שווקי חו"ל

גיל שויד: "שקל חלש יותר היה גורם לנו לגייס עוד עובדים"

מייסד צ'ק פוינט במסיבת עיתונאים לאחר פרסום דוחות החברה: "הזהרנו את הלקוחות שלנו מראש לפני התקפת הסייבר על ישראל לפני כחודש"; צ'ק פוינט בניהולו של שויד עקפה את התחזיות הן בשורה התחתונה והן בעליונה

ערן סוקול 16:0129.04.14
חברת צ'ק פוינט (CHKP) ספקית מערכות אבטחת המידע לארגונים, בניהולו של גיל שויד, דיווחה היום (ג') על תוצאותיה לרבעון הראשון של 2014 עם הכנסות של 342 מיליון דולר, לעומת הכנסות של 322.7 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.  

מה דעתך על מניית צ'ק פוינט:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בשורה התחתונה רשמה החברה רווח נקי של 164 מיליון דולר,  או 84 סנט למניה, זאת לעומת רווח נקי של 159.3 מיליון דולר או 79 סנט למניה ברבעון המקביל אשתקד.

 

תחזיות האנליסטים צפו הכנסות של 341.5 מיליון דולר לרבעון, על רווח נקי (מתואם) של 162.8 מיליון דולר או 83 סנט למניה.

 

לרבעון השני צפתה צ'קפוינט הכנסות של 340-375 מיליון דולר, כאשר ציפיות האנליסטים היו להכנסות של 361 מיליון דולר, כך שאמצע טווח התחזית של צ'קפוינט בשורה העליונה, 358 מיליון דולר, נמוך במעט מציפיות השוק. בשורה התחתונה צפתה החברה 160-176 מיליון דולר, כאשר אמצע טווח התחזית הוא 168 מיליון דולר. השוק צפה רווח של 173 מיליון דולר, כך שגם בשורה התחתונה סיפקה צ'קפוינט תחזית מעט מאכזבת.

 

גיל שויד גיל שויד צילום: עמית שעל

 

במסיבת העיתונאים לאחר פרסום הדוחות התייחס שויד לתוצאות ואמר: היה לנו רבעון מאד מוצלח, עם גידול יפה במכירות. בינואר יצאנו עם ארכטקטורה חדשה למוצרי האבטחה שלנו, המחברת את הלקוחות לענן ברשת ומאפשרת ללקוחותינו לקבל עידכונים בזמן אמת ולהתמודד (בניגוד למוצרים כגון אנטיוירוס - ע.ס) עם איומים שטרם נצפו".

 

"כבר בהתקפת הסייבר שהיתה על ישראל לפני כחודש, יכלנו לעדכן את לקוחותינו מראש בכדי שיוכלו להיערך בהתאם להתקפה. ואכן, חלק מהאתרים של גופים שלא עשו שימוש בארכיטקטורה שלנו, נפלו", אמר.

 

לגבי התחזקות השקל אמר שויד: "התחזקות השקל הקטינה את הרווח הנקי בסנט למניה בצורה ישירה, אולם ההשפעה היא מהותית יותר משום שבמידה והשקל היה חלש יותר, יכלנו לגייס יותר עובדים חדשים ולהשקיע יותר משאבים בפיתוח מוצרים חדשים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x