שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

דיווח שוטף

נעילה שלילית בת"א; הראל איבדה 4%, כלל ביטוח ירדה ב-3.1%

מדד ת"א 25 ירד ב-0.2%, ת"א 100 נחלש ב-0.4% - על רקע התחדשות ההסלמה באוקראינה; מדד הביטוח איבד 2.5% - הלמן אלדובי: "חשש מפני המשך רגולציה בתחום הביטוח הרפואי מפיל את מניות הביטוח"; כת"ב מוכרת את אנדרומדה בעד 570 מיליון דולר, כשמרבית הסכום מותנה באבני דרך - המניה נפלה ב-6.9%

שי סלינס 17:3524.04.14

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

 צילום: בלומברג

 

17:30 - על רקע ההסלמה באוקראינה, בורסת ת"א נועלת בירידות את יום הפעילות האחרון של שבוע המסחר המקוצר. לאחר יום עם שליטה של טריטוריה ירוקה במרבית שעות הפעילות, מעט אחרי השעה 16:00 השתנתה המגמה והמדדים החלו לרדת. מדד ת"א 25 ננעל בירידה של 0.2% ומדד ת"א 100 נחלש ב-0.4%. מדד ת"א ביטוח בלט לרעה עם ירידה של 2.5% במדד הענפי - כשהחששות להרחבת ההסדרה הרגולטורית בתחום ביטוחי הבריאות תמכו ככל הנראה במגמה השלילית (ראו פירוט בהמשך).

 

לנוכח פקיעת האופציות הבוקר, נרשם היום מחזור מסחר גבוה של 1.7 מיליארד שקל.

 

17:00 - המדדים בבורסות המובילות בעולם מאבדים גובה, עם התחדשות ההסלמה באוקראינה. לאחר עימותים שגבו היום את חייהם של חמישה בני אדם, הודיע משרד ההגנה במוסקבה כי רוסיה פותחת בתמרונים צבאיים ליד הגבול האוקראיני. סוכנות הידיעות הרוסית "אינטרפקס" דיווחה כי שר ההגנה אמר שרוסיה אולצה להגיב על מעשי "מכונת המלחמה האוקראינית" והתרגילים שעורך לאחרונה נאט"ו במזרח אירופה. 

 

16:30 - העליות נמחקו למרות העליות בפתיחת המסחר בוול סטריט בהובלת מניות הטכנולוגיה ואחרי פרסום נתוני המאקרו.

 

מניות הביטוח מובילות את הירידות: הראל, מגדל, פניקס, מנורהו כלל ביטוח.

 

15:10 - ריט 1 ו אדרי-אל הגיעו להסכמה על ביטול העיקול הזמני של 56 מיליון שקל אשר הוטל על נכסי אדרי-אל לבקשת ריט 1. מדיווח שפורסם היום עולה כי ההסכמה בין קרן הנדל"ן המניב לבין בעלת השליטה הקודמת בדיזנגוף סנטר אושרה אתמול על ידי בית המשפט. הדיווח לא מתייחס לתביעה הראשית שהגישה ריט 1 נגד אדרי-אל - התביעה שבקשת העיקול נלוותה אליה - אך ל"כלכליסט" נודע כי התביעה הראשית נותרה עומדת, וכי בשלב זה אין כוונה להסירה.

 

14:30 - עמית רוזנצויג, מנהל השקעות בכיר בהלמן אלדובי: "השוק עולה על רקע דוחות חזקים מכיוון החברות אפל ופייסבוק - עובדה אשר דוחפת את החוזים כלפי מעלה, כמו כן נתוני מאקרו חיוביים מכיוון אירופה כאשר מדד הסנטימנט העסקי בגרמניה ממשיך להראות שיפור בכלכלה המקומית וכמו כן בספרד נתון התמ"ג רשם עלייה מול רבעון רביעי ב 2013.

