שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

נעילה בת"א: בזן זינקה ב-5.8%, רציו ירדה ב-4.3% במחזור עצום

המדדים ת"א 25 ות"א 100 ננעלו ללא שינוי מהותי; וודסייד נסוגה מעסקת לווייתן: קבוצת דלק ירדה ב-0.7%, אבנר ב-1.1%. התשואה על האג"ח השקלי ל-10 שנים ירדה ל-2.94%; מחזור המסחר - 995 מיליון שקל

מיקי גרינפלד 17:3521.05.14
ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בוננד 60

 

17:30 - יום מסחר סוער עבר על הבורסה של תל אביב, וזאת למרות שמחזור המסחר לא חצה את רף המיליארד שקל (995 מיליון שקל). מניות הגז איבדו גובה - רציו, אבנר, קבוצת דלק. מנגד, בזןזינקה במחזור השני בגובהו בבורסה לאחר הדוחות הטובים.

 

16:50 -  ישרס, זרוע הנדל"ן של קבוצת ערד שבשליטת שלמה אייזנברג פרסמה תוצאות טובות לרבעון הראשון. החברה הציגה יציבות בהכנסות נטו (NOI) מנדל"ן מניב, שהסתכמו ב-60 מיליון שקל, וזינוק של פי 2 בהכנסות נטו מנדל"ן למגורים שהסתכמו ב-16 מיליון שקל. הרווח הגולמי טיפס ברבעון ב-8% והסתכם ב-72 מיליון שקל. למרות זאת, הרווח בשורה התחתונה נחתך לכאורה בחצי, והסתכם ב-24 מיליון שקל. הסיבה נובעת מהעבודה כי ישרס רשמה ברבעון המקביל הכנסות מימון חד-פעמיות של 57 מיליון שקל כתוצאה מהסדרי החוב בחברת הבת ארנסון ורכישת מניות חברת הבת עוגן. בניטרול זאת, ישרס מציגה שיפור ניכר בביצועיה.

 

15:40 - גילת רשתות לוויין דיווחה היום על תוצאותיה לרבעון הראשון של השנה, עם צניחה של 22% בהכנסות שהסתכמו ב-50.9 מיליון דולר, לעומת 65.4 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. בשורה התחתונה רשמה החברה הפסד של 600 אלף דולר או 1 סנט למניה, לעומת רווח נקי של 1.8 מיליון דולר או 4 סנט למניה ברבעון המקביל. החברה מסבירה כי הסיבות העיקריות לירידה בהכנסות הן סיום הפרויקט בקולומביה וסיום שלב ההתקנות בפרויקט NBN Co באוסטרליה. ארז ענתבי, מנכ"ל גילת, אמר כי "אנו צופים שמחצית השנייה של השנה תהייה חזקה יותר כתוצאה מעליה בהכנסות בשוק המסחרי והביטחוני יחד עם עלייה בהכנסות מפרויקטים בפרו וקולומביה. לפיכך, אנו מותירים את היעדים שהצבנו לעצמנו לשנת 2014 כפי שהם".   

 

15:25 - מחיר האג"ח השקלי ל-10 שנים (0324) משלים זינוק של 3.7% מתחילת החודש והאיגרת נסחרת בתשואה של 2.94%.

 

15:10 - רדהיל ביופארמהמטפסת ב-4.2% ומובילה את המניות החיוביות של מדד ת"א ביומד לאחר שדיווחה על תוצאות חיוביות בניסוי קליני השוואתי עם RHB-103, תרופה בדרך מתן של דפית מסיסה המכילה את החומר הפעיל rizatriptan לטיפול במיגרנה. הניסוי הקליני ההשוואתי נערך בהמשך לפגישה מדעית חיובית עם מנהל התרופות של גרמניה (BfArM) עליה דיווחה החברה בנובמבר 2013. לאור התוצאות החיובית בניסוי הנוכחי ובניסויים קליניים קודמים, רדהיל ו- IntelGenx מתכננות להגיש בקשה לאישור שיווק של RHB-103 באירופה במהלך הרבעון השלישי של 2014.

 

שנייה לרדהיל במדד הביומד מניית אקסלנזשעולה ב-3.4% ומניית ביוסלשעולה ב-2.2%. את טור היורדות מובילות כלל ביוטכנולוגיה ואינסוליין שמאבדות 1.7% כ"א, ואקס.טי.אל עם מינוס 1.5%.

