$
בורסת ת"א

פרסום ראשון

אנטרופי הקפיאה מתן המלצות בנושאי שכר לגופים הפיננסיים

על רקע התקנות שפרסם אתמול שר האוצר לפיד בנוגע להליך אישור שכר הבכירים, חברת הייעוץ הודיעה הבוקר ללקוחותיהכי תימנע מיעוץ בענייני שכר אם לא תקבל מהן הנחיות כיצד לפעול

רחלי בינדמן 11:1110.06.14

אנטרופי הקפיאה מתן המלצות בנושאי שכר לגופים הפיננסיים: חברת הייעוץ המספקת המלצות לגופים המוסדיים הודיעה הבוקר ללקוחותיה כי לא תספק להן עוד ייעוץ בנושא הצבעות ביחס לשכר בכירים בגופים פיננסים. זאת עד שתקבל מהם הנחיות כיצד לפעול.

 

הרקע למכתב הוא בתקנות שפרסם אתמול שר האוצר יאיר לפיד, לפיהן על הגופים המוסדיים לקבל החלטות הצבעה ביחס לשכר בגופים פיננסים (בנקים, חברות ביטוח, בתי השקעות) רק דרך ועדת ההשקעות הכוללת את הדירקטורים החיצוניים. התקנות מגיעות על רקע פוטנציאל ניגוד העניינים האדיר הכרוך בהצבעה של גוף מוסדי ביחס לשכר של קולגות בגוף מוסדי מתחרה.

 

עד כה פעלו הגופים המוסדיים במצב אבסורדי, שבו חברת ביטוח למשל נדרשה להכריע אישור שכר של מנהל בחברת ביטוח מתחרה - ולו בגלל שחברת הביטוח האחת היתה בעלת מניות (דרך החיסכון הפנסיוני) בחברה המתחרה.

 

על פי התקנות החדשות, המלצות אנטרופי עשויות להיות לא רלוונטיות, אם ממילא מנהלי ההשקעות בגופים המוסדיים לא יוכלו להסתמך עליהן אלא להפנות את ההכרעה לדירקטורים החיצוניים.

 

גל סטאל יו"ר אנטרופי גל סטאל יו"ר אנטרופי צילום: ענר גרין

 

במכתב ששיגרה אנטרופי ללקוחות נכתב כי "לאור ההתפתחויות מהימים האחרונים אנו פונים אליכם בבקשה להנחות אותנו בנושא דרך התנהלותנו המיידית לגבי אספות שכר בכירים בגופים פיננסים. זאת בטרם נקיים את הדיון המקצועי והמסודר לשינוי מדיניות ההצבעה של אנטרופי בהקשר לתגמול בכירים בגופים אלה (דיון אשר כאמור זומן ל 6 ליולי)".

 

"לאור הפרסומים האחרונים, לרבות טיוטת תזכיר החוק ותקנות הפיקוח על שירותים פיננסיים אשר נשלח אמש לגופים המוסדיים בנושא, אשר מדגישים בין היתר את הגברת אחריות הדח"צים בנושא זה, נבקשכם לקיים דיון פנימי בנושא זה בשיתוף וועדות ההשקעה ובהתאם וכאמור לשלוח אלינו את הנחייתכם כיצד לפעול בטווח הזמן המיידי".

 

לסיכום כתבה אנטרופי, "אנו נפעל בהתאם להנחייתכם זו, עד כאמור לכינוס פורום המדיניות אשר ידון לעומק באופן יישום שינוי מדיניות ההצבעה. לידיעתכם, עד לקבלת הנחיותיכם אלה אנו נימנע ממתן המלצה לגבי שכר בכירים בגופים פיננסים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x