההודיעה היום כי קיבלה את כל האישורים הרגולטוריים הנדרשים והחלה בגיוס קבוצת החולים הראשונה שתיקח חלק בניסוי הקליני שלב III שייערך במרכזים רפואיים שונים בבריטניה. 

 

12:15 - מבטח שמיר עולה ב-2.5%, על רקע הפרסום על הסדר עם עובדי תנובה על מענק - צעד שיאפשר את השלמת מכירת תנובה לברייט פוד.

 

12:00 - הבנקים מתאוששים מהירידות של הבוקר ומדד ת"א בנקים נסחר סביב רמת הבסיס: לאומיעולה ב-0.2%, פועליםיציב, מזרחי טפחותו דיסקונט יורדים ב=-.5% ובינלאומי נחלש ב-0.2%.

 

11:30 - עדכוני דירוג:

מעלות מעניקה דירוג A+ להנפקת סלקום - אגרות חוב בהיקף של עד 400 מיליון שקל ע.נ.

מידרוג:

דירוג Baa1 באופק יציב על אגרות חוב (סדרה ד') שתנפיק אינטרנט גולד קווי זהבבהיקף של עד 220 מיליון שקל ע.נ, חלף ההודעה הקודמת על 200 מיליון שקל ע.נ. מטרת ההנפקה הינה ביצוע החלפה לסדרות ב' ו- ג'.

דירוג Baa1 באופק חיובי על אגרות חוב שתנפיק תדיראן הולדינגס בסך של עד 125 מיליון שקל ע.נ, חלף ההודעה הקודמת על 100 מיליון שקל ע.נ..

 דירוג Baa2 באופק יציב לסדרות ב',ג' ו-ד' אשר הונפקו ע"י חברת אלקטרה נדל"ן. הדירוג חל על הנפקת סדרה חדשה/הרחבת סדרה קיימת בסכום של עד 100 מיליון שקל ע.נ.

דירוג A1 באופק יציב חל על אגרות חוב שתנפיק אלקטרהבהיקף של עד 270 מיליון שקל ע.נ, חלף הודעה קודמת על 100 מיליון שקל ע.נ.

 

10:55 - לדברי יאיר שני, מנהל השקעות ראשי ב-IBI קרנות נאמנות, "אם לא תהייה התפתחות דרמתית במתיחות הגיאופוליטית הן בעיראק - כזאת שתשפיע מהותית על מחיר הנפט, והן בישראל. אין לכך השפעה מהותית על השווקים הפיננסיים, ולהערכתי אנחנו לא הולכים לכיוון זה. נתוני המאקרו והחלטת המדיניות המוניטארית שיקבל היום הפד הם אלו שייתנו את הטון".

 

יאיר שני IBI יאיר שני IBI

 

10:25 - הדיווחים מהבוקר של חברות הביומד (ראו עדכונים מוקדמים) זוכים לתגובה מיידית: קדימהסטםעולה ב-5%, ווקסיל ביונוסקת ב24%,  אי.טי.ויו מדיקלעולה ב-10%.

 

10:10 - שני זינוקים מרשימים בדקות הראשונות של המסחר. וילארמזנקת ב-6% לאחר פעולת רכישה שנעשתה במניות החברה, מבלי שיצא דיווח מהותי. אינטק פארמה קופצת ב-5.5% בעקבות הדיווח אתמול על הצלחה בניסוי בטיחות בגלולת החברה ("אקורדיון"), והתקדמות לקראת ניסוי שלב 3.

 

10:00 -אי.טי.ויו מדיקלמדווחת על הצלחה בתוצאות ניסוי יעילות כלכלית בשימוש במוצר המוביל של החברה ה- VivaSight™ DLלעומת השימוש בצינור דו-קני רגיל (ללא מצלמה) בשילוב עם ברונכוסקופ (הנחשבים עד כה כסטנדרט המוביל לביצוע בידוד ריאתי). תוצאות הניסוי הראו כי השימוש במוצר המוביל של החברה הפחית בכ- 22% את משך הזמן שנדרש להשגת הבידוד הריאתי וזאת תוך השגת חסכון של 17.2% בהוצאות השימוש לעומת השימוש בצינור הנשמה דו-קני רגיל (ללא מצלמה) בשילוב עם ברונכוסקופ. 

