שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

המסחר בבורסה ננעל ברובו בעליות; אפריקה זינקה ב-6%

מדד ת"א 25 עלה ב-0.2%, ת"א 100 הוסיף 0.4% ומדד הבנקים איבד 0.6%; טבע עלתה ב-2.5% במחזור של 155 מיליון שקל; המיזם עם פנסוניק המשיך לדחוף את מניית טאואר שקפצה ב-7.9%

מיקי גרינפלד 17:3002.04.14

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60 

17:25 - רוב המדדים בבורסה ננעלו בעליות. טבע ריכזבה מחזור מסחר של 155 מיליון שקל. המניות אפריקה, טאוארו מזור בלטו מעל השאר. מחזור המסחר הכולל במניות הסתכם ב-1.25 מיליארד שקל.

 

17:00 - מניית טבע (TEVA) ממשיכה לרכז עניין על רקע הודעתה מיום שני בדבר הסכמת בית המשפט בארה"ב לדון בערעור שהגישה בדבר מועד פקיעת הפטנט על הקופקסון, תרופת הדגל של החברה. כאשר פרסומים בתקשורת הכלכלית בארה"ב הציפו היום שוב, את הידיעה.

 

15:55 - נחשף שם הרוכשים של קניון דיזנגוף סנטר מידי אדרי-אל (ראו עדכון מוקדם): האחים ג'ו רפי ואבי נקש, בעלי קבוצת ג'ורדאש, ואיש העסקים האמריקאי ריצ'רד כהן הם שרכשו מחברת אדרי-אל את "מתחם המותגים" בדיזנגוף סנטר תמורת 304 מיליון שקל. כך הודיעה היום קבוצת ג'ורדאש. 

  

15:50 - מחזור המסחר היומי הממוצע במניות בבורסה של תל אביב בשלושת החודשים הראשונים של 2014, היה גבוה ב-11% מהמחזור הממוצע ב-2013. כך עולה מסקירה של נורית דרור מיחידת המחקר של הבורסה. המחזור במניות הסתכם ברבעון הראשון של 2014 ב-1.3 מיליארד שקל, לעומת 1.17 מיליארד שקל ב-2013. בחינת שוק האג"ח, עמד המחזור היומי הממומצע ב-3 החודשים שהסתיימו במרץ ב-3.9 מיליארד שקל, לעומת 4.34 מיליארד שקל ב-2012.

 

15:45 - מדד הביומד הולך ומתחזק ככל שעובר היום - עומד עתה על פלוס 1.4% - עם עליות חדות במיוחד באקס.טי.אל (11%), כן פייט (12.4%) ומזור רובוטיקה (8%).

 

15:00 -  מדד ת"א ביומד מוביל את המדדים הענפיים בבורסת ת"א, עם עלייה של 0.9%. ת"א תקשורת זוכה לתואר המפוקפק של היורד הגדול, עם מינוס 0.9%. מבין מנייות התקשורת הגדולות, סלקוםו פרטנר נופלות היום ב-1.9% כ"א, בזקמאבדת 0.4%. לעומתןבי קומיוניקיישנס עולה ב-0.2% וחלל תקשורת עולה ב-1.6%.

 

14:40 - שפע ימיםדיווחה הבוקר על השלמת שלב נוסף בביצוע הסקרים הגיאופיסיים בהיתרי חיפוש 221 ו-222: החברה מעדכנת, כי השלימה פענוח של סקרים גיאופיסיים בגופים מגמתיים, בשטחי היתרי החיפוש בהם היא פועלת ברכס הכרמל, מגדל העמק ואזור רמות מנשה. מתוצאות פענוח הסקרים הגיאופיסיhם עולה, כי בחלק מהגופים המגמתיים, זוהו "strong magnetic signature" - חותם מגנטי חזק - אנומליה מגנטית, שמשמעותה - קיומם של גופים מגמתיים שהרכבם הוא מגנטי (גוף שנוצר כתוצאה מפעילות געשית). שפע ימים מדגישה, כי בשלב זה לא ניתן להעריך את הרכבם המדויק של הגופים כמו גם לקבוע האם איזה מהגופים נושא בתוכו אבנים יקרות.