 

"כיל וחברה לישראל רושמות עליות שערים על רקע דוח חיובי מכיוונה של פוטאש אשר הכתה את הצפי הן ברמת ההכנסות והרווחיות לרבעון. מניית גזית גלוב ממשיכה את הריצה כלפי מעלה בהמשך ישיר לאתמול על רקע גיוס החוב המוצלח. חברות הביטוח רושמות ירידות על רקע חשש מפני המשך רגולציה בתחום הביטוח הרפואי. בשוק החוב על רקע נתונים חיוביים באירופה אג"ח 10 שנים בארה"ב רושמת עלייה לתשואה של 2.7% עובדה אשר מובילה לירידות שערים קלות ועלייה בתשואות באגרות החוב הממשלתיות בישראל - במיוחד בחלק הארוך של העקום", הוסיף רוזנצויג.

 

14:00 - כוכבת היום בת"א היא חברת אי.ג'י.אר.אי. בעקבות מכירת השליטה (ראו עדכון מוקדם) מזנקת המניה בלמעלה מ-70% במחזור של 391 אלף שקל. לשם השוואה, בחודש האחרון עמד המחזור היומי הממוצע של המניה על 1,214 שקלים.

 

13:30 - אמצעו של יום המסחר - ובאופן טבעי פקיעת האופציות החודשית של היום בבוקר מקפיצה את המחזור, העומד על 1.03 מיליארד שקל בקו התיכון של הפעילות היומית.  פועליםו לאומימרכזים את מירב הפעילות עם מחזור של 70 מיליון שקל כ"א. אחריהם טבעעם 67 מיליון שקל, כילעם 47 מיליון ופריגו עם 46 סוגרות את החמישיה הפותחת.

 

13:00 - ככל שהזמן חולף והמשקיעים בוחנים את עסקת כלל ביוטנולוגיה, כך גוברת החשדנות והאכזבה כלפי תנאי העסקה (ראו עדכון מוקדם): החברה הוציאה את הדיווח ב-10:48 ובתוך שעתיים עברה המניה מפלוס של יותר מ-2% לשטח האדום, ומשם המשיכה לרדת עד למינוס 3% נכון לשעה זו.

 

12:20 - את מדד ת"א 25 מובילה בשעה זו גזית גלוב, עם עלייה של 1.9%. אסםאחריה, עם עלייה של 1.8%, ופריגו סוגרת את השלישייה המובילה עם פלוס 1.6%.

 

12:05 - בעוד שכלל ביוטנולוגיה מגיבה במתינות לעסקת הענק (ראו עדכון מוקדם) - על רקע העובדה שרוב סכום המכירה מותנה באבני דרך - מניות הביומד נהנות מיום חיובי יחסית: המדד עולה ב-1.3%, כש-18 מתוך 22 המניות הכלולות בו נסחרות בעליות או ביציבות. מובילות את העליות אקס.טי.אלו כן פייט עם טיפוס של 8.7% ו-7.7% בהתאמה. כלל ביוטכנולוגיה נסחרת במחזור גבוה של 7 מיליון שקל - שנייה רק לאופקו, שמובילה את מניות הביומד עם מחזור של 17 מיליון שקל.

 

12:00 - חברת אי.ג'י.אר.אי(EGRE) שבשליטת אלוביץ ומשפחת ויל, הודיעה היום כי בעלי השליטה בחברה, יורוקום תקשורת וד"ר יאיר צדוק ויל, מכרו את מלוא מניותיהם בחברה, המהוות כ- 77.44% מהונה המונפק, ל- ASRR מקבוצת ספיר אורגניזיישן. התמורה מהמכירה עמדה על 20 מיליון שקל. הדירקטורים מטעם ויל ויורוקום צפויים לסיים כהונתם בחברה.

 

11:30 - חברת הקניונים והמרכזים המסחריים מליסרוןשבשליטת ליאורה עופר, נמצאת במשא ומתן לרכישת כ-50% במתחם "שרונה מרקט" בשרונה תל אביב. המגעים מתנהלים מול גינדי החזקות בעלת השליטה במתחם ולפי שווי מוערך של לפחות 400 מיליון שקל.

