$
בורסת ת"א

אחרי מכירת יד2: בזק מעלה תחזיות ל-2014

החברה עדכנה את הרווח הנקי לכ-2 מיליארד שקל במקום 1.65 מיליארד שקל כפי שחזתה בדו"ח השנתי האחרון

אופיר דור 15:4720.05.14

קבוצת בזקעדכנה היום (ג') כלפי מעלה את תחזית הרווח הנקי וה-EBITDA שלה. הקבוצה הודיעה כי בהתבסס על המידע הידוע כיום הרווח הנקי שלה המיוחס לבעלי המניות יעמוד על כ-2 מיליארד שקל ב-2014, במקום 1.7-1.6 מיליארד שקל כפי שחזתה בדו"ח השנתי האחרון.

 

תחזית ה-EBITDA (רווח תפעולי לפני פחת והפחתות) המעודכנת ל-2014 עומדת על כ-4.5 מיליארד שקל במקום 4 מיליארד שקל. ביחס לתזרים המזומנים החופשי הצפוי השנה, כותבת בזק כי הוא צפוי לעמוד על 2.5 מיליארד שקל במקום תחזית לתזרים גבוה מ-2.5 מיליארד שנתנה החברה בדו"ח השנתי ל-2013 שפורסם בחודש מרץ.

 

בזק מציינת שלוש סיבות לעדכון התחזיות, שהמרכזית בהן היא מכירת חברת קורל תל, המפעילה את יד 2.

 

כמו כן בזק הודיעה כי ההסכם למכירת יד2 לקרן המשותפת של ענקית המדיה אקסל שפרינגר וג'נרל אטלנטיק הושלם ובמסגרתו תקבל וואלה, חברה-בת של בזק, 787.5 מיליון שקל במזומן בתוספת התאמות מחיר של כ-18 מיליון שקל (805 מיליון שקל בסך הכל).

 

"אם וככל שתושלם העסקה ותתקבל התמורה, הרווח הצפוי לחברה לפני מס יעמוד על כ-560 מיליון שקל. רווח צפוי זה לא נכלל בתחזית שהחברה פרסמה ביחס לתוצאות הקבוצה", כותבת בזק בהודעתה על העסקה.

 

מה דעתך על מניית בזק:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
 
סטלה הנדלר מנכ"לית בזק סטלה הנדלר מנכ"לית בזק צילום: אלי דסה

בזק מציינת כי גם לחוזה שחתמה פלאפון להקמת רשת סלולר מדור רביעי (LTE) מול אריקסון צפויה להיות השפעה על הרווחיות של החברה. פלאפון תפרוס את הרשת החדשה בהשקעה של עשרות מיליוני דולרים בחודשים הקרובים.

 

בנוסף בשבוע שעבר אישר דירקטוריון בזק תקציב של כ-116.5 מיליון שקל לפנסיה מוקדמת של כ-101 עובדים ותיקים בהתאם לתנאי ההסכם הקיבוצי. העובדים יזכו לפיצויים מוגדלים וההפרשה תירשם בדו"חות הרבעון השני של בזק שיפורסמו בשבוע הבא. גורם זה השפיע גם הוא על השינוי בתחזיות החברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x