שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

דיווח שוטף

ת"א ננעלה בירידות - מניות הבנקים נפלו ב-1.1%

המדד ת"א 25 ות"א 100 נחלשו ב-0.2% כל אחד; לאומי איבד 0.9%, פועלים ירד ב-1.4%. בבילון אישרה את פניית מיקרוסופט, וציינה כי "אינה מקיימת עמה כל קשר מסחרי" - המניה ירדה ב-3.4% במחזור גבוה. אלקטרה צריכה ירדה ב-2.1% לאחר ההודעה על מינוי המנכ"ל החדש

מיקי גרינפלד 17:3609.06.14
ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

17:30 - המסחר בתל אביב ננעל במגמה שלילית, בהובלת מדד ת"א בנקים שאיבד 1.1%. ת"א 25 ות"א 100 איבדו 0.2% כל אחד. מחזור המסחר הסתכם במיליארד שקל. בבילוןאיבדה 3.4% במחזור גבוה של 10 מילין שקל, לאחר שאישרה את פניית מיקרוסופט, וציינה כי "אינה מקיימת עמה כל קשר מסחרי". אלקטרה צריכהירדה ב-2.1% לאחר ההודעה על מינוי המנכ"ל החדש.

 

16:35 - פתיחה יציבה בבורסות של ניו יורק: דאו ג'ונס, S&P 500 ונאסד"ק פותחים את המסחר עם עלייה של 0.1%.

 

16:20 - תמונת מצב מדדים ענפיים: מרבית המדדים הענפיים של הבורסה המקומית נסחרים בעליות קלות. מדד ת"א בנקים הוא היורד הגדול של היום, עם מינוס 1.2% נכון לשעה זו. העולה המוביל הוא נדל"ן 15 שעולה ב-0.8%. אחריו מדד ת"א ביטוח שעולה ב-0.4%.

 

15:50 - תמונת מצב מניות ת"א 25: מכלל המניות שבמדד, 14 חיוביות, 11 שליליות. מתוך חמשת הבנקים הגדולים, רק בינלאומינסחר בעליות (פלוס 0.3%). דיסקונטיורד ב-1.35, לאומייורד ב-1.2%, מזרחי טפחות ב-1.1%, פועלים ב-1%. דיסקונט ולאומי הם היורדים הגדולים של המדד. העולה הגדולה היא סלקום, שמתחזקת ב-1.2%. אחריה עזריאלישעולה ב-0.9% ופרטנר עם פלוס 0.8%.

 

15:15 - טבעהודיעה כי מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) הרחיב את ההתוויה של Azilect (טבליות רסג'ילין) מטיפול ראשוני יחיד או טיפול בשילוב levodopa בשלבים מאוחרים של פרקינסון, לכזו הכוללת גם טיפול בשילוב דופמין אגוניסט (DA). על פי הדיווח, התוויה חדשה זו מדגימה ש- Azilect יכול להינתן כטיפול יחיד או בשילוב עם תרופות אחרות לטיפול במחלת הפרקינסון. לדברי טבע אישור זה אף מחזק את העדות הקלינית המצביעה על יעילות ה-Azilect בכל שלבי מחלת הפרקינסון.

 

15:00 - זד.בי.איי, שצונחת ב-16%, מפרסמת הבהרות על פי דרישת רשות ני"ע על פרטי המיזוג המתוכנן עם חברת היירקס טכנולוגיות כנגד הקצאה פרטית של מניות והפיכת בעלי השליטה בהיירקס בעלי עניין בזד.בי.איי. החברה תגייס 1.5 מיליון דולר, מחצית הם כנגד הקצאת מניות ומחצית כנגד הלוואה.

