שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

דיווח שוטף

יציבות בנעילה בתל אביב; הבנק הבינלאומי ירד ב-2.5%

מדד הבנקים עלה ב-0.3% בהובלת מניית הפועלים שטיפסה ב-0.8%. מניית רמי לוי עלתה ב-3.5% אחרי העלאת המלצה מסיטי. סלקום מגייסת חוב - תנפיק שתי סדות אג"ח חדשות. מחזור המסחר - 931 מיליון שקל

שי סלינס 17:2802.06.14

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60 

 

 צילום: שאטרסטוק

 

17:30 - המסחר ננעל ביציבות ביום מסחר ללא תנודתיות במדדים המובילים. המניות הבולטות במסחר - רמי לוי, טבע, בזק ובנק הפועלים. מחזור המסחר הסתכם ב-931 מיליון שקל. הבורסה יוצאת לחופש של יומיים לרגל חג השבועות.

 

16:45 - ארז ויגודמן עושה סדר בטבע החברה הודיעה על מבנה ארגוני חדש. השינויים העיקריים: חברי ההנהלה הבכירה יצומצמו מ-15 ל-9 והמערך המסחרי בחברה יתחלק לשתי קבוצות - תרופות ייחודיות ותרופות גנריות. בראש החטיבה הגנרית יעמוד סיגורדור אולפסון, לשעבר נשיא אקטביס. אייל דשא ימשיך לכהן כמנהל הכספים הראשי.

 

15:30 - סלקוםהודיעה כי בכוונתה לגייס חוב בישראל. חברת הסלולר הישראלית דיווחה לבורסה כי בכוונתה להנפיק 2 סדרות אג"ח חדשות שיונפקו אך ורק בישראל. מהחברה נמסר כי טרם נקבעו היקף ההנפקה ומועדה.

 

15:20 - המסחר בבורסות אירופה מתנהל כעת בעליות. נשיא הבנק האירופי המרכזי (ECB), מריו דראגי, צפוי להודיע השבוע על חבילת צעדים חדשה שמטרתה לעודד את הצמיחה בגוש היורו, בין היתר כדי להימנע מלהגיע למצב של דפלציה באיחוד. אנליסטים צופים כי דראגי יודיע בין היתר על הורדת הריבית על פיקדונות הנשמרים בבנק המרכזי לרמה שלילית (משמע הבנק המרכזי יגבה תשלום מלקוחות שיפקידו בו כסף לפיקדונות קצרי טווח). צעד כזה מעולם לא התקבל בבנק מרכזי גדול, אך מדינות כמו שבדיה ודנמרק כבר משתמשות בריבית שלילית על חסכונות. הריבית הנוכחית על פיקדונות שנשמרים בבנק עומדת על קרוב ל־0%. כמו כן צפוי הבנק המרכזי להקטין את הריבית בגוש היורו מ־0.25% ל־0.15%.

 

פוטסי דאקס קאק

 

14:50 - שעה וחצי לפתיחת המסחר בניו יורק - החוזים העתידיים מאותתים על עליות קלות בפתיחה.

 

סמנכ"לית הכספים של סקיילקס, גלית אלקלעי דוד, הודיעה על סיום כהונתה בחברה. במקום אלקלעי דוד מינה דירקטוריון החברה את לוי שטרסלר כסמנכ"ל הכספים, שהחל בחפיפה ב-1 ביוני ומינויו יכנס לתוקף ב-6 ביולי.

 

14:30 - בית ההשקעות האמריקאי נידהאם (NEEDHAM) העלה את ההמלצה למניית מזור רובוטיקה ל"קניה" עם מחיר יעד של 21 דולר - פרמיה של 24% על מחיר נעילת המניה בשישי בוול סטריט.

 

13:40 - מניית רמי לוימגיבה להעלאת ההמלצה מסיטי. מחזור המסחר במניה עומד על 8.8 מיליון שקל - גבוה ב-70% מהמחזור היומי הממוצע בחצי השנה האחרונה.

 

13:20 - נמשכת הירידה במחזורי המסחר בבורסה של תל אביב בחודש מאי. כך לפי נתונים שפורסמו על ידי נורית דרור מיחידת המחקר של הבורסה לניירות ערך בתל אביב. מחזור המסחר הממוצע במאי עמד על 1.02 מיליארד שקל ביום - ירידה של 14% בהשוואה לאפריל. בהשוואה למרץ ירד מחזור המסחר בחודש מאי ב-25% אז הסתכם המחזור ב-1.35 מיליארד שקל.

 

בסיכום 5 החודשים הראשונים של השנה (ינואר-מאי) עמד המחזור הממוצע על 1.09 מיליארד שקל. לשם השוואה ב-5 החודשים הראשונים של 2013 עמד המחזור על 1.22 מיליארד שקל. לשם השוואה מחזור המסחר הממוצע היומי בכל 2013 עמד על 1.17 מיליארד שקל.

 

12:00 - בדיוק מחצית (12) ממניות מדד ת"א 25 נסחרות בירידות. אסםמובילה את העולות ובינלאומי את היורדות.

 

מניות בולטות במסחר מבחינת מחזורי המסחר (בסדר יורד): טבע, בינלאומי, בזק, פועליםו כיל

 

11:00 - עניין של תזמון. בעקבות מכירת מניות הבנק הבינלאומי על ידי בנק דיסקונט (ראו הרחבה מטה), שיעור אחזקות הציבור בבנק הבינלאומי עבר את ה-30%. כתוצאה מכך צפויה המניה לקבל ביקוש מתעודות הסל באמצע ספטמבר של כ-95 מיליון שקל – לכן אין לו השפעה מהותית על מחיר המניה כעת.

