שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

דיווח שוטף

המסחר בבורסה ננעל במגמה מעורבת אחרי יום מסחר תנודתי

מדד ת"א 25 ננעל בעלייה של 0.3% לאחר שכבר ירד ב-0.8% במהלך המסחר. מדד ביומד איבד 1.2%. מיטב דש: "אנו מסירים את המלצתנו להעדפת האפיק הצמוד הארוך על פני האפיק השקלי"

מיקי גרינפלד 16:3406.04.14
ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15 ביומד

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

16:30 - נעילה מעורבת בתל אביב בתום יום מסחר תנודתי. מדד ת"א 25 ננעל בעלייה של 0.3% לאחר שכבר ירד ב-0.8% במהלך המסחר. מחזור המסחר הסתכם ב-679 מיליון שקל. מניות הביומד והטכנולוגיה הובילו את הירידות.

 

16:10 - לאומי העלה את מחיר היעד למניית ויקטורי ל-28.5 שקל מ-27 שקל. מדובר במחיר יעד הגבוה ב-6% ממחיר פתיחת המסחר של המניה הבוקר בבורסה.

 

15:50 - היום התחיל בירידות סערות, ונדמה עתה שהוא ייגמר באנחת רווחה - מדד ת"א 25 יורד עתה ב-0.1% בלבד, והירידה במדד ת"א 100 צומצמה גם היא ל-0.4%. מניות הטכנולוגיה והביומד יינעלו כנראה בירידות משמעותיות אך פחות חדות מכפי שהיה נדמה לאורך היום.  

 

15:45 - המלצות המחלקה הכלכלית במיטב דש, בראשות אלכס זבז'נסקי: "אנו ממשיכים להמליץ על מח"מ דפנסיבי בתיק; אנו מסירים את המלצתנו להעדפת האפיק הצמוד הארוך על פני האפיק השקלי; מרווחי האג"ח בריבית משתנה ירדו לרמה נמוכה מאוד. אנו ממליצים לצמצם חשיפה לאפיק; אנו ממשיכים להמליץ על חשיפה בינונית-גבוהה לאפיק המנייתי ועל חשיפה נמוכה לאפיק הקונצרני; המשבר בשיחות בין ישראל לפלשתינים יכול להגביר את אי הודאות בקשר לשווקים המקומיים".

 

15:00 - 5 הנופלות הגדולות של הביומד היום: אקס.טי.אל (מאבדת 7.6%), קומפיוג'ן (7%), כלל ביוטכנולוגיה (4.5%), ביוליין ומזור רובוטיקה (3.9% כ"א); רק 5 מניות ממדד הביומד נסחרות בעליות: פרוטליקס בראש עם עלייה של 2.2%, ביוסלעם פלוס 0.9%, אלרוןו רדהיל עם פלוס 0.7% ואיתמר עם עלייה של 0.4%.

  

14:45 - מול הירידות במדדי הטכנולוגיה והביומד, במניות הבנקים נרשמת רגיעה יחסית כשמדד הבנקים נסחר ביציבות. מבין הבנקים הגדולים, פועליםעולה ב-0.4%, לאומיו בינלאומי נסחרים ביציבות, מזרחי טפחות נחלש ב-0.3% ודיסקונט יורד ב-0.5%.

 

13:45 - המלצות מחלקת מחקר אג"ח של לאומי שוקי הון בראשות דודי רזניק: אנו ממליצים על מח"מ אחזקות בינוני של כ-5-4 שנים; נמשכת המלצתנו על אחזקה מאוזנת בין שקלים צמודי מדד ושקלים לא צמודים; שוק הדיור צפוי להיכנס לקיפאון בחודשים הקרובים, ולפיכך עלולה לגדול משמעותית תנודתיות רכיב הדיור במדד - ובהתאם תעלה תנודתיות המדדים בתקופה הקרובה; תלילות העקומים ממשיכה להיות גבוהה, אם כי ירדה מעט לאחרונה בעיקר בטווח של 10-5 שנים. נראה כי מבנה העקומים צפוי להישמר בתקופה הקרובה, דבר הנותן עדיפות להשקעה בחלק הבינוני - ארוך בשילוב עם רכיב מזומן; המרווחים ביחס לעוגן המק"מ באיגרות החוב השקליות בריבית משתנה הגיעו לשפל ולכן אנו ממליצים להשקיע במק"מ לשנה חלף השקעה באיגרות אלו; המרווח בין אג"ח ממשלת ישראל לאג"ח ממשלת ארה"ב לטווח של 10 שנים עוד עשוי להמשיך ולרדת, לפיכך אחזקת פוזיציית שורט על האג"ח הממשלתי הארוך בארה"ב ממשיכה להיות מומלצת גם כרכיב ביטוחי לתיק האג"ח המקומי. ככלל לא ברור כרגע מי יעלה הריבית קודם בנק ישראל או הפד.

