$
שווקי חו"ל

דיווח שוטף

ניו יורק אדומה: המסחר ננעל בירידות חדות; נאסד"ק נפל ב-3.1%

הירידה בנאסד"ק - החדה מאז 2011; דאו ג'ונס איבד 1.6%, S&P 500 ירד ב-2.1%; פייסבוק צנחה ב-5.2%, יאהו איבדה 4.2%, אימפרבה התרסקה ב-43.7%; המסחר התנהל בירידות למרות שנתוני התעסוקה והגירעון הממשלתי הפתיעו לטובה

ערן סוקול 23:0110.04.14

 

דאו ג'ונס נאסד"ק

S&P 500

 

וול סטריט וול סטריט צילום: בלומברג

 

23:00 - וול סטריט נצבעה באדום ואת הירידות הובילו מניות חברות הביוטק והאינטרנט: נאסד"ק נפל ב-3.1% - הנפילה היומית החדה מאז 2011; דאו ג'ונס איבד 1.6%, S&P 500 ירד ב-2.1%.

 

22:10 - הירידות בוול סטריט מחריפות: נאסד"ק נופל ב-3.2%; דאו ג'ונס מאבד 1.6%, S&P 500 יורד ב-2%.

 

21:40 - לאחר שלושה ימי מסחר חיוביים, מחיר הנפט נסגר היום בירידה של 0.2% -103.4 דולר לחבית. זאת בעקבות נתוני המאקרו שפורסמו מוקדם יותר בסין, לפיהם נרשמה ירידה בייצוא. הזהב עלה ב-1.1% ל-1,320.5 דולר לאונקיה - שיא מאז ה-21.3.

 

21:00 - מאקרו ארה"ב - הפתעה לטובה: הגירעון בחשבון השוטף של ממשלת ארה"ב לחודש מרץ הסתכם ב-37 מיליארד דולר, הצפי בשוק היה לגירעון של 76.5 מיליארד דולר, לעומת גירעון של 193.5 מיליארד דולר בחודש הקודם.

 

20:40 - מחריפות הירידות בניו יורק: נאסד"ק מאבד 111 נקודות, דאו ג'ונס מאבד 200 נקודות. אג"ח ממשלת ארה"ב ל-30 שנה קופצות ב-1.2%. מניית אמזון (AMZN) צונחת ב-3.6%, המצטרפת החדשה למועדון המניות הדוביות בנאסד"ק, המניה נפלה ב-20% מתחילת השנה. בין המניות הבולטות יאהו(YHOO) ומניית פייסבוק(FB) שנופלות בחדות.

 

19:30 - המסחר בבורסות המובילות באירופה ננעל ברובו בירידות, למעט פוטסי שננעל בעליה של 0.1%, על רקע פרסום נתונים מעודדים בשוק הדיור בבריטניה. דאקס הגרמי ירד ב-0.6%, קאק בפריז איבד 0.7%, והבורסה במילנו הובילה את המגמה השלילית עם נפילה של 1.3% לאחר האכזבה מנתוני הייצור התעשייתי בארץ המגף.

 

19:00 - מניית ענקית הטכנולוגיה האמריקאית HPהמסומנת (HPQ) בין המניות העולות הבולטות בניו יורק. זאת לאחר שיישבה שערוריית שוחד בסכום של 108 מיליון דולר בלבד. אתמול דווח כי החברה חתמה על הסדר טיעון עם רשות ניירות הערך הפדרלית בארה”ב (SEC) בו היא מודה כי חברות הבת וחברות שותפות שלה ברוסיה, פולין ומקסיקו שיחדו בכירים במדינות אלה, על מנת לזכות במכרזים.

 

18:40 - שלמה קרמר, מנכ"ל חברת אבטחת המידע אימפרבה (IMPV), מכר ביום שני האחרון 60 אלף מניות בשווי 3 מיליון דולר, כאשר אתמול בלילה פירסמה החברה אזהרת רווח לרבעון הראשון. בתגובה המניה צונחת כעת ב-42%, אך דומה שהצניחה לא קשורה רק לאזהרה אלא לכך שהמשקיעים האמריקאיים רואים בחומרה כי מנכ"ל החברה מכר מניות רגע לפני אזהרת הרווח.

 

מכירת המניות בוצעה בצורה עיוורת, לכן לכאורה, אין חשד שהמכירה בוצעה תוך שימוש במידע פנים, אם לא כן, היה עשוי קרמר להיקלע לבעיות משפטיות חמורות. משרד עורכי הדין האמריקאי ג׳ונסון וויבר פנה למחזיקי המניות כדי לגבש תביעה ייצוגית כנגד החברה בגין חשד למצגי שווא בנוגע לתחזיותיה.

