$
בורסת ת"א

זיו רייך - דירקטור חיצוני של ב.יאיר, הודיע על התפטרותו

רייך התפטר על רקע החשדות הפליליים בחברת הנדל"ן לפיהן בעלי השליטה הלבינו כספים עבור ארגון הפשיעה של מאיר אברג'יל. יוסי ביטון, מבעלי השליטה בב.יאיר נחקר באזהרה ביום שהחקירה הפכה גלויה אך החברה לא דיווחה על כך למשקיעים

תומר גנון וזוהר שחר לוי 08:3910.06.14

זיו רייך, הדירקטור החיצוני בחברת הנדל"ן הבורסאיתב.יאירהודיע אתמול על התפטרותו. בהודעת ההתפטרות של רייך נכתב כי "התפטרותי הנה על רקע האירועים האחרונים בחברה והחשדות לכאורה כנגד בעלי שליטה ובעלי תפקידים בה". רייך, שמכהן בב.יאיר מאז 2012 כחבר ועדת ביקורת, הוועדה לבחינת הדו"חות הכספיים, ועדת תגמול וועדת גילוי וציות, התייחס לחשדות המשטרה נגד בעלי השליטה שלפיהם הם הלבינו מיליוני שקלים עבור ארגון הפשיעה של מאיר אברג'יל.

 

רייך שימש במקביל לתפקידו בב.יאיר כדח"צ בחברת החשמל וכדקאן בית הספר לביטוח במכללה האקדמית נתניה.

 

יוסי ביטון, מבעלי השליטה בחברת הנדל"ן ב.יאיר (41%), נחקר באזהרה במסגרת החשדות שאחיו ובעלי השליטה בחברה, יאיר ויורם ביטון, הלבינו מיליוני שקלים עבור ארגון הפשיעה של מאיר אברג'יל, אולם החברה לא דיווחה על כך למשקיעים.

 

יוסי ביטון נלקח לחקירה ביום הראשון שבו החקירה הפכה לגלויה, ושוחרר מספר שעות לאחר מכן. יאיר ויורם ביטון נתונים בימים אלה במעצר בית.

 

זיו רייך זיו רייך

 

יאיר ויורם ביטון חשודים בנוסף להלבנת ההון גם בעבירות של מרמה בתאגיד, רישום כוזב במסמכי תאגיד, עבירות מנהלים בתאגיד, עבירות תכנון ובניה ועבירות מס. על פי החשד הם קשרו קשר עם אחרים להקמת חברת גן רווה הפרטית, הקבלן המבצע של פרויקט סאן וילג' באילת שנמצא בלב החקירה. על פי החשד, גן רווה ששימשה כקבלן המבצע של הפרויקט שצבר הפסדים של 20 מיליון שקלים, שימשה גם כצינור להעברת כספים מאברג'יל לב.יאיר ובחזרה.

מה דעתך על מניית ב.יאיר:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

עוה"ד רונאל פישר ונטלי שטרול מסרו בתגובה: "החברה דיווחה באופן מיידי על חקירה של יאיר ביטון, יורם ביטון ואחרים. הדיווח שיקף את הסיטואציה שהיתה באותה שעה, ולפיה, בניגוד ליאיר וליורם ביטון, כל שאר עובדי ומנהלי ב.יאיר שוחררו מיד וחקירתם היתה קצרה ביותר, לרבות זו של יוסי ביטון, ולפיכך הדיווח היה מדויק".

 

באי כוחה של חברת ב. יאיר, עורכי הדין ז'ק חן ומיכל רוזן־עוזר ממשרד חן, יערי רוזן־עוזר מסרו בתגובה: "כל דיווחי החברה נעשו על פי דין".

 

מרשות ני"ע לא נמסרה תגובה. זיו רייך ביקש לא להתייחס לדברים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x