 

13:30 - ארבע שעות מהפתיחה ושלוש שעות מהנעילה - מחזור המסחר עומד על 400 מיליון שקל. טבעמרכזת את המחזור הגדול בבורסה עם 23.5 מיליון שקל. רציואחריה עם מחזור של 15.5 מיליון שקל.

 

13:00 - הבורסה לניירות ערך בתל אביב משיקה מדד חדש - ת"א טל-עלית. המדד, שיכלול את המניות של החברות הגדולות בענפי הביומד והטכנולוגיה, יושק ב-11 במאי 2014. תנאי המינימום לכניסה למדד יהיו שיעור החזקות ציבור מינימלי של 25% ושווי שוק הגבוה מ-400 מיליון שקל. שווי השוק הנדרש מחברות אשר תבצענה הנפקה ראשונה (IPO) ותכנסנה למדד במסלול המהיר, יהיה 200 מיליון שקל לפחות.

 

12:30 - אורי גרינפלד, הכלכלן הראשי בפסגות: "למרות שבטווח הקצר ישנן כמה סיבות לעלייה קלה באינפלציה (בעיקר השפעת תוכניות הממשלה בשוק הדיור על מחירי השכירות ועליית מחירי הסחורות החקלאיות), בטווח הבינוני נראה כי ישנם לא מעט כוחות שילחצו את האינפלציה כלפי מטה: צמיחה מתונה במשק וביקוש נמוך; הרפורמות הממשלתיות להפחתת יוקר המחיה; גידול בתחרותיות במשק עצמו ובתחרותיות של המשק המקומי מול היבוא מחו"ל (רכישות באינטרנט); במידה והממשלה תצליח להגדיל את היצע הדירות בטווח הבינוני עליית המחירים תתמתן (ואולי אף תיעצר); מחירי החשמל צפויים לרדת בשנתיים הקרובות בזכות המעבר לגז טבעי.

 

לאור זאת, אנו מעריכים כי הציפיות האינפלציוניות הנוכחיות לטווח הבינוני, העומדות על 2.3%, גבוהות מעט, מה שיוצר עדיפות קלה לאפיק השקלי. עם זאת חשוב לציין כי ברמתן האבסולוטית, הציפיות כיום כבר נמוכות מהממוצע ההיסטורי (הציפיות הממוצעות ל-5 שנים הן 2.5%) כך שלא מדובר "הזדמנות של פעם בחיים" אלא, כאמור, על עדיפות קלה לשקלים. אנו ממליצים על חלוקה של 55% ו-45% בין האפיק השקלי והצמוד, בהתאמה".

 

12:05 - יום סגרירי בבורסה - 82 ממניות ת"א 100 נסחרות בהפסדים גדולים. במדד המוביל - 20 מתוך 25 מניות נסחרות בירידות.

 

11:30 - אלעד סלומון, יוטרייד: "במידה ויתפתח גל מימוש אגרסיבי בחו"ל סביר כי הוא לא יפסח על השוק המקומי שנוטה לעליות שערים בחג האביב. כאשר רמת 1400 במדד ת"א 25 לא תחזיק מעמד במידה ומוכרים יכנסו לפניקה. בסיטואציה הנוכחית חובה לגדר את תיק ההשקעות בהתאם ולצמצם חשיפה לקניות באופן משמעותי".

 

שותפות לווייתן בהכחשה לפרסומים לפיהם חל שינוי בכמות הגז במאגר: "לא חל כל שינוי ביחס לאומדנים על פי דוח המשאבים המותנים במאגר הגז הטבעי לווייתן".

 

10:55 - אי.אל.דיממשיכה להכות גלים וקופצת ב-70% במחזור גבוה של 2.6 מיליון שקל. מתחילת השנה קפצה המניה ב-622%. אחרי שב-16 במרץ דיווחה החברה כי נותרה בין שתי המתחרות האחרונות במכרז לאחזקה, תפעול ותחזוקת כלי טיס ללקוח קיים באירופה, היום הודיעה החברה כי זכתה במכרז במשותף עם החברה השנייה. בהתאם, היקף הפעילות הצפוי לחברה יעמוד על בין 40–45 מיליון יורו לתקופה של 5 שנים.

 

10:50 - ביום של ירידות, יש עדיין משקיעים שמחייכים (מעבר לאלה שבוחרים להמר על הכניסה לאזור האדום): בין מניות ת"א 75 העולה הבולטות היא פיבישעולה ב-1.1%. בת"א 25 העולה הבולטת היא פז נפטשעולה בשיעור דומה.

 

10:15 - מגמת הירידות חוצה את כל המדדים הענפיים של הבורסה המקומית, כשהמדדים המפסידים ביותר הם ת"א טכנולוגיה- שיורד ב-2.5%, בלוטק 50יורד ב-2.3% ות"א ביומד שמאבד 2%.