 

אימפרבה צופה כעת הכנסות של 31-31.5 מיליון דולר ברבעון לעומת התחזית הקודמת להכנסות של 34-35 מיליון דולר. 

 

17:30 - מניית טויוטהממשיכה לאבד גובה, על רקע הודעתה מאתמול לגבי ביצוע אחד הריקולים הגדולים בתולדותיה. טויוטה הודיעה כי תזמן 6.58 מיליון רכבים למוסכיה ברחבי העולם לצורך תיקון ליקויים הנוגעים למערכת ההיגוי והמושבים.

 

טויוטה ראב 4 - מדובר באחד הריקולים הגדולים בתולדות טויוטה, הנוגע למספר רב של דגמים בינם נמנים טויוטה ראב 4, טויוטה אורבן קרוזר וטויוטה היילקס טויוטה ראב 4 - מדובר באחד הריקולים הגדולים בתולדות טויוטה, הנוגע למספר רב של דגמים בינם נמנים טויוטה ראב 4, טויוטה אורבן קרוזר וטויוטה היילקס

 

16:40 - המסחר בניו יורק נפתח בירידות קלות למרות נתוני התעסוקה. דאו ג'ונס ו-S&P 500 נסחרים ביציבות, נאסד"ק מאבד 0.3%.

 

15:55 - החוזים העתידיים נסחרו בשעות האחרונות בטריטוריה השלילית, אולם מאז פרסום נתוני התעסוקה (15:30) תיקנו מעט מעלה.

 

15:45 - קרייג ארלם (Erlam), אנליסט ב-Alpari בריטניה, כינה את העליות שנרשמו אתמול במדדים בניו יורק "תגובה אינסטינקטיבית" לפרסום פרוטוקול הריבית האחרון של הפד. לדבריו, השוק אולי מבין שיש לו הרבה סיבות לדאגה: התלקחות נוספת במזרח אוקראינה, צמצום נוסף בהרחבה הכמותית (Tapering), נתונים כלכליים חלשים ופוטנציאל לעונת דו"חות מאכזבת. כנגד כל אלו, הוא אמר, התגברות הסיכוי להעלאת ריבית כבר בשנה הבאה היא "פחות מטרידה" בהשוואה. "אלא אם כן נקבל עונת דו"חות חזקה - ולא רק על פי אמות המידה בעבר, לפיהן חברות 'הורשו' להכות את ציפיות הרווח לאחר שתחזיות הרווח עודכנו מטה ואף לפספס את הצפי להכנסות – לא הייתי מציע למשקיעים לקנות באופן אגרסיבי ברמה הנוכחית", אמר ארלם.

 

15:30 - מאקרו ארה"ב - הפתעה לטובה: מספר הדרישות הראשוניות לדמי אבטלה בשבוע שעבר עמד על 300 אלף, הרמה הנמוכה ביותר מזה 7 שנים. הצפי בשוק היה לקריאה של 314 אלף דרישות חדשות, זאת לעומת 326 אלף דרישות שנרשמו בשבוע הקודם.

 

15:15 - המסחר בבורסות המובילות בניו יורק ייפתח היום (ה') לאחר פרסום נתוני הדרישות הראשוניות לדמי אבטלה בשבוע החולף. החוזים העתידיים על דאו ג'ונס, S&P 500 ונאסד"ק נסחרים כעת ללא שינוי מהותי. ברקע: מגמה חיובית במרבית הבורסות המובילות באסיה ומגמה מעורבת במסחר באירופה.

 

15:00 - מאקרו ארה"ב: היום לפני פתיחת המסחר, יפורסמו נתוני הדרישות הראשוניות לדמי אבטלה של השבוע שעבר, הצפי בשוק הינו לקריאה של 314 אלף דרישות חדשות, זאת לעומת 326 אלף דרישות שנרשמו בשבוע הקודם.

 

14:45 - המסחר בבורסות המובילות באירופה מתנהל כעת במגמה מעורבת. לאחר העליות שנרשמו אמש בניו יורק, פתחו המדדים באירופה במגמה חיובית, זאת למרות פרסום נתונים מאכזבים בצרפת לפני פתיחת המסחר ביבשת. הייצור התעשייתי לחודש פברואר עלה בשיעור של 0.1% בצרפת, לעומת צפי האנליסטים לעלייה של 0.2%. בנוסף, מדד המחירים לצרכן לחודש מרץ בצרפת עלה בשיעור של 0.4% נמוך מהצפי לעלייה של 0.6%.

