$
שווקי חו"ל

אורבוטק: הרווח הנקי טיפס ב-20% ועקף את תחזיות השוק

ההכנסות צמחו ב-10% ברבעון הראשון של השנה אולם עמדו מתחת לציפיות. בנוסף, סיפקה החברה תחזית הכנסות מאכזבת לרבעון השני

ערן סוקול 15:4701.05.14

חברת אורבוטק(ORBK) פרסמה את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של השנה. הרווח הנקי טיפס ב-20% ועקף את תחזיות האנליסטים, ההכנסות צמחו ב-10% אולם עמדו מתחת לצפי בשוק. בנוסף, סיפקה החברה תחזית הכנסות נמוכה מציפיות השוק לרבעון השני של השנה.

הרווח הנקי הסתכם ב-8.2 מיליון דולר ברבעון, או 19 סנט למניה, בהשוואה ל-6.8 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. הכנסות הרבעון הסתכמו ב-104.8 מיליון דולר, בהשוואה ל-95.5 מיליון דולר ברבעון המקביל.

 

צפי האנליסטים היה להכנסות של 105 מיליון דולר ולרווח נקי של 13 סנט למניה.

 

החברה סיפקה תחזית הכנסות מאכזבת לרבעון השני בטווח של 110-115 מיליון דולר. כלומר אמצע טווח של 112.5 מיליון דולר, לעומת צפי האנליסטים להכנסות של 114.3 מיליון דולר ברבעון השני.

 

מגזרי פעילות

מכירות הציוד בתחום ה-PCB הסתכמו ברבעון ב-41.5 מיליון דולר, בהשוואה לכ-47.4 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2013. מכירות הציוד בתחום ה-FPD הסתכמו ברבעון ב-23.1 מיליון דולר, בהשוואה לכ-13.2 מיליון דולר ברבעון הראשון אשתקד.

 

המכירות בתחום התוכנה הסתכמו ברבעון הראשון ב-1.4 מיליון דולר, בהשוואה ל-1.8 מיליון דולר ברבעון המקביל. כמו כן, החברה הכירה לראשונה בהכנסות בתחום הסולארי שהסתכמו ברבעון ב-1.8 מיליון דולר.

 

הכנסות אורבוטק מתחום שירות הלקוחות ברבעון ב-37 מיליון דולר, בהשוואה ל-33.1 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

 

אשר לוי, מנכ"ל אורבוטק אשר לוי, מנכ"ל אורבוטק

 

אשר לוי, מנכ"ל אורבוטק, התייחס לתוצאות ואמר "אנו שמחים לדווח על פתיחה טובה לשנת 2014. בעוד שרמת נצילות נמוכה יחסית , בתחילת השנה בתעשיית המעגלים המודפסים (PCB), גרמה להאטה קלה בביקושים למערכות שלנו. אנו מסכמים רבעון חזק מאד בתחום הצגים השטוחים (FPD). במהלך הרבעון קיבלנו הזמנות חדשות בהיקף של מעל 65 מיליון דולר בעיקר מהמוצרים החדשים שהשקנו לאחרונה בתחום זה. השקת המערכת המתקדמת החדשה ל-FPD מעוררת עניין עצום בקרב לקוחותינו ואנו צופים שקצב כניסת הזמנות בתחום זה יימשך גם ברבעון השני של השנה, כאשר האספקות מתוכננות לסוף 2014 ותחילת 2015"

 

אורבוטק סיימה את הרבעון הראשון של 2014 עם היקף מזומנים, שווי מזומנים, פיקדונות לטווח קצר וניירות ערך בסך של כ-211.6 מיליון דולר. "במהלך הרבעון הודענו על תכנית רכישה עצמית של מניות החברה, בהיקף כספי של 30 מיליון דולר. אנו ממשיכים לפעול לאיתור הזדמנויות חדשות בתחומים של ייצור רכיבים אלקטרונים ובתחומים המשיקים לתחומי הליבה שלנו" הוסיף לוי.

 

בהמשך להודעה על אישור תכנית רכישה עצמית עדכנית של מניותיה, ביצעה אורבוטק עד ליום פרסום הדו"חות רכישה של כ-520,000 מניות החברה. החברה מציינת, כי תמשיך לרכוש מניות, בהתאם לתנאי השוק ולמגבלות החלות על תכנית מסוג זה. בסך הכל, מתכנית קודמת שהחלה בסוף שנת 2012 רכשה החברה כ-2.9 מליון מניות תמורת כ-35.5 מליון דולר.

 

אורבוטק הנסחרת בנאסד"ק מפתחת טכנולוגיות חדשניות לשימוש בתהליכי ייצור של המוצרים התעשייתיים המתקדמים בעולם. החברה מספקת פתרונות המשפרים את תהליכי הייצור, בעיקר עבור יצרני מעגלים מודפסים, צגים שטוחים ורכיבים אלקטרוניים. בנוסף, לאורבוטק גם מומחיות וידע בתחום זיהוי תווים ועיבוד ופעילות בתחום מערכי ייצור סולאריים-פוטו-וולטאיים. מטה ההנהלה של החברה ביבנה, ישראל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x