שווקי חו"ל

בלעדי לכלכליסט

בראק קפיטל גייסה 60 מיליון דולר ותתחיל להיסחר בלונדון

חברת הנדל"ן המניב, בשליטת שמעון וינטרוב ורונן פלד, תיסחר לפי שווי של 400 מיליון דולר. בגיוס הפרטי השתתפו מאיר שמיר ואביגדור וילנץ

גולן חזני 07:1519.05.14

חברת בראק קפיטלאן.וי (BRCE), בשליטת שמעון וינטרוב ורונן פלד, תירשם בימים הקרובים למסחר בלונדון לאחר שסיימה גיוס פרטי של 60 מיליון דולר ממשקיעים ישראלים וזרים, כך נודע ל"כלכליסט". החברה צפויה להיסחר לפי שווי של כ־400 מיליון דולר, והיא מנוהלת על ידי אריאל פודרובסקי, וכיו"ר מכהן ארין טאקר.

 

נמחקה מת"א ב־2005

 

בגיוס השתתפו בעיקר גופים שכבר החזיקו במניות בחברה, ובהם אלייד שבראשות רו"ח יצחק סוארי, מבטח שמיר שבשליטת מאיר שמיר, ואביגדור וילנץ, מייסד חברת גלילאו, שנמכרה בשנת 2000 לפי שווי של 2.7 מיליארד דולר. קרן ורבורג פינקוס מחזיקה בכ־7% ממניות החברה המונפקת, לאחר שבסוף 2007 רכשה 25% מהמניות.

 

נכסים של בראק קפיטל בגרמניה נכסים של בראק קפיטל בגרמניה

 

מה דעתך על מניית בראק אן וי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בהנפקה השתתפו גם משקיעים זרים, זאת כדי לעמוד בדרישת הבורסה הראשית בלונדון שלפיה יש צורך במספר מינימלי של בעלי מניות אירופים כדי לאפשר הנפקה. וינטרוב הקים את בראק קפיטל ב־1994 עם רונן פלד, וכמה שנים לאחר מכן צירפו את איש העסקים רוני יצחקי כשותף בחברה. החברה הונפקה בבורסת ת"א ונמחקה ממנה ב־2005 לפי שווי של 200 מיליון שקל.

 

ב־2008 עזב יצחקי את החברה, וכל צד המשיך לפעול בתחום הנדל"ן בנפרד. פעילות החברה נעשית בתמיכת הבנקים הזרים בנק אוף אמריקה וברקליס. ב־2010 בראק קפיטל הנפיקה את החברה־הבת בראק קפיטל פרופרטיז בבורסת ת"א, והעבירה אלייה את הפעילות מגרמניה. החברה־הבת (37%) נסחרת לפי שווי של 1.5 מיליארד שקל. את 2013 סיימה בראק קפיטל עם רווח נקי של 40 מיליון יורו. 

 

 

נכסים בארה"ב וברוסיה

 

בראק קפיטל מורכבת מפורטפוליו נכסים שהוקם ב־2007, וכוללת נכסים מניבים וייזום בארה"ב, בעיקר במנהטן וברוסיה. במנהטן מדובר בפעילות בתחום המלונאות, וברוסיה בנכסים מניבים (מרכזים מסחריים בעיקר) במוסקבה ובקאזאן. לאחרונה מכרה החברה את מלון ג'יימס שהקימה ברובע סוהו במנהטן, תמורת 87 מיליון דולר לחברת הביטוח Prudential. בחודש שעבר חנכה החברה את המלון CitizenM Times Square שממוקם במנהטן. המלון מוחזק בבעלות משותפת עם רשת המלונות CitizenM ומנוהל על ידיה. מלון נוסף של החברה במנהטן, Orchard Street Hotel 180, בשיתוף רשת מלונות אינטרקונטיננטל, נמצא בתהליכי בנייה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x