שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

עברה את דרא"פ: ניגריה היא הכלכלה הגדולה באפריקה

לפי הלשכה לסטטיסטיקה בניגריה התמ"ג הנומינלי של המדינה ב-2013 עקף את זה זה של דרא"פ ב-190 מיליארד דולר. נתונים אלו מציבים את ניגריה במקום ה-26 בדירוג כלכלות העולם

שירות כלכליסט 15:2107.04.14

כלכלתה של ניגריה עברה את זו של דרום אפריקה וכעת היא מדורגת ככלכלה הגדולה ביותר באפריקה, זאת לאחר שממשלת ניגריה פרסמה את תוצאות הסקר המלא הראשון של כלכלתה של המדינה המאוכלסת ביותר באפריקה.

 

התוצר המקומי הגולמי הנומינלית של ניגריה ב-2013 היה 510 מיליארד דולר – 89% יותר מהתחזיות וב-190 מיליארד דולר יותר מזו של דרום אפריקה. כך על פי הלשכה הלאומית לסטטיסטיקה של ניגריה. נתונים אלו מציבים את ניגריה במקום ה-26 בדירוג כלכלות העולם, לפי דברי הלשכה.

 

"אין פירוש הדבר כי לפתע פתאום קרה משהו פלאי ושמצבנו הפך לטוב או לגרוע יותר. אנו פשוט מצליחים כעת לאמוד טוב יותר את כלכלתה הלא רשמית של המדינה", אמר סטטיסטיקאי הבכיר של הלשכה.

 

מונדיאל 2010 בדרא"פ מונדיאל 2010 בדרא"פ צילום: אי פי איי

הפרסום הינו הדיווח המלא הראשון על כלכלתה של ניגריה מאז 1990 – עשור לפני שתעשיית הטלפונים הניידים הענפה הביאה לשגשוג בענף השירותים של המדינה. בחמש השנים האחרונות, חרשו סוקרים ממשלתיים את ניגריה לאורכה ולרוחבה – ברגל, על אופנועים ובסירות מנוע – כדי לקבל תמונה מציאותית יותר על הכלכלה הלא רשמית המסיבית של המדינה.

 

ניגריה עקפה את דרום אפריקה במונחי תוצר בעיקר הודות לפעילות ענפה בתחום הבנקאות והמסחר האלקטרוני שרשמו תנופה אדירה הודות להתפתחותו של ענף הטלקומוניקציה במדינה. ב-1990 היו בניגריה 200 קווי טלפון בלבד. כיום ישנם 120 מיליון מנויי סלולאר פעילים במדינה. הזינוק בפעילות מפצה מעל ומעבר על קשיי היצור והחקלאות של ניגריה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x