 

14:30 - מבט מהיר על מניות ת"א 25: המדד ממשיך מהבוקר לשמור על יציבות, כשנכון לשעה זו 10 מתוך 25 המניות נסחרות בעליות, יתר ה-15 אדומות. העולות הגדולות: פז נפטמובילה עם עלייה של 1.5%, פריגושנייה עם פלוס 1%, טבעהשלישית עולה ב-0.5%; היורדות הגדולות: דלק קידוחיםמאבדת 2.3%, אבנרשאחריה נחלשת ב-1.5%, עזריאלישלישית עם ירידה של 1.1%.

 

14:00 - מעלות העניקה היום דירוג מקדמי ברמת A להנפקת הענק חדשה של קבוצת אשטרום, שצפויה להנפיק אג"ח בהיקף של עד 1.25 מיליארד שקל ע.נ. 

 

13:30 - בחצי היום עומד מחזור המסחר על 515 מיליון שקל. באופן נדיר למדי, שתי המניות שמרכזות את המחזורים הגבוהים ביותר הם ממדד ת"א 75 ולא מהמדד של 25 המניות המובילות: ראשונה רציועם מחזור ענק של 86 מיליון שקל, ואחריה בזןעם מחזור גבוה של 26.5 מיליון שקל. לשם השוואה, המחזור היומי הממוצע של רציו בשלושת החודשים האחרונים עומד על 13.5 מיליון שקל, זה של בזן על 5.5 מיליון שקל.

 

13:00 - צירוף מקרים שכזה: שעות לאחר הדיווח על פרישת וודסייד מעסקת לווייתן, ראשי קבוצת דלקוחברות הגז שבשליטתה פתחו הבוקר את המסחר בבורסה - לרגל ההצלחה הגדולה של הנפקת איגרות חוב של אבנרו דלק קידוחים - ראו התמונה למטה. שותפויות הגז השלימו גיוס של 2 מיליארד דולר, עם ביקושי יתר בהיקף של 13.5 מיליארד דולר, ממשקיעים בינ"ל וישראלים. האג"ח יירשמו במערכת המסחר ב"רצף מוסדיים". בעל השליטה יצחק תשובה אמר באירוע כי ״ההנפקה נועדה לממן את פיתוח מאגר לוויתן והביקושים האדירים בהנפקה מעידים על האמון הרב של השווקים הזרים בעתיד של לוויתן. אנו ממשיכים במרץ בפיתוח של המאגר בהתאם ללוח הזמנים המתוכנן. המשימה החלה".

 

ראשי קבוצת דלק פותחים את המסחר בבורסה. מימין: משנה למנכ"ל דלק קידוחים, יוסי גבורה; יו"ר דירקטוריון קבוצת דלק, גבי לסט; יו"ר דלק קידוחים ומנכ"ל אבנר, גדעון תדמור; מנכ"ל דלק קידוחים, יוסי אבו; בעל השליטה יצחק תשובה, מנכ"ל הבורסה, יוסי ביינארט; שי אדלר, יועץ פיננסי לדלק קידוחים ואבנר ראשי קבוצת דלק פותחים את המסחר בבורסה. מימין: משנה למנכ"ל דלק קידוחים, יוסי גבורה; יו"ר דירקטוריון קבוצת דלק, גבי לסט; יו"ר דלק קידוחים ומנכ"ל אבנר, גדעון תדמור; מנכ"ל דלק קידוחים, יוסי אבו; בעל השליטה יצחק תשובה, מנכ"ל הבורסה, יוסי ביינארט; שי אדלר, יועץ פיננסי לדלק קידוחים ואבנר צילום: ישראל מלובני

12:45 - בהמשך לאמור על אלקטרה (ראו עדכון מוקדם), כל מניות הקבוצה נסחרות היום בירידות: החלה האם אלקויורדת ב-1.7%, אלקטרהיורדת ב-2.4%, אלקטרה צריכה נחלשת ב-2.6%, ואלקטרה נדל"ן מאבדת 1.1%.

