שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

אחים נאוי: יתרת תיק האשראי ללקוחות עלתה לשיא של 946 מיליון שקל

התשואה השנתית על תיק הלקוחות היתה 11.7% ברבעון הראשון; שיעור ההפרשה לחובות מסופקים עמד על 0.27% בלבד

יניב רחימי 08:5909.05.14

תיק הלקוחות של אחים נאויעלה ברבעון הראשון של 2014 ב-51 מיליון שקל, ל-946 מיליון שקל; ב-12 החודשים האחרונים זינק התיק ב-301 מיליון שקל בקצב הצמיחה הזה, לא מן הנמנע שתיק האשראי של האחים שאול ודורי נאוי, המחזיקים ב-66% מהחברה, יחצה את רף המיליארד שקל.

 

בפברואר השנה מכרו שאול ודורי נאוי 1.3 מיליון מניות של החברה בתמורה ל-26 מיליון שקל. חלק מאותן מניות נרכשו על ידי בית ההשקעות אלטשולר שחם שהפך בעקבות כך לבעל עניין בחברה.

 

חלק מהצמיחה בפעילות של אחים נאוי נובע מגידול בעסקאות ניכיון ממסרים עצמיים. רוב העסקאות מסוג זה, המהוות כ-43% מיתרת תיק האשראי, מגובות בערבויות אישיות של אותן חברות שמשתמשות באשראי.

 

יתרת החוב של הלקוח הגדול ביותר של אחים נאוי עומדת על כ-1.86% מיתרת תיק הלקוחות והתשואה השנתית על תיק הלקוחות ברבעון עמדה של 11.66%. על איכות תיק האשראי ניתן ללמוד משיעור ההפרשה הנמוך לחובות מסופקים שברבעון הראשון עמד על 0.27% מיתרת הלקוחות נטו (במונחים שנתיים).

 

שאול ודורי נאוי שאול ודורי נאוי צילום: אוראל כהן

 

סעיף הכנסות מראש, הנובע מעמלות שאחים נאוי קיבלה בגין עסקאות בממסרים דחויים שטרם נפרעו ולא הוכרה הכנסה בגינן, עמד בסוף הרבעון הראשון על 25.8 מיליון שקל, ירידה של כ-1% לעומת סוף 2013.

  

האשראי של אחים נאוי מתאגידים בנקאיים, שהסתכם בסוף הרבעון הראשון ב-679 מיליון שקל, רשם בשנה האחרונה עלייה של 218 מיליון שקל. עלייה זאת מוסברת בשל עלייה בהיקפי פעילות החברה, בביקוש לאשראי וביתרת הלקוחות.

 

ההכנסות של אחרים נאוי ברבעון הראשון הסתכמו ב-27.6 מיליון שקל, ללא שינוי ביחס לרבעון הקודם על אף העלייה בהיקפי האשראי. הסיבה לכך נובעת מירידת התשואה על תיק הלקוחות המוסברת על ידי החברה בהצטרפות לקוחות בעלי איתנות פיננסית גבוהה יותר.

 

בנטרול הכנסות ממסים נדחים שנרשמו ברבעון הרביעי של 2013 בסך 3.1 מיליון שקל בגין צפי לניצול הפסדים בחברה הבת, הרווח הכולל של אחים נאוי נותר ללא שינוי.

 

על פי הרווח הנקי ברבעון הראשון, התשואה על ההון הגיעה ל-32% במנוחים שנתיים.

 

 

השבוע אישר הדירקטוריון של אחים נאוי חלוקת דיבידנד של 25 מיליון שקל המהווים כ-42% מהרווח הנקי של החברה לשנת 2013. בנוסף, עודכנה מדיניות הדיבידנד של החברה לפיה תובטח תשואת דיבידנד בשיעור של 5% עד שווי חברה מקסימלי של מיליארד שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x