$
בורסת ת"א

סיבוב שמיני: גאון מתקשה לאשר הענקת שכר מפנק לבכיריה

חברת האחזקות דחתה שלשום, בפעם השמינית מאז דצמבר 2013, את אסיפת בעלי המניות לאישור מדיניות השכר ולאישור חבילת פרישה של 1.4 מיליון למנכ"ל היוצא אבי הוכמן ושכר בעלות שנתית של 1.5 מיליון שקל למנכ"ל הנכנס גיא רגב

גיל קליאן 08:3201.05.14

מתחילת דצמבר 2013 גאון אחזקות נכשלת שוב ושוב בניסיונות להביא לאישור אסיפת בעלי המניות את מדיניות התגמול לבכיריה. הסיבה המרכזית לכך היא התנגדותה של חברת הייעוץ למוסדיים אנטרופי לתוכנית התגמול עצמה ולשורה של הסכמי העסקה והטבות שהחברה החליטה להעניק לבכיריה, ובהם המנכ"ל לשעבר אבי הוכמן והמנכ"ל הנכנס גיא רגב.  

החברה ניסתה לפצל את הדיונים על מדיניות התגמול ועל ההטבות הפרטניות לבכירים לשתי אסיפות נפרדות, שנדחו שוב ושוב. בסופו של דבר החליטה החברה לאחד את הדיונים לאסיפה אחת שנקבעה לשלשום, אך אז הודיעה החברה כי היא דוחה שוב את האסיפה המתוכננת, וזאת כדי להכניס בה תיקונים לאור הערות של רשות ני"ע ואנטרופי.

 

אנטרופי הסבירה את התנגדותה למדיניות התגמול בכך שהפרמטרים שלה התבססו על השוואה לקבוצת חברות שלא פורסמה, תנאי הסף לחלוקת בונוס שלא נועדו לשמירת טובתם של בעלי המניות וחוסר שקיפות ביעדים הכמותיים שלפיהם יחולק הבונוס. לגבי מענקי אופציות מוצעים, ציינו באנטרופי כי אין בהם פירוט של מחירי מימוש, וכי לאור התוצאות המדשדשות של גאון הם היו מצפים למחירי מימוש באופציות בפרמיה גדולה על מחיר השוק.

 

 

אבי הוכמן אבי הוכמן

 

בנוסף, גאון מבקשת להעניק להוכמן תוספות בעלות של 360 אלף שקל לתנאי הפרישה שלו שיגיעו ל־1.4 מיליון שקל. באנטרופי מציינים כי בתקופתו של הוכמן ירדה מניית החברה ב־50% ולא ברור מדוע הוא זכאי להטבות נוספות. אנטרופי התנגדה גם לתנאי שכרו המוצעים של רגב (בעלות שנתית כוללת של 1.5 מיליון שקל) בעיקר משום שמחיר מימוש האופציות שמוצעות לו נקבע בצמוד למחיר השוק.

 

שלשום בערב דיווחה החברה־הבת (51%) צינורות המזרח התיכון, על אישורם של הסכמי ניהול מול גאון אחזקות, בדרך לאיחוד המטות בין החברות. פסגות, שלא משתמש בשירותי אנטרופי התנגד להסכמים אלה, ככל הנראה בגלל שלא הכילו מספיק מנגנוני פיקוח על תמרוץ הבכירים.

 

מגאון אחזקות נמסר, "החברה קבעה את מדיניות התגמול מתוך הסתכלות על הליך מיזוג ההנהלות עם חברת הבת צינורות המזרח התיכון והציפייה שחלק מהעובדים יעבדו בחלקיות משרה בחברה. בסך הכל מדובר על חיסכון כלכלי לשתי החברות, וגם התנאים שנקבעו הם תנאי שוק מקובלים אשר נקבעו בהתאם לדרישות החוק".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x