 

12:30 - אלקטרהדיווחה הבוקר על מכירת החזקותיה (25%) בתאגיד המשמש כיזם פרוייקט אגירה שאובה מנרה לחברה הבת של אלומיי קפיטל, אלומי מנרה. המכירה נעשתה בעקבות דרישתו של הממונה על הגבלים עסקיים מהחברה למכור את מירב החזקותיה בפרוייקט כתנאי לכניסה באמצעות רכישת מחצית מניות צד ג' בפרויקט אגירה שאובה גלבוע. החברה תמשיך להחזיק בתאגיד המשמש כקבלן ההקמה של הפרויקט במנרה. אלקטרה תקבל בתמורה 5 מיליון שקל כהחזר הוצאות ועוד פרמיה של 10 מיליון שקל שישולמו במשיכה הראשונה לאחר הסגירה הפיננסית של הפרוייקט. לחלופין תקבל אלקטרה מאלומי מנרה את החזקות חברת אורתם סהר בשותפות הקבלנית אשר הוקמה לצורך הקמת הפרוייקט, כך שהחברה תחזיק בסה"כ ב-100% מהחברה הקבלנית.

 

11:20 - דרבן השקעות מקבוצת כלכלית ירושליםסיימה את הרבעון הראשון עם רווח נקי של 36 מיליון שקל – מול הפסד נקי של 11 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. עיקר הגידול ברווח נבע משערוך נכסים בהיקף של כ-45 מיליון שקל וקיטון של כ- 17 מיליון שקל בהוצאות המימון של החברה. בנוסף, במהלך הרבעון הושלמה העסקה לרכישת 50% מזכויות בנכס מקרקעין בפ"ת, ששוערך בדוחות בכ-40 מיליון שקל. ה-NOI הרבעוני של החברה הסתכם ב-47 מיליון שקל עומת כ- 45 מיליון שקל בתקופה המקבילה. הכנסות החברה מהשכרת מבנים וניהולם בתקופת הדו"ח הסתכמו ב-69 מיליון שקל, לעומת כ- 67 מיליון שקל ברבעון המקביל.

 

11:05 - ועוד שני דוחות:

ישראכרט, חברת כרטיסי האשראי של בנק הפועלים, דיווחה על גידול של 14% באשראי הצרכני ברבעון הראשון לרמה של 701 מיליון שקל. החברה רשמה גידול של 7% במספר הכרטיסים החוץ בנקאיים. הרווח הנקי נותר ללא שינוי על 74 מיליון שקל.

 

אבגול, יצרנית הבדים הלא ארוגים לתעשיית המגבונים ומוצרי ההיגיינה, סיכמה את הרבעון הראשון של 2014 עם עליה של 5.1% במכירות ל-88.5 מיליון דולר. אבגול דיווחה על רווח תפעולי של 6.3 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2014, ירידה של 12.5% לעומת הרבעון המקביל. הסיבה לכך היתה החולשה ברווחיות הגולמית, לצד רישום הוצאות ההעסקה של יו"ר החברה, מייקל טיצ'ר, שהגדיל את אחוזי המשרה שלו ל-90% אחרי פרישת המנכ"ל, שלמה לירן, בספטמבר 2013. בשורה התחתונה רשמה החברה רווח נקי של 2.7 מיליון דולר, ירידה של 17.5% לעומת הרווח הנקי ברבעון המקביל.

 

10:50 - לפני 4 דקות, ב-10:46, מודיעה הבורסה על הפסקת מסחר במניית ב. יאיר. על פי הודעת הבורסה, "עקב אי בהירות בענייני החברה, הופסק המסחר בניירות הערך שלה". המניה הספיקה ליפול ב-5.7% לפני ההודעה.

 

10:35 - ב. יאירממשיכה לאבד גובה - לאחר הצניחה של 21% אתמול נסחרת המניה הבוקר בנפילה של 5.7% נוספים.

 

10:25 - דניה סיבוסרשמה ירידה בהכנסות בתחום הבניה למגורים בשל ירידה בביקוש, אך הצליחה להציג זינווק בשורה התחתונה של 68% לעומת הרבעון המקביל, עם רווח של 14 מיליון שקל. הסיבה: ירידה חדה בהוצאות המימון. ההכנסות ברבעון הראשון הסתכמו בכ-712.8 מיליון שקל לעומת כ-747.5 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. דניה סיבוס הכריזה על חלוקת דיבידנד רבעוני בהיקף של 60 מיליון שקל ביוני הקרוב – יותר מפי ארבע מהרווח הנקי שלה.