 

9:50 - פתיחה בבורסה: ת"א 25 יורד ב-0.1%, ת"א 100 עולה ב-0.1%, מניות הבנקים יורדות ב-0.4%. וילארבולטת עם קפיצה של 6%.

 

9:45 - בהתאם למחויבותן על פי הסכמי השותפות המוגבלת, שותפויות הגז דלק קידוחים ואבנר שבשליטת קבוצת דלק מדווחות על חלוקת רווחים בהיקף של 100 מיליון דולר לכל שותפות. המועד הקובע לקבלת הרווחים יהיה בתאריך ה-26 ביוני 2014 כאשר מועד חלוקת הרווחים בפועל הוא ה-10 ביולי. זוהי הפעם הראשונה מאז שנת 2008 בה מחלקות דלק קידוחים ואבנר חיפושי נפט רווחים למשקיעים.

 

9:40 - הדיווח של חברת הביוטכנולוגיה קדימהסטםיעורר מן הסתם תקווה גדולה בקרב אנשים רבים, לא רק בישראל. החברה מדווחת על הצלחה בניסוי פרה-קליני לטיפול במחלת ניוון שרירים סופנית (ALS), המחלה הקשה ביותר מקבוצת המחלות הניווניות הפוגעות בתאי העצב המוטוריים בגוף. במסגרת הניסוי, נבדקה יעילות הזרקת תאי התמך (אסטרוציטים) הייחודיים לחברה לנוזל חוט השדרה של עכברי מודל למחלת ה-ALS בבני אדם. תוצאות הניסוי הראו מגמת שיפור בתוחלת חיי העכברים אשר הוזרקו בתאים. בנוסף להארכת חיי העכברים, חל שיפור מובהק בתפקודם המוטורי (השרירי) של העכברים המטופלים בהשוואה לעכברים שלא טופלו.

 

9:35 - סופה של בריל: החברה מדווחת כי לאחר שלא עלה בידה להביא לשינוי בהחלטת משרד הביטחון על הפסקת ההזמנות לייצור נעלי צבא, החליטה לסגור את מפעל ייצור נעלי הצבא בראשון לציון. בריל הוציאה לעובדי המפעל זימונים לשימוע לפני פיטורים.

 

9:30 - ווקסיל ביומדווחת על כניסת משקיעים חדשים: חברה זרה הרשומה במוסקבה בבעלותו המלאה של סרגיי ארושנקו, אזרח זר הנושא דרכון רוסי, וכן לאזרח ישראלי ששמו לא פורסם בדיווח. החברה מקצה לשניים מניות בהיקף של 15% מהאחזקות בחברה תמורת 2 מיליון דולר, כשלידי ארושנקו יועברו 85% מהמניות המוקצות ולידי הגורם הישראלי 15% מהן.

 

9:15 - קומפיוג'ןהמשיכה לטפס אתמול בת"א, עם עלייה של 6.7% - לאחר עלייה של 4.8% בשני - אך בהמשך הערב בניו יורק ננעל מחיר המניה בירידה קלה של 0.2%. היא חוזרת הבוקר לת"א עם פער ארביטראז' חיובי של 0.8%.

 

8:35 - בעלות השליטה במהדריןנכסים ובנין ו הפניקס, מעלות את מחיר הצעת הרכש המלאה למהדרין. על פי התיקון יעמוד המחיר בהצעה על 157 שקלים למניה, מול מחיר קודם של 142.86 שקלים למניה. לאחר התיקון יעמוד היקף ההצעה על סכום של 68,732,245 שקל. מועד הקיבול האחרון נותר ללא שינוי, 23 ביוני 2014.

 

מה דעתך על מניית נכסים ובנין:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

7:45 - בורסת ת"א תיפתח היום על רקע העליות שנרשמו אמש בבורסות של ניו יורק - - זה היום השלישי ברציפות; דאו ג'ונס ו-S&P עלו ב-0.2%, מדד נאסד"ק טיפס ב-0.4%. מחיר החוזה על הנפט שנסק בשבוע שעבר על רקע המתיחות בעיראק רשם ירידהשל 0.5% ונקבע על 106.36 דולר לחבית. באסיה נרשמת היום מגמה מעורבת, עם עלייה של 0.8% בטוקיו, יציבות בהונג קונג וירידה של 0.5% בשנגחאי.

 

 

בורסה בורסה צילום: shutterstock

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x