 


 

10:00 - אורביט טכנולוג'יסהעוסקת בתקשורת לוויינים, מערכות עקיבה ומערכות לניהול תקשורת ושמע במטוסים מדווחת על מכירת מערכת עקיבה ורכישת מיקום, בעלת דיוק גבוה של לוויינים מנמיכי טוס. החברה זכתה בחוזה בהיקף של כ-2 מיליון שקל מלקוח מוביל בתחום החלל. המערכת שנמכרה הותאמה במיוחד לדרישות סוכנות חלל אירופאית ותמוקם באזור קו המשווה. בדיווח נוסף הודיעה החברה על זכייה חוזרת בחוזה שירות בהיקף של למעלה מ-4.4 מיליון ש"ח מחיל ים אירופי מוביל. במסגרת הזמנה זו, האריך הלקוח חוזה קיים בן מספר שנים בשנה אחת נוספת. החוזה החדש כולל תמיכה צמודה 24x7 ואחריות מורחבת, המכסה מערכות רבות לתקשורת לוויינית ימית המוטמעות בצי האוניות של חיל הים.  

 

9:45 - כצפוי, הבורסה נפתחת באווירה פסימית עם ירידות משמעותיות במדדים המובילים, ונפילות חדות במניות הביומד.

 

9:20 - קרן ההשקעות בנדל"ן מניב ריט 1 השלימה גיוס של כ-116 מיליון שקל בהנפקת מניות לציבור ולמשקיעים מוסדיים. הגיוס בוצע לפי מחיר של 8.82 שקל למניה. היקף המניות המונפקות מהווה כ-8.6% ממניות ריט 1, לאחר דילול מלא.  

 

8:55 - חממה סחר הודיעה בסוף השבוע כי התגלו ליקויים בביקורת שערך משרד הבריאות במחסני החברה בקרית גת בחודש מרץ. בהמשך לכך, נשלח מכתב לרשות המקומית בבקשה לביטול רישיון העסק, בוטלו כל אישורי האחסון ולא יחודש רישיון היצרן של החברה לשנת 2014 עד תיקון הליקויים. הנושא הועבר לטיפול באמצעות הליך משפטי.

 

8:40 - ביגדיווחה בסוף השבוע על מו"מ לרכישת 50% מהזכויות בחברה ספרדית העוסקת בייזום, אחזקה וניהול של מרכזי קניות פתוחים בספרד ובפורטוגל. לאחר שינוי מבני בחברה הנרכשת תחזיק ביג במלוא הזכויות ב-10 מרכזי קניות פתוחים בספרד ובפורטוגל, בבניין משרדים ובמספר קרקעות לפיתוח בספרד. שטח הנכסים מסתכם ב-162 אלף מ"ר למסחר ו-15.5 אלף מ"ר בבניין המשרדים. שיעור התפוסה בתיק הנכסים עומד על 97% והוא מניב NOI שנתי של כ-15 מיליון יורו. מחיר הרכישה נגזר לפי שווי נקי כולל של 120 מיליון יורו לחברה הנרכשת.

 

8:20 - על רקע הירידות החדות בניו יורק, ובאופן ספציפי של מגזרי הטכנולוגיה והביומד, שורה ארוכה של מניות חוזרות הבוקר לת"א עם פערי ארביטראז' כבדים לצד השלילי: אלוט תקשורתעם פער שלילי של 6.3%; טאוארעם פער שלילי של 4.7%; לייבפרסון- 8.7%; מג'יק- 3.4%; מזור רובוטיקה - 4.2%; אופקו- 3.2%; פריגו - 3.2%; אודיוקודס- 3.5%; איזיצי'פ- 4%; אקס.טי.אל - 5.5%; די מדיקל- 6%; ביוליין- 6.4%; טופ אימג'- 3.7%; סאפיינס- 3%; סקיילקס- 3.2%; פלוריסטם- 3.3%; קומפיוגן- 7.6%; קמטק- 5.4%.

 

7:40 - מניות שותפות לוויתן - אבנר ודלק קידוחים מקבוצת דלק ורציו - ירכזו עניין, לאחר הפרסומים בסוף השבוע לפיהם וודסייד חוזרת לסבב שיחות נוסף עם אנשי רשות המסים ומשרד האוצר, על מנת לבחון את אפשרויות כניסתה להשקעה במאגר.

מה דעתך על מניית רציו יהש:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

ציגי ענקית האנרגיה האוסטרלית וודסייד צפוים לנחות בימים הקרובים בישראל במטרה לקיים סבב שיחות נוסף עם אנשי רשות המסים ומשרד האוצר.

 

7:35 - בורסת ת"א תפתח את השבוע על רקע הירידות החדות שנרשמו בשישי בוול סטריט לאחר פרסום דוח התעסוקה המאכזב. את הירידות הובילו מניות הטכנולוגיה והביומד - מה שפגע במיוחד במניות הישראליות הנסחרות בניו יורק.

 

בורסת ת"א בורסת ת"א צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x