 

עם זאת, אם המכירה הייתה מתבצעת עד ליום חמישי שעבר הביקוש היה מתבצע כבר בעדכון המדדים הקרוב ביום ראשון הקרוב. בשל כך ייתכן שדיסקונט היה יכול לקבל מחיר טוב יותר עבור המניות הנמכרות ולמכור אותן בהנחה קטנה יותר. לפי ההערכות מדובר בדכום של כ-3 מיליון שקל. (אורי טל-טנא)

 

10:40 - המלצת ההשקעה השבועית של הראל פיננסים.  "מאי היה החודש השני ברציפות שבו השווקים בחו"ל עשו טוב יותר משוק המניות המקומי, מה שמחזק את הצורך בהמשך החשיפה לשווקים בעולם. בחלק העולמי, החשיפה לשוק האמריקאי היא קצת פחות מ-50%, אירופה קרובה למשקל השוק (כ-25%). כדאי לשים לב לשוק האירופי השבוע על רקע ההחלטה הצפויה של הבנק המרכזי האירופי ביום חמישי. יש חשש כי ככל שהציפיות יעלו לקראת הישיבה – ההחלטה עוד עלולה לאכזב את השווקים".

 

"בשוק המקומי", כותבים בהראל, "לאחר סיום עונת הדו"חות ולאור הביצועים של המגזרים השונים, נראה כי סקטור התקשורת נסחר במחיר סביר וכך גם הבנקים, אם כי אין בהם בשורות של צמיחה. סקטור הטכנולוגיה מתומחר בצורה הוגנת בהשוואה למגזרים אחרים. סקטור רשתות השיווק וגם חברות הקניונים הם מגזרים שלהערכתנו פחות מעניינים להשקעה בעיתוי הנוכחי. העליות במניות בחודש האחרון ממשיכות לתמוך בחשיפה מנייתית בכל תיק שבו זה אפשרי. החלטה על הורדת ריבית או הרחבה מוניטארית אחרת באירופה יתמכו עוד יותר בגישה זו". 

 

10:00 - בלעדי ל"כלכליסט" - אדמה תנפיק לפי שווי גבוה משתוכנן. בניגוד להערכות קודמות, שדיברו על הנפקה לפי שווי של כ־3.5 מיליארד דולר בהונג קונג, חברת אדמה (מכתשים אגן לשעבר) מכוונת להנפקה לפי שווי של יותר מ־5 מיליארד דולר בניו יורק. עבור בעלי המניות של אי.די.בי פתוח וכור מדובר באירוע מהותי שיוכל להציף ערך בחברה־האם אם אכן ייצא לפועל. כימצ'יינה רכשה את השליטה במכתשים אגן ב־2011 לפי שווי של 2.5 מיליארד דולר בעסקה שאותה יזם בעל השליטה הקודם באי.די.בי נוחי דנקנר. בנוסף, במסגרת העסקה העמידה כימצ'יינה לכור הלוואה של 960 מיליון דולר שכנגדה משועבדות המניות שמחזיקה (40%) כור באדמה. לכור ניתנה אופציה שתפקע ב־2018 למכור לסינים את מניותיה באדמה, וזו תמומש רק אם שווי אחזקותיה של כור יהיה גבוה משווי ההלוואה שהעמידה לה כימצ'יינה.

 

 צילום: אוראל כהן

 

9:45 - עליות בפתיחה ברקע המגמה בבורסות המזרח הרחוק. מניית הבנק הבינלאומי מרכז את מחזור המסחר הגבוה בבורסה על רקע מכירת המניות של דיסקונט.

 

9:20 - בנק ההשקעות סיטי העלה הבוקר את ההמלצה שלו למניית רמי לוי ל"קנייה" מ"נייטרלי".

 

מצעד הבושה של דירקטוריון הפניקס למשרדה של סלינגר. הדירקטורים בחברת הביטוח הפניקס מצאו עצמם אתמול בפוזיציה שלא היו מורגלים בה. המפקחת על הביטוח זימנה אותם לפגישות, אחד על אחד, במשרדי אגף שוק ההון בגבעת שאול בירושלים. על הפרק: החלטתם לתמוך בחבילת שכר מפנקת למנכ"ל הפניקס אייל לפידות בהיקף של 41 מיליון שקל בארבע השנים הקרובות. הפגישות חולקו בין אתמול והיום על פי לוחות הזמנים של הדירקטורים. היום צפוי היו"ר משה ברקת, שהודיע באחרונה על פרישתו מהפניקס באוקטובר הקרוב, להגיע לפגישה. בין השאר תבקש סלינגר להבין מדוע החליט ברקת שלא להאריך את הסכם העסקתו ואם יש לכך קשר לחבילת השכר של לפידות.

 

8:30 - המסחר בבורסה ייפתח בהתאם לפתיחת השווקים בעולם. מחר וביום שלישי לא ייתקיים מסחר בשל חג השבועות.

 

מה דעתך על מניית הפניקס:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

7:30 - בנק דיסקונט הפיץ אתמול מניות של הבנק הבינלאומי בכ-300 מיליון שקל. הפצת המניות לגופים מוסדיים נעשתה בהנחה של 2.4% על מחיר השוק - כלומר ב-55.8 שקל למניה.

 

לפני ההפצה החזיק דיסקונט ב-26.45% ממניות הבנק הבינלאומי, ובשנה האחרונה ביצע הפרשה של 135 מיליון שקל על המניות על פי דרישת המפקח על הבנקים. הפרשה זו מצטרפת להפרשה קודמת של 113 מיליון שקל שביצע הבנק לאור אותה דרישה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x