 

עבור מליסרון מדובר בדריסת רגל משמעותית וככל הנראה גם הכרחית באזור שצפוי ליהנות מפריחה קמעונאית בעתיד. על פי הערכות האוזר יהיה מהמובילים בתל אביב בזכות משולש שיכלול את קניון עזריאלי, מתחם השוק הסיטונאי ברחוב החשמונאים ומתחם שרונה.

 

האם הטריגר לירידות בדרך?

אלעד שמש האסטרטג הראשי של Colmex בית השקעות: "לאחר הדוחות המעודדים מצד פייסבוק ואפל עונת הדוחות צפויה להעלות הילוך ולהמשיך לתת את הטון. בחדרי העסקאות ניתן לזהות ביקוש למכשירי שורט על מדד הניקיי היפני כאשר גידור החשיפה נעשה בעיקר באמצעות חוזי לונג קצרים על הנאסד"ק. חשוב להבהיר כי המצאות השווקים בסביבת הפסגה המשולשת עשויים להוציא את התיקון הקרוב גם בעקבות טריגר לא מהותי ייחסית".

 

11:00 - כלל ביוטכנולוגיה הודיעה כי הגיעה להסכם למכירת אנדרומדה בעד 570 מיליון דולר. הרוכשת היא חברת התרופות האמריקאית היפריון טרפיוטיקס. לפי ההסכם תשלם היפריון תשלום מיידי של 20 מיליון דולר, כאשר מתוך סכום זה 12.5 מיליון דולר ישולמו במזומן והיתר במניות של היפריון. בנוסף, תכלול התמורה תשלומים עתידיים נוספים, בהיקף של עד 550 מיליון דולר, כתלות בעמידה באבני דרך הקשורות בפיתוח התרופה ורישומה בטריטוריות שונות ובמכירות.

 

10:30 - כלל ביוטכנולוגיה בהפסקת מסחר - מן החברה נמסר כי בכוונתה תפרסם דיווח בדבר אירוע מהותי.

 

9:50 - יום המסחר נפתח ביציבות - המדדים ת"א 25 ות"א 100 נסחרים סביב רמת הבסיס. אלוט תקשורתמובילה את ת"א 100 עם עלייה של 2.9%.

 

מה דעתך על מניית דלק קבוצה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
88% 0% 12%

8:50 - וודסייד האוסטרלית צפויה לחזור לישראל עד סוף אפריל. זאת כדי להמשיך את סבב השיחות שלה מול משרד האוצר, כך על פי הערכות בשותפות לווייתן, נובל אנרג'י, דלק קידוחים ואבנר מקבוצת דלק ורציו. מדובר בהשלמת המגעים מול משרד האוצר ורשות המסים שיאפשרו את חתימת הסכם הרכישה של 25% ממאגר לווייתן בכ-2.7 מיליארד דולר.

 

8:00 - הבורסות בניו יורק ננעלו אמש בירידות שערים; נאסד"ק קטע 6 ימים של עליות וננעל בירידה של 0.8%. מדד S&P השיל 0.2% מערכו. מניית סודהסטרים זינקה ב-10.7% בעקבות פרסומים על מכירה אפשרית של חלק ממניותיה לסטארבקס. אחרי המסחר אפל ופייסבוק דיווחו על תוצאותיהן וניפצו את התחזיות המוקדמות.

 

7:30 - המסחר בבורסה של תל אביב התנהל אתמול בירידות. מדד ת"א־25 ירד ב־0.91% לרמה של 1,392.49 נקודות, ת"א־100 איבד 0.77% וננעל ברמה של 1,271.33 נקודות ומדד ת"א־ביטוח נחלש ב־1.34%. מחזור המסחר הסתכם במיליארד שקל.

 

כלכלני הראל פיננסים מציינים כי "במהלך השבוע וחצי האחרון, האופטימיות שבה לשוקי המניות ומי שבלטו לטובה היו השוק היפני עם עלייה של כ־4%, והשוק האמריקאי שהוסיף כ־2.25%. בארה"ב הגורם המרכזי לכך הוא הדו"חות הכספיים. עד עתה פרסמו 89 חברות ממדד S&P 500 דו"חות, וכמעט 70% הכו את תחזיות הרווח".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x