שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

לאחר הורדת תחזית הכנסות: שווי השוק של אימפרבה נחתך ב־560 מיליון דולר בסופ"ש

החברה, ששווי השוק שלה לפני הירידה עמד על 1.3 מיליארד דולר, טענה כי הירידה בתחזית נובעת מהתארכות תהליכי קבלת ההחלטות אצל לקוחותיה. סיבה נוספת יכולה להיות חוסר שביעות רצון מהיקף מכירת המניות על ידי בכירי החברה

ניר צליק 08:2313.04.14

אימפרבה, חברת אבטחת המידע של שלמה קרמר, ממייסדי צ'ק פוינט, איבדה כ־560 מיליון דולר משווי השוק שלה בסוף השבוע האחרון בעקבות הורדת תחזית להכנסות שפרסמה החברה ביום חמישי האחרון. לפני הורדת התחזית שווי השוק עמד על 1.3 מיליארד דולר. מניית אימפרבה נחתכה ב־43.5% במהלך המסחר בימים חמישי ושישי, והיא נסחרת כעת במחיר של 28.11 דולר.

 

אימפרבה צופה כעת הכנסות של כ־31.5 מיליון דולר ברבעון הראשון, לעומת תחזית קודמת של החברה להכנסות של כ־35 מיליון דולר באותו רבעון. החברה טענה כי הירידה בתחזיות נובעת מכך שתהליכי קבלת ההחלטות אצל הלקוחות שלה, בעסקאות הגדולות מ־100 אלף דולר, התארכו. משרד עורכי הדין האמריקאי ג'ונסון וויבר פנה למחזיקי המניות כדי לגבש תביעה ייצוגית כנגד החברה בגין חשד למצגי שווא בנוגע לתחזיותיה.

 

שלמה קרמר מוכר, והמשקיעים חוששים

השאלה הגדולה היא מדוע התרסקה המניה בצורה דרסטית, אף שתחזית ההכנסות הנוכחית נמוכה ב־10% בלבד מהתחזית הקודמת, כך שלכאורה המניה לא היתה אמורה לאבד 43.5% רק בגלל ירידה קטנה בתחזית.

 

אחת הסיבות עשויה להיות חשש המשקיעים מכך ששיעור הצמיחה העתידי של אימפרבה בסכנה, אולם סיבה נוספת עשויה להיות חוסר שביעות הרצון של המשקיעים מהיקף מכירת מניות החברה על ידי בכירי אימפרבה בחודשים האחרונים — מה שעשוי לאותת לשוק כי גם בכירי החברה חושבים כי מחיר המניה היה כנראה גבוה מדי.

 

ב־7 בינואר דווח כי קרמר מכר מניות בשווי 2 מיליון דולר, ב־9 בינואר מכר קרמר 20 אלף מניות במיליון דולר. ב־2 באפריל דווח כי קרמר מכר 40 אלף מניות בשווי 2.2 מיליון דולר. ב־7 באפריל קרמר (המחזיק ב־6% מהמניות) מכר 60 אלף מניות בשווי 3 מיליון דולר. כאשר בסך הכל, מאז תחילת השנה, מכר קרמר מניות בשווי 8.2 מיליון דולר.

 

שלמה קרמר מנכ"ל אימפרבה שלמה קרמר מנכ"ל אימפרבה צילום: שרון ברקת

 

אין חשד שקרמר השתמש במידע פנים למכירה

המכירות עצמן מתבצעות דרך תוכנית עיוורת למכירת מניות, כך שאין חשד כי קרמר השתמש במידע פנים למכירת המניות. אולם עצם העובדה שהוא מממש חלק נכבד מאחזקותיומעידה על תחושתו לגבי מחיר המניה ועל רצונו לקבל את הכסף בשלב הנוכחי — כך שגם מכירות אלו עלולות להשפיע על משקיעי החברה ועשויות להיות חלק מהסיבה להתרסקות במניה בסוף השבוע האחרון.

 

אימפרבה, שהוקמה עם מנכ"ל טראסטיר מיקי בודאי ועם עמיחי שולמן, הפכה לאחת ההנפקות הישראליות המוצלחות של השנים האחרונות, אם לא היחידה שבהן.

החברה הונפקה בקיץ 2011 בשווי של 400 מיליון דולר, וכיום (לאחר ירידה של 42% שנרשמה אתמול) נסחרת בבורסה של ניו יורק בשווי של 736 מיליון דולר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x