שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

סקיילקס נחתכה ב־70% והמנכ"ל רוצה בונוס

אסיפת בעלי המניות שהיתה אמורה לאשר את הבונוס למנכ"ל נדחתה לסוף החודש. אנטרופי: "על רקע ביצועי החברה - אין מקום למענק ביצועים"

גיל קליאן 07:5711.05.14

מהם הפרמטרים שבהם צריך לעמוד מנכ"ל כדי לקבל בונוס — פעילות עסקית יוצאת דופן, רווחים מדהימים לבעלי המניות או תשואה יוצאת דופן במניה? התשובה יכולה להיות כל אחת מאלו או אף אחת מהן, לפחות על פי סקיילקסשל אילן בן־דב. בשבוע שעבר החברה, שמחזיקה ב־13% ממניות פרטנר, היתה אמורה להביא לאישור בעלי המניות בונוס של 747 אלף שקל למנכ"ל יהל שחר על השנים 2012–2013.

 

עלות מול תועלת?

בשנים אלו המניה התרסקה ב־70%, רשמה הפסד מיוחס לבעלי המניות של 996 מיליון שקל, נאלצה להיפרד מהשליטה בפרטנר והגיעה להסדר חוב עם מחזיקי האג"ח. על פועלו ב־2013 כתבו חברי הדירקטוריון כי "שחר הוביל את החברה בהצלחה רבה בהתמודדותה עם אתגרים אלו (הכוונה להסדר החוב שבעקבותיו הוסרה הערת עסק חי מהדו"חות, ולשימור מערכת היחסים עם חיים סבן, בעל השליטה החדש בפרטנר — ג"ק). הדירקטוריון התרשם עמוקות ושיבח את המאמצים המיוחדים שנקט בכל הנוגע להתמודדות עם אתגרים אלו, לרבות יכולות הניהול המרשימות שבהן ניחן וההישגים שאליהם הוביל את החברה בשנה זו".

 

מי שפחות התרשמו מיכולות הניהול המרשימות של שחר הם חברת הייעוץ אנטרופי, שבדו"ח לקראת האסיפה קראו למוסדיים להתנגד לאישור הבונוס. באנטרופי נימקו את עמדתם בכך ש"על רקע ביצועים אלו של החברה, אין מקום להענקת מענק ביצועים למנכ"ל", כך לפי הדו"ח שהגיע לידי "כלכליסט". בעקבות התנגדות אנטרופי, בסקיילקס החליטו לדחות את האסיפה כדי "למצות הידברות" לגבי הנושאים העומדים על סדר היום. את הדיווח למשקיעים על דחיית האסיפה פרסמו בחברה בבוקר יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, כשהמועד החדש לאסיפת בעלי המניות נקבע ל־21 במאי.

 

מנכ"ל סקיילקס יהל שחר מנכ"ל סקיילקס יהל שחר צילום: מיקי אלון

 

באנטרופי התנגדו גם בעבר

לא מדובר בפעם הראשונה שאנטרופי יוצאת נגד ניסיונות של החברה לאשר שכר והטבות לבכיריה. בינואר ביטלה החברה אסיפה שהיתה אמורה לאשר את מדיניות השכר, שכללה גם משכורת לבן־דב. בעקבות עמדת אנטרופי בוצעו שינויים במדיניות והיא לבסוף אושרה.

מה דעתך על מניית סאני תקשורת:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

 

באנטרופי הסירו את התנגדותם לאישור מדיניות השכר בעקבות שינויים שכללו את הורדת שכרו של בן־דב מסדר היום של האסיפה, והנמכת תקרת שכר הבסיס לשחר, מ־125 אלף שקל בחודש ל־90 אלף שקל. בעקבות התערבות אנטרופי הוסרה קביעה ממדיניות השכר שלפיה הדירקטוריון יוכל לאשר לבכיר לא להחזיר בונוס, במקרה שבו התגלה שהבונוס חולק על סמך נתונים שגויים. בסקיילקס לא הגיבו לדברים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x