 

14:15 - לפני כ-20 דקות מוציאה בבילוןתגובה ראשונה לידיעות על ההידברות עם מיקרוסופט (ראו עדכון מוקדם), על פי הוראת רשות ניירות ערך. החברה מעדכנת בדיווח לבורסה כי "בהמשך לכתבות שהתפרסמו אתמול והיום, בעיתונים כלכליים ובאתרי אינטרנט כלכליים, לפיהן החברה נמצאת במגעים עם חברת מיקרוסופט לצורך גיבוש נהלי עבודה, החברה מאשרת כי מיקרוסופט אכן פנתה אליה, בנוסף לחברות נוספות מהתחום, במטרה לגבש קווים מנחים לאופן שבו החברות מתנהלות בשוק הורדות התוכנה במערכת ההפעלה ווינדוס. יצוין כי החברה אינה מקיימת עם מיקרוסופט כל קשר מסחרי או כלכלי אחר. החברה תעדכן בדוח מיידי בכל התפתחות במגעים עם מיקרוסופט אשר תהא לה השפעה מהותית על עסקיה או על מצבה הכספי".

 

14:00 - ועדת הכספים אישרה ברוב של 5 מול 1 את מכירת אחזקותיה של המדינה במניות בנק לאומי. ההצבעה שהייתה בעיקר לפרוטוקול התקיימה לאחר שהאוצר הביא את שיקוליו למכירת 6% מהמניות. למעשה, עם אישור הוועדה, יש למדינה חלון של 12 חודשים לממש את אחזקותיה לציבור הרחב.

 

13:30 - מחציתו של יום: מחזור המסחר בנקודה התיכונה של הפעילות עומד על 457 מיליון שקל. מניית פועליםמרכזת את המסחר הגבוה בבורסה, 24.5 מיליון שקל, טבעאחריה עם 23 מיליון שקל ומניית לאומיסוגרת את השלישייה המובילה עם 22.5 מיליון שקל.

 

12:45 - מניית חלל תקשורתשפתחה את היום בירידה של מעל 1% ממשיכה בנפילה החופשית אל מעבר לסף המינוס 5%.

 

12:25 - מידרוג מעניקה דירוג Aa1 באופק יציב על אגרות חוב (סדרה ד') שתנפיק שטראוס, בהיקף של עד 245 מיליון שקל. שטראוס העלתה את היקף הגיוס המתוכנן, שנועד במקום לעמוד על 200 מיליון שקל, ושזכה לדירוג זהה.

 

11:55 - המלצות שבועיות של הראל פיננסים:

למרות ההרחבה המוניטארית באירופה, שעשויה לתמוך בכל מכשירי ההשקעה בסיכון, אנו ממשיכים להמליץ שלא להיחשף לאג"ח ממשלתי ארוך. די להביט ברמת התשואות הנמוכות באירופה (למשל אג"ח ספרד ל-10 שנים הנסחר בתשואה של 2.6%, באיטליה 2.7% ובגרמניה 1.4%), שלהערכתנו ממחישים כי הסיכוי אינו מחפה על הסיכון. חשוב לומר כי כל עוד התשואות באירופה כל כך נמוכות, אין סיבה שהתשואות בארה"ב יעלו דרמתית – למרות שנתוני המקרו הטובים מצביעים על כך שהן נמוכות מדי.

 

אנו ממשיכים לדבוק בשמירה על מח"מ בינוני של כ-3-3.5 שנים באפיק השקלי ועד 4.5 שנים בצמוד הממשלתי. אם בעבר אמרנו כי תמיד כשציפיות האינפלציה יורדות מתחת ל-1.5% יש עדיפות לאפיק הצמוד (בציפייה לתיקון), הרי שכעת למרות הציפיות הנמוכות אנו ממליצים לשמור על יתרון לשקלים.

 

החשיפה המנייתית הופכת להערכתנו לנדבך חיוני יותר ויותר בתיקים ככל שהריביות בעולם ממשיכות לרדת. אבל, חובה לציין בפני כל משקיע, שרמות הסיכון עולות, מכיוון שהנכסים הפיננסים יקרים מבעבר.

 

11:30 - יום שלילי מאד לבנקים, שמאבדים 0.8% ופוגעים קשות במדד ת"א 25. לאומייורד ב-1%, פועליםמאבד 0.8%,  דיסקונטנחלש ב-0.7% ובינלאומי ב-0.3%. רק מזרחי טפחות נותר במתחם הירוק עם עלייה של 0.3%.