 

14:35 - מזור רובוטיקה תשיק רשמית ב-7 באפריל, 2014, מודול חדש של מערכת הניווט Renaissance המיועד לניתוחי מוח, במסגרת הכנס השנתי של איגוד מנתחי המוח בארה"ב. המודול החדש יאפשר להקטין את החתכים הנדרשים בגולגולת ולקצר את משך ההגלדה, לצד מתן סביבת עבודה של 360 מעלות המאפשרת למנתח לשנות את נתיב הניתוח בקלות בעת הצורך.

 

14:30 - שעתיים לפני פתיחת המסחר בניו יורק: החוזים העתידיים על המדדים המובילים עולים בעד 0.2%.

 

14:10 - נייסתספק פיתרונות תוכנה לשימושי וידאו ותחקור לצי האוטובוסים החדש של רשות התחבורה בדנבר. הפתרון מאפשר הקלטה ופריקה אוטומטיות של וידיאו מהאוטובוסים, משפר את יעילות התחקור ומאפשר ניהול אבטחה אינטגרטיבית בשלב ראשון יצוידו 52 אוטובוסים במערכות של נייס ומספר זה צפוי לגדול בהמשך.

 

13:30 - באמצעו של יום, מחזור המסחר עומד על 592 מיליון שקל. טבעהיא המניה הפעילה ביותר ביתרון עצום עם מחזור של 73 מיליון שקל (עולה ב-0.9%). אחריה לאומיעם מחזור של 27 מיליון שקל (המניה נסחרת ביציבות).

 

12:40 - מניית אדרי-אל פורחת ומזנקת לה - יום לאחר ההודעה על מכירת כל זכויותיה בקניון דיזנגוף סנטר בתל אביב בתמורה ל-304 מיליון שקל לקבוצת משקיעים מארה"ב. אדרי-אל סירבה לחשוף את שמות החברות הרוכשות. אדריאל מחזיקה ב- 30% מדיזנגוף סנטר המהווים כ- 12.3 אלף מ"ר שטחים להשכרה המכונים "מתחם המותגים". מלוא התמורה תועבר במועד הסגירה שנקבע לתחילת חודש יוני. מתוך התמורה הופחתו סכומים המיועדים להשלמת העסקה הכוללים בין היתר, תשלומים לנאמן מחזיקי האג"ח ולבנק לאומי להסרת השעבודים ותשלומים נוספים שנקבעו בהסכם.

 

12:15 - אפריקה ישראל קופצת היום ומובילה את מניות ת"א 75 יחד עם מניית טאואר.  אתמול הודיעה אפריקה ישראל כי תרשום בדוחותיה רווח של 91 מיליון שקל אם תתממש תוכנית החברה הבת אפריקה נכסים להתקשרות של החברה הבת שלה, אפי אירופה, בהסכם לרכישת חוב מתאגיד בנקאי באירופה. אפי אירופה מנהלת מגעים עם תאגיד בנקאי לרכישת מלוא זכויותיו של הבנק ביתרת ההלוואות שהעניק לחברה בת של אפי אירופה המחזיקה בנכס מסחרי בבולגריה.

 

12:10 - מתוך הסקירה הרבעונית של יוסי אפרתי, מנהל ההשקעות הראשי של חברת הביטוח הכשרה: "שוק המניות בישראל ממשיך להיות אטרקטיבי גם ביחס לשווקים מעבר לים. מומלץ להתרכז דווקא במניות השורה השנייה שימשיכו לתת ביצועי יתר ביחס למניות המעו"ף. לגבי אג"ח ממשלתי מומלץ להתרכז במח"מ הבינוני-ארוך עם עדיפות לאג"ח הצמוד על חשבון השקלי, לאור עונת המדדים החיוביים הצפויים לנו. לגבי האפיק הקונצרני בישראל, רמת המרווחים באפיק לעומת האג"ח הממשלתי נמוכה ואינה משקפת באופן מספק את הסיכון לכן יש להחזיק חשיפה נמוכה לאפיק הקונצרני ועדיף להימצא במח"מ הקצר". 

