$
בורסת ת"א

מיטב-דש מתחיל להרגיש סינרגיה: ההוצאות נחתכו ב-12% לעומת הרבעון הקודם

ההוצאות ירדו ל-143 מיליון שקל. בית ההשקעות הממוזג מסכם את הרבעון הראשון עם רווח נקי של 18 מיליון שקל לעומת 3 מיליון שקל בלבד ברבעון הקודם. ההכנסות מפעילות תעודות הסל נשחקו ב-17% בשל התחרות בענף

רחלי בינדמן 09:5029.05.14

בית ההשקעות הממוזג מיטב דש מסכם את הרבעון הראשון עם רווח נקי של 18 מיליון שקל - שיפור משמעותי לעומת רווח נקי של 3 מיליון שקל בלבד ברבעון הקודם (הרבעון הרביעי של 2013). ה-EBITDA של בית ההשקעות ברבעון הסתכם ב-51 מיליון שקל, זינוק של 50% לעומת הרבעון הרביעי של 2013.

 

במיטב-דש, המנוהלת על ידי אילן רביב, מבקשים להדגיש כי ה-EBITDA למעשה אמור להיות גבוה יותר – 59 מיליון שקל וזאת אם מנטרלים סעיפים מסויימים בדוח כמו הפרש עיתוי של 5 מיליון שקל שנובע מפעולות כיסוי בתעודות הסל, עוד 2 מיליון שקל שנבעו מהוצאה לחוזה שכר דירה מכביד שנבע מהקושי של מיטב-דש להשכיר את המשרדים הישנים של שני בתי ההשקעות לאחר המעבר למשרדים החדשים בבני ברק ועוד מיליון שקל שנרשמו כהוצאה בגין תשלום מבוסס מניות לבכירים.

 

ברמת ההכנסות, אם מנטרלים את הפרשי העיתוי בגין פעילות תעודות הסל, הן שמרו על רמתן לעומת הרבעון הקודם של השנה והסתכמו ב-195 מיליון שקל. ההכנסות מתחום קרנות הנאמנות הסתכמו ב-52 מיליון שקל, לעומת 51 מיליון שקל ברבעון הקודם.

 

אילן רביב מנכ"ל מיטב דש אילן רביב מנכ"ל מיטב דש צילום: ישראל הדרי

 

ברמת הוצאות השיווק, התפעול, ההנהלה והכלליות נרשמה ירידה מרשימה למול הרבעון הקודם. ההוצאות עמדו על 143 מיליון שקל, ירידה של 12% לעומת הרבעון הקודם - ירידה הנובעת ממיצוי יעדי הסינרגיה שעמדו בבסיס תהליך המיזוג.

מה דעתך על מניית מיטב דש:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בין השאר פחתו הוצאות שכר הדירה והאחזקה עקב איחוד כלל פעילויות הבית והמעבר לבניין המשרדים החדש וכן קטנו הוצאות השכר ברבעון האחרון ב-3 מיליון שקל בהשוואה לרבעון הרביעי - בין היתר על רקע עזיבת עובדים והעובדה כי רוב תשלומי הפרישה בגין עובדים שפוטרו או עזבו במסגרת הסדרי פרישה מרצון שולמו ברבעון הקודם.

 

השיפור ברווח נובע גם מירידה בהוצאות המימון, על רקע המדד הנמוך - סעיף זה ירד ל-5 מיליון שקל ברבעון לעומת 8 מיליון שקל ברבעון הרביעי של 2013. לעומת זאת ההכנסות מתחום פעילות תעודות הסל נשחקו לרמה של 24 מיליון שקל, ירידה של 17% לעומת הרבעון הקודם. ירידה זו מיוחסת בדוח לירידה במרווחי הריבית, ייקור עלות ההכנסות והתגברות התחרות בענף, שקוזזה רק בחלקה בזכות גידול בהיקף הנכסים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x