 

11:00 - יניב חברון ממחלקת מחקר ואסטרטגיה באקסלנס נשואה, על ההנפקה הצפויה של אדמה (לשעבר מכתשים אגן): "החתמים כבר בעניין והמספרים מתחילים לקבל גוון מאד וורוד. הנפקת אדמה לפי שווי של מעל 5 מיליארד שקל, המשקף מכפיל רווח של מעל 40 (על פי התוצאות של 2013), היא לא עניין של מה בכך - גם בשווקי הון שמספקים רוח גבית להנפקות ראשוניות לציבור. במקרה של אדמה מדובר בהנפקה חוזרת של החברה שהיתה בעבר ציבורית כך שהסיכוי להצלחה גבוה יותר. לשם השוואה, שווי אדמה כפי שמשתקף מהשווי הסחיר של דסק"ש משקף לה מספר הרבה יותר צנוע- 3-3.5 מיליארד דולר, לעומת השווי בו נמכרה לסינים- 2.4 מיליארד דולר בלבד".

 

10:30 - מנכ"ל חדש לאלקטרה צריכה: אחרי קדנציה של 5 שנים כמנכ"ל גלידות נסטלה, עוזב זאב קלימי את קבוצת אסם ואת ענף המזון בו פעל לאורך כל השנים לטובת מינוי כמנכ"ל אלקטרה צריכה, כמחליפו של יקי ודמני שפרש לפני כחודשיים. דירקטוריון אלקטרה צריכה אישר היום את מינויו של קלימי לתפקיד.

 

10:10 - אייסקיור מדיקל, העוסקת במחקר, פיתוח ושווק של מכשור רפואי לטיפול זעיר פולשני בגידולים בעזרת הקפאה, מודיעה כי מכרה מערכת IceSense3™ לחברת ההפצה GNE Health מבנגקוק, תאילנד. התקשרות מסחרית זו באמצעות מפיץ מוביל באסיה מצטרפת להסכם הפצה קודם, עליו חתמה החברה במרץ השנה, עם חברת WKK Distribution Ltd. למכירת המערכות בהונג קונג. למיטב ידיעת החברה, GNE הינה בעלת נסיון רב בהפצת מכשור רפואי בתחומי הכירורגיה, הגינקולוגיה ובריאות הגבר.

 

10:00 - אפריקה מגוריםזכתה במכרז נוסף בכפר יונה: הזכייה במכרז הנוכחי של רשות מקרקעי ישראל, לבניית 120 יח"ד, מצטרפת לעסקה נוספת עליה חתמה החברה לאחרונה לבניית 215 יח"ד במקום. השכונה, הממוקמת באזור הביקוש של מרכז הארץ, תכלול כ- 14בנייני מגורים, כאשר בכל אחד מהם יוצעו דירות בתמהיל של דירות בנות 3, 4 ו-5 חדרים. 

 

9:50 - המסחר בבורסה המקומית נפתח ביציבות, כשמדד ת"א 25 ומדד ת"א 100 נסחרים סביב רמת הבסיס. בה בעת, מניות הבנקים רושמות פתיחה עם ירידה קלה של 0.2%.

 

9:35 - דויטשה בנק החל לסקר את מניית בזקעם המלצת קנייה ומחיר יעד של של 6.60 שקלים ל-12 החודשים הקרובים - כשמחיר הבסיס בפתיחה הבוקר עומד על 6.20 שקלים. על פי הסקירה, עליה חתום האנליסט איגור סמנוב (Igor Semenov), השינויים המבניים הצפויים בבזק יביאו לחיסכון בעלויות, שיקל על החברה בהתמודדות מול התחרות הגוברת בתחומי פעילותה.

 

9:30 - לידר השקעותמדווחת הבוקר כי אתמול (8 ביוני) חלף מועד הפירעון הסופי (לאחר הארכות שניתנו) להחזר יתרת החוב בהלוואה שהעניקה לאולטרה אקוויטי השקעות. נכון למועד הדיווח, יתרת החוב עומדת על 16.5 מיליון שקל. לידר מציינת כי היא "בוחנת את האפשרויות העומדות לרשותה בקשר עם גביית חובה של אולטרה".

