שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

דיווח שוטף

ת"א פתחה את השבוע בעליות; מניית בבילון זינקה ב-10.6%

המדדים ת"א 25 ות"א 100 עלו ב-1%; על פי דיווח בארה"ב, מיקרוסופט ובבילון דנו בנהלי עבודה מנחים. נאמני סקיילקס זימנו אסיפת מחזיקי אג"ח לדיון בפירעון מיידי, המניה קפצה ב-2.2%. מחזור המסחר הסתכם ב-598 מיליון שקל

מיקי גרינפלד 16:3908.06.14
ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

16:30 - בהמשך לשבירת השיאים בבורסות המובילות בארה"ב בסוף השבוע והמגמה החיובית שנרשמה באירופה לאחר הורדת הריבית הדרמתית על ידי הבנק האירופי המרכזי (ECB), המסחר בכל מדדי המניות בתל אביב ננעל בעליות. ת"א 25 ות"א 100עלו ב-1%, ת"א ביומדקפץ ב-1.9%. בבילוןזינקה ב-10.6% וסקיילקסקפצה ב-2.2%. מחזור המסחר הסתכם ב-598 מיליון שקל.

 

מניית אינרוםשהחלה להיסחר היום, תכנס במסגרת המסלול המהיר ב-6 ליולי למדדי יתר 50 ויתר מאגר. המדד אליו נכנסת מניה במסלול המהיר תלוי בערך השוק שלה בנעילת יום המסחר הראשון. למניית אינרום היו חסרים פחות מ-2% בשווי השוק כדי להיכנס למדד תל אביב 100.

 

15:45 - שעת הנעילה מתקרבת, והמדדים ת"א 25 ות"א 100 נותרים בסביבת הפלוס 1%. כל המדדים הענפיים של הבורסה המקומית נסחרים בעליות, בהובלת הביומד שעולה ב-1.9%. אחריו עומדים מדדי בלוטק 50 וטק עילית, שעולים ב-1.5%.

 

15:15 - הנאמנים לסדרות האג"ח מסדרה ד' וסדרה ו' של סקיילקסזימנו אסיפת מחזיקים ל-8 ביולי. על פי הדיווח מטעם הנאמן, האסיפות זומנות "לבקשתו של מחזיק מהותי בכל אחת מסדרות אגרות החוב". על סדר יומה של האסיפה דיווח מטעם החברה על מצב עסקיה, דיווח מטעם הנאמנים, והצעה לקבלת החלטה מיוחדת על העמדת כל היתרה הבלתי מסולקת של אגרות החוב לפירעון מיידי ומתן הנחיות לנאמן בדבר נקיטת הליכים לצורך הגנה על זכויות מחזיקי אגרות החוב - לרבות לשם מימוש הבטוחות

ששועבדו להבטחת אגרות החוב, וכן פנייה להליכים משפטיים במידת הצורך.

 

14:50 - האג"ח הממשלתיות פותחות את שבוע המסחר בעליות נאות: האג"ח השקלית ל-10 שנים מטפסת ב-0.4%, כשהתשואה יורדת במקביל ל-2.93% בלבד.

 

14:40 - מעבר מהיר על מניות ת"א ביומד: המדד עולה ב-1.8%, כש-16 מתוך 22 המניות שבמדד נסחרות בעליות. העולות המובילות הן אופקו(עלייה של 4.1%), פוטומדקס(3.8%) וקמהדע ואינסוליין(3.2% כ"א). היורדות הגדולות הן אלרון(מינוס 0.5%), ביוסל(יורדת ב-0.4%) ופלוריסטם (נחלשת ב-0.3%).  

 

14:20 - אסיה פיתוחנמכרת: בעלי השליטה בחברה דני מור ואילון ברוך מוכרים את החברה לחברה פרטית בשליטתו של כפיר זילברמן, תמורת המחאת חוב החברה, 10.7 מיליון שקל, לידי הרוכש. על פי הדיווח, לאחר השלמת העסקה תינתן לרוכש הזכות להביא לידי האסיפה הכללית בין השאר הצעת החלטה "למיזוג פעילות עסקית חדשה לחברה". המניה עולה נכון לעכשיו ב-17%. 

 

14:00 - המלצות אלכס זבז'ינסקי ממיטב דש:  

באפיק הממשלתי אנו ממליצים על מח"מ של כ- 3-4 שנים בתיק. אנו ממליצים על מח"מ ארוך קצת יותר באפיק השקלי מאשר בצמוד. אנו ממשיכים להמליץ על העדפה של האפיק השקלי על פני הצמוד.