 

10:20 - מידרוג מודיעה על העלאת דירוג לכלכלית ירושלים מדירוג A3 באופק דירוג יציב לדירוג A2 באופק דירוג יציב. במידרוג מציינים כי "העלאת הדירוג נתמכת בשיפור משמעותי באיתנותה הפיננסית של החברה, לאור מאמציה למימוש נכסים והקטנת מינוף ויצירת נזילות משמעותית. כמו כן, נתמך דירוג החברה בהתחזקות הפרופיל הפיננסי של החברות הבנות, הכוללות את מבני תעשיה, דרבן ומירלנד, אשר בהתאם לאסטרטגיה שהותוותה בקבוצה, פעלו להורדת המינוף ויצירת מקורות נזילות, וכן, נתמך בהיקף פעילותה הנרחב של החברה, אשר הולם את רמת הדירוג".

 

9:50 - המסחר בבורסה נפתח ביציבות - מדד ת"א 25 ות"א 100 נסחרים סביב רמת הבסיס. מניות השותפות במאגר לוויתן יורדות, כשרציו הנפגעת העיקרית מאבדת למעלה מ-3.5%. בזןמגיבה בעלייה של יותר מ-3% לדוח החיובי.

 

9:45 - סכסוך חריף פרץ בין בעלי השליטה בחברת התקשורת פרטנרחיים סבן (31%) ואילן בן־דב (14%), והוא עלול להוביל לפרידה בין הצדדים. כך נודע ל"כלכליסט". סבן הודיע אתמול (ג') לבן־דב כי הוא הפעיל את מנגנון ההליכה לבוררות שנקבע בהסכם השליטה המשותפת שלהם, למקרה של מחלוקת עסקית או סכסוך. משמעות ההליך היא שסבן מודיע על רצונו להיפרד מבן־דב, לאור פעולות שבן־דב ביצע לכאורה לאחרונה, שגרמו לאובדן אמון מוחלט ביניהם. הקשר בין הצדדים נעשה כיום באמצעות עורכי דין, כשסבן מיוצג ע"י עורכי הדין מיקי צלרמאייר ודוני טולדנו ואילו בן־דב בידי עו"ד יוסי אברהם. 

 

9:40 - עם פינקו, פסגות ברוקראז' בתגובה לביטול עסקת וודסייד:

"למיטב הבנתנו ההשפעה לא צפויה להיות דרמטית על השותפויות ולוחות הזמנים לפיתוח המאגר לא צפויים להשתנות. מבחינת תפעולית לוודסייד אין ערך מוסף בפיתוח המאגר וחיבורו לישראל וכן בנושא הייצוא האזורי. מבחינה מימונית הגיוס האחרון של דלק הוכיח את הביקוש של שוק החוב העולמי למימון פרויקט לווייתן כך שסביר כי השותפות יצליחו להשיג את המימון הנדרש. כמו כן יוכלו בעתיד שותפות דלק למכור נתח קטן מהמאגר לשחקן פיננסי ולא אסטרטגי במטרה להעמיד הון עצמי לפיתוח המאגר, ככל הנראה במחיר גבוה יותר ממה שסוכם עם וודסייד. נציין כי רציו, הקטנה יותר, על מנת להעמיד את חלקה בהון העצמי לפיתוח המאגר תצתרך להכניס שותף גדול – או בתוך רציו או במכירת נתח מהמאגר".

 

9:30 - שני דוחות נוספים, שניהם של חברות מקבוצת אפריקה ישראל:

אפריקה ישראל תעשיות, דיווחה כי מחזור המכירות של הקבוצה ברבעון הסתכם בכ-511 מיליון ₪ לעומת כ- 501.1 מיליון ₪ ברבעון המקביל אשתקד. הרווח התפעולי ברבעון גדל בכ-13% ל-28.4 מיליון שקל. הרווח הנקי צמח ברבעון בכ-22% והסתכם בכ-7.6 מיליון שקל, לעומת כ-6.2 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

 

אפריקה נכסיםדיווחה על רווח נקי של 22.9 מיליון שקל, לעומת רווח של כ-9.8 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד – זינוק של 134%. ההכנסות החברה ברבעון הראשון הסתכמו בכ- 97.9 מיליון שקל, מול 90.4 מיליון שקל ברבעון המקביל. הרווח התפעולי הסתכם ב-84.5 מיליון שקל, עלייה של כ-24% לעומת הרבעון המקביל.

 

9:00 - מבול של דוחות בת"א:

פרוטרוםמפרסמת תוצאות מרשימות: מכירות החברה ברבעון הראשון של 2014 צמחו בכ-23.9% לכ-188.5 מיליון דולר, בעוד הרווחיות צומחת בקצב גבוה יותר. הרווח הגולמי צמח בכ-28.6%, הרווח התפעולי צמח בכ-26.6%, ה-EBITDA צמח ב-24.7% לכ-32.1 מיליון דולר, הרווח הנקי צמח בכ-30.5% ל-18.3 מיליון דולר. הרווח למניה עלה ב 27.7% והגיע לכ-0.31 דולר למניה.

