שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

דיווח: מיקרוסופט במגעים עם בבילון ופריון לגיבוש נהלי עבודה

זאת במטרה לייצר תו תקן של חברות המורשות לעבוד עם מיקרוסופט, אשר נפגשה עם כ-20 חברות בסך הכל

ניר צליק 12:1308.06.14
מיקרוסופט, ענקית התוכנה האמריקאית ומפעילת מנוע החיפוש בינג, נפגשה עם מספר חברות ישראליות בתחום החיפוש במטרה לגבש נהלי עבודה. כך, על פי הוול סטריט ג'ורנל.

מה דעתך על מניית פריון נטוורק:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בין החברות עימן נפגשה מיקרוסופט נמצאות בבילון, פריוןואיירון סורס. על פי העיתון, בכוונתה של מיקרוסופט לייצר קווים מנחים לאופן שבו החברות מפנות אל מנוע החיפוש תעבורת גולשים, ולהעניק להן תו תקן של חברות המורשות לעבוד עם מיקרוסופט, כאשר מיקרוסופט נפגשה עם כ-20 חברות בסך הכל.

 

בבילון עצמה ספגה מכה אנושה לפני מספר חודשים כאשר גוגל החליטה שלא לחדש את החוזה עימה וכעת מבססת החברה את מרבית הכנסותיה על יאהו. למעשה, חברות כגון פריון ובבילון מאפשרות לגולשים להוריד את התוכנות שלהם ובמהלך התקנת התוכנה הגולשים נשאלים האם הם רוצים להחליף את עמוד הבית שלהם לזה של החברה, כאשר מאחוריו עומד למעשה מנוע החיפוש של גוגל, מיקרוסופט, יאהו או כל חברה אחרת.

 

סאטיה נאדלה, מנכ"ל מיקרוסופט סאטיה נאדלה, מנכ"ל מיקרוסופט צילום: בלומברג

 

אם הגולש לוחץ על פרסומת, בבילון, פריון או איירון סורס חולקות את ההכנסות מהפרסום עם ספק החיפוש. פריון עצמה נהנתה בעבר מתנאי חלוקת הכנסות טובים במיוחד מאחר והיא מיזגה לתוכה את חטיבת סרגלי הכלים של קונדואיט, שלה היו תנאים חריגים שנקבעו בהסכם מול בינג. 

 

אם אכן מיקרוסופט תייצר תו תקן שיוענק למספר מסויים של ספקי חיפוש, המשמעות היא כי ספקי החיפוש יוכלו לכרות הסכמים עם חברות קטנות יותר שיפיצו את עמוד הבית שלהן וכך הן יוכלו לגזור גם קופון כמתווך בין מיקרוסופט לבין יצרני תוכנה קטנים יותר, כפי שעשתה בבילון עם הסכם החיפוש שלה מול גוגל בעבר, לפני שענקית החיפוש האמריקאית החליטה שלא לחדש את ההסכם עימה.

 

מחברת פריון נמסר בתגובה "פריון חברה למיקרוסופט בהליך קביעת הקווים המנחים לשיפור חוויית המשתמש בשולחן העבודה ותיקח חלק בפורום קביעת הקווים המנחים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x