 

לאחר פתיחת המסחר פורסם נתון מאכזב נוסף, הפעם באיטליה, שם הראה הייצור התעשייתי ירידה של 0.5% בפברואר, לעומת הצפי לירידה של 0.2%. במקביל, החלו החוזים העתידיים על המדדים בניו יורק לאבד גובה וכך גם המדדים באירופה. אחרי הצהריים הודיע הבנק המרכזי בבריטניה כי יותיר את הריבית על כנה ברמה של 0.5% וכן את היקף רכישות הנכסים ללא שינוי, זאת בהתאם לצפי האנליסטים.

 

פוטסי דאקס

CAC 40 מילנו

 

14:30 - המסחר בבורסות המובילות באסיה ננעל הבוקר ברובו בעליות, על רקע המגמה החיובית אמש בוול סטריט והמגעים לחיבור הבורסות של הונג קונג ושנגחאי. האנג סנג בהונג קונג קפץ ב-1.5% והבורסה בשנגחאי טיפסה ב-1.4%, ניקיי ביפן ננעל ללא שינוי.

 

המדדים בסין פתחו את יום המסחר בירידות קלות, אולם בשעה 5:00 לפנות בוקר (שעון ישראל) פורסמו נתונים מעודדים של מאזן הסחר בסין והמגמה התהפכה. בחודש מרץ נמדד עודף של 7.7 מיליארד דולר בחשבון השוטף בסין, כאשר הצפי היה לגירעון של כמיליארד דולר ולעומת גירעון של 23 מיליארד דולר בחודש הקודם. בנוסף, פרסומים בדבר מגעים מתקדמים בין הבורסות של הונג קונג לבין שנגחאי על שיתוף פעולה אפשרי, נתנו רוח גבית. ראש ממשלת סין, לי קצ'יאנג, ציין הלילה כי מדובר במהלך שנועד להרחיב את שוקי ההון של המדינות, אולם, טרם ידועים הפרטים על שיתוף הפעולה האפשרי.

 

לי קצ'יאנג, ראש ממשלת סין לי קצ'יאנג, ראש ממשלת סין צילום: אי פי איי

 

14:15 - ביוליין אר. אקס (BLRX), חברה ביופרמצבטית הנמצאת בשלבי פיתוח קליניים, אשר מתמקדת בזיהוי, רכישה ופיתוח של תרופות, הודיעה היום, כי פרופ' ארנון נגלר, מנהל מערך ההמטולוגיה, השתלות מח עצם ובנק הדם הטבורי בבית החולים שיבא תל השומר, קיבל את האישור הסופי ממשרד הבריאות לבחינת המולקולה BL-8040 של ביוליין, כטיפול בלוקמיה מיאלואידית כרונית (CML) בניסוי קליני Phase 1/2.

 

14:00 - מניית אודיוקודס(AUDC) צפויה להמשיך לרכז עניין לאחר שקפצה אתמול ב-6.86% בניו יורק. החברה העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק מוצרים להעברת קול ונתונים ברשתות תקשורת דיווחה אתמול על הקמת מרכז מחקר ופיתוח לטכנולוגיות מתקדמות בתחומי הענן והתקשורת, בפארק גב-ים נגב לתעשיות עתירות ידע בבאר שבע. משרד המדען הראשי אישר עקרונית לאודיוקודס תכנית תלת-שנתית בהיקף של כמאה מיליון שקל להקמת מרכז פיתוח. סכום זה יושקע בהקמת תשתיות החברה בבאר שבע ובאיוש של כמאה משרות. שבתאי אדלרסברג, נשיא ומנכ"ל אודיוקודס מסר "כחברת הייטק ישראלית, אנו גאים לקחת חלק במאמץ הלאומי לקידום חזון הנגב וחיזוק כלכלת הפריפריה".

מה דעתך על מניית FACEBOOK:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

13:45 - פייסבוק(FB) מפרידה סופית בין הצ'ט לשאר שירותי המוביל שלה: החברה עומדת לבטל את פתרונת השיחות המובנה באפליקציה העיקרית שלה, בגרסאות האייפון והאנדרואיד, כך שמי שירצה להשתמש בצ'ט יאלץ להתקין את אפליקציית פייסבוק מסנג'ר. לפי הודעה ששלחה למשתמשיה באירופה, תכונת הצ'ט המובנית באפליקציה תוסר בעוד שבועיים.

 

13:30 - גרג כריסטי, מהמעצבים הבכירים של אפל (AAPL), מי שהוביל את קבוצת "הממשק האנושי" של החברה ומי שנחשב לאבי הפונקציה האייקונית Slide to Unlock, עוזב את החברה על רקע חיכוכים עם המעצב הראשי של החברה, ג'וני אייב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x