 

בזןסיימה את הרבעון הראשון של השנה עם הכנסות של 2.24 מילארד דולר, מול הכנסות של 2.33 מיליארד דולר ברבעון המקביל ב-2013. בשורה התחתונה עברה החברה לרווח נקי של 3.8 מיליון דולר, לאחר שאת הרבעון המקביל סיימה בהפסד של 2.5 מיליון דולר.

  

קלילסיימה את הרבעון הראשון של השנה עם עלייה של 22.5% ברווח הנקי ל-15 מיליון שקל. הכנסות החברה ברבעון הראשון עלו ל-99.9 מיליון שקל, בהשוואה ל-92.6 מיליון שקל ברבעון הראשון של שנת 2013. הרווח התפעולי של קליל תעשיות ברבעון הראשון של 2014 עלה ב-27.8% ל-20.8 מיליון שקל, לעומת 16.3 מיליון שקל ברבעון המקביל בשנת 2013. שיעור הרווח התפעולי גדל ברבעון הראשון של 2014 ל-20.8%, לעומת 17.6% ברבעון הראשון של שנת 2013.

 

8:50 - כלל ביטוחשבשליטת אי.די.בי פתוח סיימה את הרבעון עם גידול ברווחים בכמעט כל מגזרי הפעילות, ועם ירידה חדה בהוצאות המימון. החברה סיימה את הרבעון הראשון של 2014 עם רווח כולל של 200 מיליון שקל - מול רווח כולל של 106 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2013.

 

8:20 - התגברות התחרות מצד חברות הלואו קוסט והחברות הזרות המשיכו גם ברבעון הראשון לשחוק את נתח השוק של אל על. החברה דיווחה ברבעון הראשון של 2014 על נתח שוק של 33.3% לעומת נתח שוק של 34.7% ברבעון המקביל ב-2013. התפוסה הממוצעת במטוסי אל על ברבעון ירדה ל-80.7% לעומת 81.7% ברבעון המקביל. נתונים אלה הובילו לירידה במכירות החברה, שעמדו על 415.4 מיליון דולר, ירידה של 3.6%. ההפסד התפעולי של החברה התנפח ב-43% ועמד על 51.9 מיליון דולר. ההפסד הנקי של החברה גדל בשיעור מתון יותר של 22%, וזאת בשל הטבת מס נוספת של כ-5 מיליון דולר שהחברה רשמה ברבעון הראשון של השנה. בשורה התחתונה רשמה אל על הפסד של 39.7 מיליון דולר.

 

7:50 - ברקע למסחר היום בת"א הירידות של אתמול בבורסות של ניו יורק: מדד דאו ג'ונס איבד 0.8%, נאסד"ק ו-S&P 500 נחלשו ב-0.7%. בבורסות אסיה נרשמת הבוקר מגמה מעורבת כשמדד ניקיי יורד בטוקיו ב-0.8%.  

מה דעתך על מניית רציו יהש:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

7:40 - עונת הדוחות נמשכת במלוא המרץ, כשבראש החברות שצפויות להגיש היום לבורסה את דוחותיהן לרבעון הראשון עומדות כללביטוח, בזןוישראכרט. עוד במוקד היום חברת הנדל"ן ב.יאיר, כשהשאלה היא האם תתאושש מהצלילה של 21% מאתמול, או שהנפילה במניה תימשך.  

 

7:30 - המסחר יתחדש היום כשבאופן טבעי תשומת הלב תופנה לשותפות לוויתן, דלק קידוחיםו אבנר מקבוצת דלק יחד עם רציו(לצד נובל אנרג'י שאינה נסחרת בת"א), לאחר ההודעה שיצאה הבוקר מנובל אנרג'י על ביטול עסקת וודסייד. בהודעה שהוציאה נובל אנרג'י המחזיקה ב-40% במאגר לוויתן נמסר שהמגעים לקראת חתימת החוזה הסתיימו. מנכ"ל ויו"ר נובל אנרג'י צ'ארלס (צ'אק) דווידסון אמר שבשנה האחרונה הביקוש המקומי השתנה, כך שלא ברורה נחיצותה של וודסייד כדי לפתח את המאגר.

 

 

בורסת ת"א בורסת ת"א צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x