$
בורסת ת"א

דירוג האשראי של כלכלית ירושלים עלה ל-A2

מידרוג הודיעה על ההעלאה מהדירוג הקודם, שעמד על A3. חברת הבת דרבן עברה לרווח הודות לשערוך נדל"ן

יניב רחימי 13:0221.05.14

חברת הדירוג מידרוג הודיעה היום (ד') על העלאת הדירוג של חברת הנדל"ן כלכלית ירושלים, שבשליטת אליעזר פישמן, מדירוג A3 לדירוג A2.

 

במידרוג מציינים את השיפור באיתנות הפיננסית של כלכלית ירושלים לאור המהלכים למימוש נכסים והקטנת המינוף בקבוצה ויצירת נזילות לצורך עמידה בלוח הסילוקין כגורמים המרכזיים שתמכו בהעלאת דירוג האשראי של החברה.

מה דעתך על מניית ירושלים:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

נכון לסוף 2013 לכלכלית ירושלים יש ברמת הסולו המורחב נכסים בלתי משועבדים של כ-2.4 מיליארד שקל. נכסים אלו עשויים לסייע לחברה למחזר חוב או להגדיל את יתרות הנזילות לשירות החוב הקיים. נכון להיום נסחרות אגרות החוב של כלכלית ירושלים בתשואות חד ספרתיות הנמוכות מ-3% שבשילוב עם הדירוג החדש של החברה מאפשרות לה לגייס חוב חדש בשוק ההון גם מבלי להידרש למתן ביטחונות.

 

אליעזר פישמן אליעזר פישמן צילום: עמית שעל

 

מגמת השיפור באיתנות הפיננסית של כלכלית ירושלים באה לידי ביטוי גם בדו"חות לרבעון הראשון של החברה הבת, דרבן, שפורסמו היום. היחס בין החוב הפיננסי ל-CAP (הון עצמי + חוב פיננסי נטו) ירד ל-55.9%, לעומת 59.3% לפני שנה.

 

מנגד, הגירעון בהון החוזר של דרבן התרחב ברבעון הראשון של 2014 והסתכם ב-260 מיליון שקל, לעומת 149 מיליון שקל בסוף 2013. העלייה בגרעון נובעת בעיקר מתשלום השלמת עסקת מקרקעין בפ"ת.

 

דרבן רשמה ברבעון הראשון של השנה עליה של 44.8 מיליון שקל בשווי ההוגן של נדל"ן להשקעה, לעומת ירידה של 3.2 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. שיערוך הנכסים סייע לדרבן להציג ברבעון הראשון של 2014 רווח נקי של 39.6 מיליון שקל, לעומת הפסד של 12.6 מיליון שקל אשתקד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x