שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

דלק קידוחים ואבנר נערכת לגיוס של 2 מיליארד שקל

הגיוס נועד למחזר חוב של החברות בגין הלוואות שנלקחו עבור פיתוח מאגר תמר. יתרת הגיוס אמורה לשמש את החברה למימון הוצאותיה השונות בתחום חיפושי הגז

ליאור גוטמן 18:1628.04.14

קבוצת דלק שבשליטת איש העסקים יצחק תשובה החלה היום (ב) ב"רוד שואו" באירופה ובארה"ב לקראת גיוס ענק של 2 מיליארד דולר.  

כפי שפורסם בתחילת אפריל ב"כלכליסט", משרד האנרגיה אישר לשעבד את מאגר תמר לקראת הגיוס שנועד לשרת שתי מטרות עיקריות. הראשונה היא מחזור חוב של החברות דלק קידוחים ואבנר בגין הלוואות שנלקחו לפני כשלוש שנים עבור פיתוח מאגר תמר. מדובר בהלוואות בהיקף של קרוב ל900 מיליון דול שנלקחו בזמנו מהבנקים הזרים מברקליס ו-HSBC.

 

יתרת הגיוס אמורה לשמש את החברה למימון הוצאותיה השונות בתחום חיפושי הגז: המטרה העיקרית היא פיתוח מאגר הענק לוויתן שעלות הפקת הגז משם נאמדת בכ-4 מיליארד דולר (לכל השותפות). דלק מחזיקה שם (באמצעות חלוקה שווה בין דלק קידוחים ואבנר) 45.34%, כך שחלקה בפיתוח הוא קרוב לחצי מהסכום.

 

יוסי אבו, מנכ"ל דלק קידוחים יוסי אבו, מנכ"ל דלק קידוחים צילום: נמרוד גליקמן

 

את הגיוס יובילו הבנקים ג'י פי מורגן, HSBC (שמימנו את מאגר תמר) וסיטי. מטעם דלק קידוחים יביל את גיוס מנכ"ל החברה יוסי אבו שיצא ל"רוד-שואו" באירופה. במקביל, יו"ר דלק קידוחים ומנכ"ל אבנר גדעון תדמור יצא לארה"ב, אליו הצטרף סמנכ"ל הכספים של דלק יוסי גבורה. המטרה היא להשלים את המהלך בתוך שבועיים-שלושה.

 

הגיוס יכלול הנפקה של 5 דרות אג"ח שונות בעלות מח"מ (מחזור חיים ממוצע) של 7 שנים, ומדובר ברצף מוסדי לא סחיר. טרם הגיוס התקבל דירוג בינלאומי מחברות S&P ׁברמה של BBB- , דירוג של BAA- מצד מודי'ס וחברת מעלות דירגה את הדירוג ברמה של AA. חברת הדירוג מדרוג דרגה את הגיוס ברמה של Aa2.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x