 

9:10 - בבילוןתמשיך לעורר עניין, לאחר שפתחה אתמול את השבוע בסערה עם זינוק של 10.6%, בעקבותהידיעות על מגעים בינה לבין מיקרוסופט לגיבוש נהלי עבודה. על פי הוול סטריט ג'ורנל, ענקית התוכנה האמריקאית ומפעילת מנוע החיפוש בינג נפגשה עם כמה חברות ישראליות בתחום החיפוש במטרה לגבש קווים מנחים, ובהן בבילון, פריון, ואיירון סורס.

 

עוד חברה שעשתה אתמול חדשות היא סקיילקס(עלתה אתמול ב-2.2%) לאחר שאתמול פורסם זימון לאסיפת מחזיקי האג"ח של סקיילקס, לצורך החלטה ביחס להעמדת יתרת החוב של החברה שבשליטת אילן בן־דב לפירעון מיידי. האסיפה מיועדת רק לסדרות האג"ח המובטחות הנסחרות בבורסה ותיערך בעוד כחודש.

 

8:40 - החברה לישראלנסוגה מדרישתה לויתור של המדינה על מניית הזהב בצים, כחלק מהסדר החוב המתגבש של החברה. בין המדינה לחברה לישראל מתגבש הסכם לפיו תמשיך המדינה להחזיק במניית הזהב, ואילו צים תתחייב להחזיק צי של מספר אוניות לצרכי חירום עבור המדינה ותגבה אותו בערבות של 10 מיליון דולר, וכן תתחייב להשאיר בחברה דירקטוריון ומנכ"ל בעלי אופי ישראלי.

מה דעתך על מניית אינרום:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

8:10 - בעקבות מחיקת מניית אן.טי.אס ממדדי הבורסה צפוי ביקוש מצרפי לא מהותי של כ 3 מיליון שקל שיתחלק בין מניות מדד יתר מאגר בשלב הנעילה של המסחר היום. החלה להיסחר היום, מניית אינרוםשהחלה להיסחר אתמול תכנס במסגרת המסלול המהיר ב-6 ליולי למדדי יתר 50 ויתר מאגר. המדד אליו נכנסת מניה במסלול המהיר היה תלוי בערך השוק שלה בנעילת יום המסחר הראשון - קרי אתמול - ולמנייה אינרום היו חסרים פחות מ-2% בשווי השוק כדי להיכנס למדד תל אביב 100.

 

 

7:40 - לאחר יום של עליות, המשקיעים בבורסת ת"א יעקבו אחר המגמה בפתיחת שבוע המסחר בבורסות המובילות בעולם - לאחר סוף שבוע חיובי ועליות במדדים המרכזיים באירופה ובארה"ב. הבוקר באסיה מתנהל המסחר בעליות - הבורסה של טוקיו עולה ב-0.3%, של הונג קונג ב-0.7%.

 

דאו ג'ונס סגר את שבוע המסחר הקודם עם עלייה של 0.6% ובסיכום שבועי הוסיף 1.2%. נאסד"ק התחזק ב-0.5% (1.8% השבוע) ו-S&P500 הוסיף 0.5% (1.3% השבוע). דאו ג'ונס ו-S&P500 רשמו שיאים חדשים. בורסות אירופה סגרו את יום שישי בשיא של יותר משש שנים, בעקבות הודעת הבנק האירופי המרכזי ביום חמישי על הורדת שערי הריבית. מדד Stoxx Europe 600 הוסיף 0.7%, ו-0.9% השבוע. מדובר בשבוע שמיני רצוף של עליות במדד זה. מדד הדאקס בגרמניה הוסיף 0.4%, ועלה בשיעור דומה בסיכום שבועי. הקאק בצרפת עלה ב-0.7% (1.4% בסיכום שבועי). הפוטסי בבריטניה עלה ב-0.7%, והתחזק ב-0.2% בסיכום שבועי. 

 

בורסה בורסה צילום: אריאל שרוסטר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x