 

מדדי התל בונד ירדו בשבועיים האחרונים בכ-1% והמרווחים עלו בשיעור שבין 0.13% (תל בונד 60) ל-0.18% (תל בונד יתר ותשואות). כתוצאה מזה, ההשקעה במדדי תל בונד סולידיים או באג"ח בעלות רמות סיכון דומה (קבוצת AA) הפכה לסבירה בשיקולי סיכון סיכוי; פערי המרווחים בין האג"ח השייכות לענף הנדל"ן בדירוג A מינוס ומטה לבין האג"ח מאותו הענף בדירוגים A ומעלה הצטמצם לרמה הנמוכה היסטורית. אנו ממליצים לנצל את המצב כדי להעלות רמת הדירוג בתיקים באג"ח של ענף הנדל"ן;

 

לאחרונה נרשמה ירידה חדה במרווחי אג"ח החברות מענף הפיננסיים והביטוח. כתוצאה מזה הצטמצמו המרווחים שלהן ביחס למרווחי הבנקים לרמה כמעט הנמוכה היסטורית. במצב זה עדיפות אג"ח הבנקים.

 

13:20 - מניות אינרוםהחלו להיסחר הבוקר. ערך השוק של המניה בסגירת המסחר היום יקבע לאיזה מדד תכנס המניה. אם המניה תצליח להתברג בין 68 המניות המובילות במדד תל אביב 75 היא תכנס למדדי תל אביב 75 ותל אביב 100, אחרת המניה תסתפק בכניסה למדדי יתר 50 ויתר מאגר. כניסת המניה למדדים תיערך במסגרת המסלול המהיר ב 6.7.

 

נכון לשעה 13:15 עמד מחיר המניה על  7.6 שקלים, ממנו נובע ערך שוק של 760 מיליון שקל לאינרום ומיקום 70 בין מניות תל אביב 75. שתי המניות המקדימות אותה בשלב זה הן רבוע כחול (ערך שוק 772 מיליון שקל) ונייר חדרה (780 מיליון שקל). כדי להיכנס למדדי תל אביב 75 ותל אביב 100 אינרום צריכה לעקוף את שתיהן עד לשעת הנעילה, ב-16:30.  

 

13:00 - אמצעו של יום המסחר: המחזור עומד עד 313 מיליון שקל. מניית לאומימרכזת את המחזור הגבוה בבורסה, 19.5 מיליון שקל. אחריה טבעו כיל, עם 14.5 מיליון שקל כ"א.

 

12:35 - מעלות מעניקה דירוג "-A" להנפקת אג"ח חדשות של אלומיי קפיטל. ההנפקה תבוצע באמצעות הרחבת סדרה א' ובהיקף של עד 80 מיליון שקל. הסכום שיגויס מיועד לפירעון חוב ולהשקעות נוספות.  

 

12:20 - בבילוןמרכזת מחזור גבוה במיוחד של 7.8 מיליון שקל. המחזור הממוצע מנייה ב-3 החודשים האחרונים עמד על 4.2 מיליון שקל (ובחודש האחרון על 2.3 מיליון שקל).  

 

11:50 - מניית בבילוןמזנקת ב-10.5% על רקע פרסומים בוול סטריט גו'רנל בארה"ב בסוף השבוע לפיהם מיקרוסופט, המפעילה בין השאר את מנוע החיפוש בינג, נפגשה עם מספר חברות ישראליות בתחום החיפוש במטרה לגבש נהלי עבודה. בין החברות עימן ניפגשה מיקרוסופט נמצאות בבילון, פריון ואיירון סורס. על פי העיתון, בכוונתה של מיקרוסופט לייצר קווים מנחים לאופן שבו החברות מפנות אל מנוע החיפוש תעבורת גולשים, ולהעניק להן תו תקן של חברות המורשות לעבוד עם מיקרוסופט, כאשר מיקרוסופט נפגשה עם כ-20 חברות בסך הכל. 

 

11:45 - מעבר מהיר על מניות ת"א 25: המדד עולה נכון לשעה זו ב-1%, כש-23 מתוך 25 המניות של המדד נסחרות בעליות. שתי היורדות הן נייסו ישראמקו שנחלשות ב-0.7% ו-0.1% בהתאמה. העולה הגדולה היא אופקו, שמתחזקת ב-3.2%. טבעו פריגו אחריה, שתיהן עם עלייה של 1.7%. את המחזור הגדול מרכזת מניית לאומי- 13 מיליון שקל.

