$
בורסת ת"א

הערת עסק חי לאי.די.בי פתוח: "בלי עסקת כלל ביטוח - אין לנו מספיק נזילות"

יום לאחר שהמפקחת על הביטוח, דורית סלינגר, הודיעה כי לא תאשר את מכירת כלל ביטוח לסינים החברה האם מפרסמת דוחות. ללא הקלות מהבנקים - לחברה חסר 431 מיליון שקל כיתרת מזומנים כבר ברבעון השני

שי סלינס ויניב רחימי 09:3129.05.14

חברת האחזקות אי.די.בי פתוח שבשליטת מוטי בן משה ואדוארדו אלשטיין דיווחה הבוקר (ה') על תוצאותיה לרבעון הראשון של השנה והציגה עלייה ברווח הנקי לצד ספקות משמעותיים בדבר המשך קיומה של החברה כעסק חי.  

אי.די.בי פתוח מעריכה כי בעקבות ביטול מכירת כלל ביטוח לסינים החברה לא תוכל לעמוד בנזילות המספקת על מנת לעמוד בהתחייבויותיה. "החברה מעריכה כי לא תוכל לעמוד ברפים, אשר נקבעו בעבר בקשר להון הכלכלי וככל שלא תושלם עסקת כלל ביטוח, החברה מעריכה כי היא לא תוכל לעמוד בקובננט הנזילות", נכתב בדוחות החברה.

 

נציין כי הערת העסק חי לא חדשה והיא נשארה בדוחות עוד מהרבעון האחרון של 2014.

 

החברה מפרסמת דוח המקורות והשימושים של החברה לשנתיים הקרובות, בהנחה של אי השלמת עסקת כלל ביטוח. המקורות הנדרשים של החברה עד סוף השנה עומדת על 1.09 מיליארד שקל, כאשר נכון לעכשיו החברה צופה עד סוף השנה הזרמת הון של 480 מיליון שקל במסגרת הסדר החוב באי.די.בי אחזקות, בנוסף להנפקת זכויות של 300 מיליון שקל. כלומר לחברה חסרים 133 מיליון שקל על מנת לעמוד בהתחייבויות שלה עד סוף השנה. אגב, עד לסוף 2015 נדרשים לחברה 972 מיליון שקל על מנת לעמוד בהתחייבויותיה.

 

מוטי בן משה מוטי בן משה צילום: נועם גלאי, אתר מכבי ת"א

 

מדוחות החברה עולה כי כבר ברבעון השני יידרשו לחברה 431 מיליון שקל כיתרת מזומנים לצורך עמידה בקובננט הנזילות. סכום זה מוצג מוצג תחת ההנחה כי החברה תגיע להסכמות עם הגורמים המממנים הרלוונטים (הבנקים) בקשר לאמות המידה הפיננסיות וכי לא יחולו מחדש הסדרי אמות המידה שקדמו להסכמות מיום ה-29 ביוני

2012. כומר, המשמעות היא כי החברה זקוקה לחסדי הבנקים המלווים על מנת שלא יכולו מחדש תנאי ההלוואות שלפני יוני 2012, על מנת לעמוד בהתחייבויות.

 

אגב הרבעון השני של אי.די.בי פתוח היה דווקא לא רע, החברה סיימה אותו עם רווח נקי של 292 מיליון שקל, בהשוואה לרווח נקי של 159 מיליון שקל ברבעון הראשון אשתקד.

 

סלינגר אמרה לא לסינים

אתמול הודיעה המפקחת על הביטוח, דורית סלינגר, לקבוצת המשקיעים הסינים בראשות לי הייפנג המבקשת לרכוש את השליטה בכלל ביטוח כי לא תעניק לה בשלב זה היתר שליטה בחברת הביטוח. כצפוי, כפי שכבר נחשף ב"כלכליסט", הודיעו הרוכשים הסינים לסלינגר כי לא יפקידו 150 מיליון שקל שהיו אמורים להעביר עד היום לנאמנות כדי להבטיח את העסקה. על פי הסכם הרכישה, סכום זה לא יוחזר לרוכשים אם עסקת מכירת השליטה לא תושלם עד סוף יוני.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x