$
בורסת ת"א

פרשר משיב לעובדי הבנק: "שכר הבכירים בבנקים ירד בעשרות אחוזים"

יום לאחר שהמוסדיים אישרו את שכרו של מנכ"ל מזרחי טפחות, דרש ועד העובדים מפרשר עדכון הסכם השכר שיפוג בשנה הבאה. פרשר הגיב במכתב לעובדים: "לצערי, אתם שוב מפיצים מידע חלקי, מוטעה ומגמתי. שכר העובדים עלה, תוכנית התגמול שלי מאוזנת"

תומר ורון 15:1811.06.14

ועד עובדי מזרחי טפחות שיגר הבוקר מכתב למנכ"ל הבנק, אלדד פרשר, שעסק בפרשת אישור השכר של פרשר. "לא מתקבל על הדעת שבנק שגורף רווחי עתק משלם שכר מינימום לעובדיו", כתבו עובדי הבנק - שזכו לתגובה בהמשך היום למכתב תגובה מטעם פרשר. 

"אתה, כמנכ"ל הבנק, אחראי לא רק על שכר הבכירים אלא על שכר כלל עובדי הבנק", כתב ועד העובדים בראשות שרה לזרוביץ. "אתה האחראי והמחליט היחיד בנוגע לשכר "איננו רוצים להביע את עמדתנו בנוגע לגובה שכרך ותגמולך", מציינים העובדים במכתב למנכ"ל, אך מבקשים ממנו לתת "הנחיה ברורה וחד משמעית לכפופים לך להפסיק לאלתר את הסחבת בה הם נוקטים במשא ומתן על הסכמי השכר".

 

"העובדים ואנו קוראים לך לגלות מנהיגות ויושרה ולנהוג בנו העובדים באותה מידה בה אתה נוהג עם עצמך. גזור לנו גזרה שווה! איננו מבקשים נדיבות! אנחנו דורשים שכר הגון וראוי לעמלנו". 

בוועד מציינים כי כבר תקופה ארוכה הוא נאבק על שכרו לאחר שההסכם האחרון שנחתם עימם היה ב-2005 והוא תקף ל-10 שנים. "במשך כמעט עשור נשחק שכר העובדים ואף נוצר מצב אבסורדי של פערי שכר בלתי מתקבלים על הדעת בבנק. אחוז ניכר של העובדים מקבל שכר מינימום או נזקק להשלמה לשכר המינימום", מציין הוועד.

 

כשעתיים לאחר קבלת המכתב הגיב פרשר במכתב משלו לעובדים, שבו כתב: "לצערי, אתם שוב מפיצים מידע חלקי, מוטעה ומגמתי".

 

פרשר ענה לטענות העובדים על כך ששכרם נשחק וכתב כי "שכר עובדי הבנק לא רק שלא נפגע במאומה, אלא גם עלה בשיעור של קרוב ל-5% מדי שנה. זאת, הודות למנגנון 'הטייס האוטומטי' הנהוג במזרחי-טפחות". פרשר כתב כמו כן כי בהשוואה פרטנית של השכר לעובד, על פי מאפיינים של גיל, ותק ותפקיד, "השכר במזרחי-טפחות אינו שונה מהותית משאר הבנקים".

 

מנכ"ל מזרחי טפחות התייחס גם לתוכנית התגמול שמשכה הרבה אש בימים האחרונים וכתב ליו"ר הועד, שר לזרוביץ: "אני מבקש להזכיר לך כי בעקבות צעדים רגולטורים שננקטו בשנה האחרונה, שכר הבכירים במערכת הבנקאית בכלל ובמזרחי-טפחות בפרט ירד בעשרות אחוזים. אנטרופי – חברת ייעוץ מומחה ואובייקטיבית, שהמליצה לגופים המוסדיים לתמוך בתוכנית, למרות האווירה הציבורית והתקשורתית, אמרה, בין השאר, על תוכנית התגמול שלי, כי היא מאוזנת, ראויה, הולמת, קשורה קשר הדוק לביצועי הבנק ועולה בקנה אחד עם אינטרס בעלי המניות".

 

מה דעתך על מניית מזרחי טפחות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

פרשר סיים את מכתבו בתקווה כי הבנק לא יגרר למערכת יחסי עבודה משמיצה וערוכה שתפגע בבנק. "ברוח זו הנחיתי את סמנכ"לית משאבי אנוש, לקיים עימכם הידברות אינטנסיבית מתוך מטרה להגיע להסכמות מוקדם ככל שניתן".

 

אתמול אישרו הגופים המוסדיים המחזיקים במניות הבנק ברוב גדול של 73% את חבילת השכר המבוקשת בעלות של 6.3 מיליון שקל בשנה, הגבוהה כמעט ב-3 מיליון שקל מתקרת השכר הנורמטיבית שביקש יאיר לפיד להציב לשכר בכירי הגופים הפיננסים (3.5 מיליון שקלים).

 

חברות הביטוח הגדולות ובהן חברת הביטוח הפניקס שהמנכ"ל שלה, אייל לפידות נמצא כעת בעין הסערה על רקע ביקורת על חבילת השכר המבוקשת שלו, תמכו באישור השכר לפרשר.

  

 מזרחי טפחות נהנה מיחס היעילות (ההוצאות התפעוליות מסך ההכנסות) הטוב ביותר במערכת וב-2013 יחס זה עמד על 59.6%.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x