 

11:15 - המלצות מחלקת מחקר אג"ח בלאומי שוקי הון, בניהולו של דודי רזניק: אנו ממשיכים להמליץ על מח"מ אחזקות של כ-5-4 שנים, ועל אחזקה מאוזנת בין שקלים לא צמודים לצמודי מדד; אנו ממליצים על אחזקת המח"מ השקלי הלא צמוד דרך האיגרות הארוכות בשילוב מק"מ; בחלק הארוך ביותר של העקום נמשכת תלילות גבוהה מאוד בטווח של 30-10 שנים, הן בעקום הצמוד והן בעקום השקלי. לפיכך, אנו ממליצים על השקעה בסדרות הארוכות ביותר לטווח של 20 שנה ומעלה חלף השקעה בטווח 10 שנים; המרווחים ביחס לעוגן המק"מ באיגרות החוב השקליות בריבית משתנה ממשיכים להיות נמוכים יחסית, ולכן אנו ממליצים להשקיע במק"מ לשנה חלף השקעה באיגרות אלו. העלאות ריבית על ידי בנק ישראל, אינן על הפרק לפי שעה; בשל הקורלציה ההולכת וגדלה בין התשואות המקומיות לתשואות הארוכות בארה"ב, מומלצת המשך אחזקת פוזיציית שורט על האג"ח הממשלתי הארוך בארה"ב כרכיב ביטוחי לתיק האג"ח המקומי.

 

10:40 - עזריאלידיווחה על ניהול משא ומתן למכירת החזקות החברה הנכדה סונול ישראל לחברת ש. שלמה החזקות. עזריאלי מחזיקה בסונול באמצעות החברה הבת גרנית הכרמל, שבבעלותה המלאה. על פי הדיווח, המשא ומתן טרם מוצה ולא נחתם כל מסמך ו/או הסכם מחייב. "כך גם אין כל ודאות כי משא ומתן זה יבשיל לכדי מסמך חתום ו/או הסכם מחייב ו/או כי עסקה כאמור תושלם", נאמר בהודעה.

 

10:30 - קבוצת דלקהודיעה כי בהמשך לדיווח מחודש אפריל על מזכר הבנות למכירת החברה הבת דלק אירופה תמורת 1.7 מיליארד שקל, גובש בין הצדדים הסכם מכירה מפורט וסופי. 

 

10:20 - גזית גלובדיווחה הבוקר לפני המסחר כי חברה בת בבעלותה המלאה העוסקת בתחום מבני המשרדים הרפואיים בארה"ב, השלימה מכירת 5 מבני משרדים רפואיים לצד שלישי ונמצאת בשלבי מכירה סופיים של נכס נוסף (מכירתו צפויה להיות מושלמת עד ל-30 ביוני). ששת הנכסים האמורים כוללים כ-41 אלף מ"ר והתמורה הכוללת בגינם הנה כ-200 מיליון דולר ברוטו, לפני עלויות עסקה. יתרת החוב בגין הנכסים האמורים הינה כ-106 מיליון דולר, מתוכם כ-90 מיליון דולר יומחו לרוכש.

 

10:10 - די פארם דיווחה כי שותפתה בסין, חברת NHWA, קיבלה את אישור רשות המזון והתרופות הסינית (CFDA) להעברת תרופת ה-DP-VPA לטיפול בחולי אפילפסיה, אותה מפתחת החברה למעמד מסלול מהיר, מה שיאפשר קיצור חלק מהתהליכים הרגולטוריים לאישור שיווק התרופה. פיתוח התרופה בסין מבוצע בהתאם לדרישות רשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) ולחברת די פארם עומדת הזכות לשווק את התרופה, במידה ותאושר, בצפון אמריקה ואירופה. התרופה נמצאת כרגע לקראת ניסוי Phase IIb, פיתוח התרופה טרם הסתיים ואין ודאות כי התרופה תגיע לשיווק מסחרי.

 

10:00 - אלביט מערכותהודיעה היום כי נבחרה על ידי משרד ההגנה השוויצרי כספק המועדף של מטוסים ללא טייס (מל"טים) לתוכנית החדשה של המשרד למל"טי מודיעין.

 

9:55 - דיווח חיובי לאינסוליין: לאחר ניתוח תוצאות טיפול המתייחס ל-52 נבדקים אשר השתתפו בניסוי ברמר (עליו דיווחה החברה במרץ האחרון), ושהמשיכו להשתמש

במוצר מאז ועד כה, במשך עד 21 חודשים - התוצאות מראות כי הנבדקים אשר עשו שימוש במוצר במסגרת הטיפול, הוסיפו לשמור על השיפור במצבם הבריאותי

תוך ירידה בצריכת האינסולין, כפי שנתקבל בניסוי ברמר עבור קבוצת הניסוי, גם בשימוש ארוך טווח לאחר סיום ניסוי ברמר.  

 

9:50 - פתיחה חיובית של שבוע המסחר בבורסה התל אביבית. מדד ת"א 25 עולה ב-0.6%, ת"א 100 ב-0.7%, הביומד ב-1.4%. מניות הפארמה בולטות הבוקר עם עלייה של 2.9% באופקו, טבע עולה ב-1.5% ופריגו ב-1.4%.  

