$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

פסגות החליפה לעמיתים את ביטוח החיים הקבוצתי, עלות הכיסוי הוזלה

חלק מעמיתי קופות הגמל של בית ההשקעות פסגות גילו בדיווח השנתי ל־2013 כי ביטוח החיים הקבוצתי הנלווה לקופות הגמל הוחלף במכרז עקב הוראות של אגף שוק ההון. בין הזוכות במכרז: חברת הביטוח של פסגות בניהולו של אריק יוגב

רחלי בינדמן 07:5327.04.14

עמיתי קופות הגמל של בית ההשקעות פסגות קיבלו יחד עם הדיווח השנתי ל־2013 הודעה על שינוי המבטח בביטוח החיים הנלווה לקופת הגמל שלה.

 

על פי המכתב, "בהתאם להליך תחרותי לבחירת מבטח לביטוחי החיים הקבוצתיים בקופות הגמל ובקרנות ההשתלמות שבניהול החברה, מתוך רצון לשפר את תנאי הפוליסות, הזוכות הן כלל ביטוח ופסגות חברה לביטוח". קופות הגמל וקרנות ההשתלמות הן מוצרי חיסכון טהורים, שאינם כוללים ביטוח חיים משלים.

 

לפני רפורמת בכר מ־2005, כשקופות הגמל היו בבעלות הבנקים, הותר לבנקים להציע ללקוחות ביטוח חיים קבוצתי שיתלווה לקופת הגמל, שהוגבל ל־150 אלף שקל שיינתנו כסכום חד פעמי לשארי החוסכים במקרה של מוות לפני גיל פרישתם. מרבית העמיתים הסכימו לרכוש כיסוי כזה ב־20 אלף שקל לכל היותר.

 

לאחר שפסגות רכש את קופות הגמל של בית ההשקעות פריזמה, הודיעה מגדל כי אין ברצונה להמשיך לבטח את הביטוחים הללו. בפסגות לא רצו לפגוע בזכויות העמיתים והכניסו את כלל ביטוח לנעלי מגדל באותם תנאים. עלות הביטוח השתנתה בהתאם לסוג קופת הגמל והיקף הכיסוי, אך עמדה בקירוב כשהכיסוי עמד על סכומים קטנים של כ־20 אלף שקל על 0.2% מהסכום המבוטח – כ־40 שקל בשנה.

 

פסגות המשיכה להציע לעמיתים חדשים להצטרף לביטוח הקבוצתי עם הכיסוי של כלל. אלא שלפני כשנה אסר הפיקוח על שיווק ביטוח חיים שכזה לעמיתים חדשים ללא מכרז. למכרז של פסגות ניגשו הראל, כלל וחברת הביטוח של פסגות בניהול אריק יוגב, ושתי האחרונות נבחרו.

 

לכאורה זהו פוטנציאל לניגוד עניינים, שכן פסגות ביטוח התמודדה על אספקת מוצר ביטוח לפסגות גמל. לפיכך פיקח על המכרז אגף שוק ההון באוצר. עלות הביטוח עבור כיסוי של כ־20 אלף שקל ירדה מ־0.2% ל־0.17% מהסכום.

 

אריק יוג"ב מנכ"ל פסגות ביטוח אריק יוג"ב מנכ"ל פסגות ביטוח צילום: עמית שעל

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x