 

9:25 - לייבפרסון חתמה על הסכם לרכישת הסטרטאפ הגרמני סינכרונייט (Synchronite LLC), ספק טכנולוגית שיתוף דפדפנים. סכום העסקה מוערך ב-40 מיליון שקל. לייבפרסון תקים בגרמניה מרכז ידע ומצוינות ממנו יפעל צוות סינכרונייט בכפוף למרכז המחקר והפיתוח המרכזי של לייבפרסון העולמית, הממוקם ברעננה, ישראל.

 

9:20 - בנק לאומיקרוב להסכם עם משרד המשפטים האמריקאי בעניין החקירה נגד לקוחותיו בארה"ב בחשד להעלמות מס מצדם. בשנים 2010-2002. לפי המתווה שהובילו האמריקאים, לאומי צפוי להפריש עוד 460 מיליון שקל כך שסך כל ההפרשה בנושא תסתכם ב-950 מיליון שקל.

 

9:10 - השותפות בקידוחים שרה ומירה, אי.די.בי פתוח, מודיעין, הכשרה אנרגיה וחברות מקבוצת הכשרת היישוב, הודיעו על כניסת שותפה חדשה לרישיונות, שתשמש גם המפעילה שלהן: חברת "אנרג'יאן" מקפריסין. אנרג'יאן אותרה והוצגה לשותפים המתקשרים על ידי רציוהצפויה להיכנס כשותפה ברשיונות. בהתאם לכך, ועל-פי ההסכם שנחתם עם רציו, השותפים המתקשרים יעבירו לרציו זכויות השתתפות נוספות בשיעור של 5% בכל אחד מהרישיונות.

 

8:50 - המניות הדואליות שחוזרות לת"א עם פערי ארביטראז' בולטים:

 פער חיובי: טבע- 1.1%; פריגו- 2.2%; אופקו- 2.8%; סקיילקס- 6.7%; קמהדע- 4.7%; אלוט- 4%; מזור- 2.3%; אלביט הדמיה- 7.4%; קומפיוגן- 2.6%; פוטומדקס- 4.9%; די מדיקל- 8.4%. 

פער שלילי: נייס- 0.9%; פרטנר- 0.9%; פלוריסטם- 1.1%; כן פייט- 3.3%; טופ אימג'- 2.2%; תפרון- 5.7%.

 

 

8:15 - המניות והאג"ח של סקיילקסצפויות להמשיך לרכז עניין, לאחר שביום המסחר האחרון בת"א צנחה המניה ב-28%, מול עלייה של 5% באג"ח – בתום יום תנודתי שבמהלכו עברה המניה מירידה של 10% לעלייה של 20% ושוב לנפילה עד הצניחה בסיום. שלושה ימים קריטיים עומדים בפני סקיילקס ובעל השליטה שלה, אילן בן־דב. דירקטוריון החברה יתכנס להחליט אם לתמוך בבן־דב במאבקיו מול סמסונג, שהעניקה את הזכיון להפצת מכשירי הסלולר שלה לסקיילקס. מחזיקי האג"ח הפרטיים עשויים לתמוך בבן־דב, אך בתמורה דורשים שיזרים לחברה הון לא מבוטל. המחזיקים צפויים לדרוש מדירקטורים בסקיילקס להפסיק לבצע שינויים בנכסי החברה. במקביל יבקשו לתמוך בצעדיהם מול בן־דב ובגישה פייסנית יותר כלפי סמסונג העולמית. מניית סקיילקס חוזרת לת"א עם פער ארביטראז' של 6.6%. מניית פרטנר חוזרת מניו יורק עם פער ארביטראז' שלילי של 0.9%.

מה דעתך על מניית סאני תקשורת:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

7:40 - בורסת ת"א פותחת שבוע על רקע העליות והשיאים שנרשמו בשישי בניו יורק ובאירופה. דאו ג'ונס סגר את שבוע המסחר הקודם עם עלייה של 0.6% ובסיכום שבועי הוסיף 1.2%. נאסד"ק התחזק ב-0.5% (1.8% השבוע) ו-S&P500 הוסיף 0.5% (1.3% השבוע). דאו ג'ונס ו-S&P500 רשמו שיאים חדשים.

 

בורסות אירופה סגרו את שיום שישי בשיא של יותר משש שנים, בעקבות הודעת הבנק האירופי המרכזי ביום חמישי על הורדת שערי הריבית. מדד Stoxx Europe 600 הוסיף 0.7%, ו-0.9% השבוע. מדובר בשבוע שמיני רצוף של עליות במדד זה. מדד הדאקס בגרמניה הוסיף 0.4%, ועלה בשיעור דומה בסיכום שבועי. הקאק בצרפת עלה ב-0.7% (1.4% בסיכום שבועי). הפוטסי בבריטניה עלה ב-0.7%, והתחזק ב-0.2% בסיכום שבועי.

 

 

בורסה בורסה צילום: אוראל כהן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x