 

11:30 - תראפיקס ביו חתמה על הסכם עקרונות להשקעה בחברת לארה-פארם, חברה ישראלית העוסקת בתחום הקנאביס הרפואי ומפתחת פורמולציה סינתטית המבוססת על תרכובות פעילות בצמח הקנאביס (קנבינואידים) למתן באמצעות משאף. על פי עקרונות ההסכם, תשקיע תראפיקס 1.5 מיליון דולר בלארה, בהתאם לאבני דרך ולוחות זמנים שייקבעו בהסכם הסופי. אולם, החברה מבהירה כי אין כל וודאות שאכן ייחתם הסכם מחייב.

 

11:20 - מניית מזרחי טפחות עדיין בולטת בשעה זו לשלילה מבין מניות הבנקים. אלי יונס, מנכ"ל הבנק לשעבר, מימש אתמול חבילת אופציות למניות בשווי 30 מיליון שקל, המניה נפלה אתמול ב-1.32%. ל"כלכליסט" נודע כי לאחרונה הביעו משקיעים זרים עניין רב במניית הבנק אשר זינקה בחודש האחרון ב-11%, הרבה מעבר לתשואה שרשמו מניות הבנקים האחרים במדד ת"א-בנקים. טרנס קלינגמן, מנהל מחלקת המחקר בפסגות ברוקראז' אמר ל"כלכליסט" כי "אין ארוע ייחודי לבנק מזרחי שמסביר את התנהגות המניה, מלבד העובדה שהיא זינקה לאחרונה בשיעור חד, לעומת יתר מניות הבנקים. לכן, סביר להניח שמדובר במימוש רווחים".

 

11:05 - יום חיובי למניות הפארמה. במקביל לעליות בחברות התרופות של מדד ת"א 25 (אופקו, טבע ופריגו כאמור), במדד הביומד נרשמות עליות ב-16 מתוך 22 המניות. מעל כולן מניית אקס.טי.אל, שמזנקת בשעה זו ב-12.5% מבלי שפרסמה דיווח מהותי. סלקט ביומדקופצת ב-20% (ראו עדכון מוקדם) אך היא אינה נכללת על מדד הביומד.

 

10:20 - ת"א 25 עבר ליציבות כשרק 4 מתוך 25 המניות צבועות ירוק - אופקובראש, ואחריה טבע, פריגוו אלביט מערכות.

 

10:05 - החברה לישראל דיווחה כי החברה הבת IC Power (שליטה ב-100%) השלימה באמצעות חברה בת שלה, Kallpa Generacion, את רכישת תחנת הכח בהספק של 193 מגוואט במחוז "צ'ילקה" בפרו.  

 

10:00 - חברת סלקט, העוסקת בברירת תאי גזע, מודיעה היום כי חתמה על מכתב כוונות לשת:פ אסטרטגי עם חברה אמריקאית מובילה בתחום המכשור לתעשיות ההיי-טק, הנסחרת בארה"ב בשווי של כ-1.5 מיליארד דולר. החברות יפתחו יחד ערכה רפואית, אשר הינה אחד ממוצרי הדגל של החברה. הקניין הרוחני הקיים טרם הפרויקט ישאר בידי סלקט וקניין רוחני חדש, אם יווצר, יהיה בבעלות משותפת של שתי החברות.

 

9:50 - בוקר ירוק בבורסת ת"א, שפותחת את היום בעליות של 0.2%-0.3%- כשמרבית המדדים הענפיים נסחרים במגמה חיובית.

  

9:30 - מחר, יום חמישי, בשלב מסחר הנעילה יזרימו תעודות הסל ביקושים של כ 13 מיליון שקל למניית מגדלי הים התיכוןבעקבות כניסתה למדדי יתר 50 ויתר מאגר. באותו מועד, במסגרת עדכון ממ"מ ראשון של אפריל יזרימו תעודות הסל ביקושים למניות שכמות המניות הרשומה שלהן גדלה בעקבות הנפקות: קומפיוגן-31 מיליון שקל; מג'יק- 12 מיליון שקל; - בריינסוויי- 4.6 מיליון שקל; ביוליין-2 מיליון שקל; כן פייט- 600 אלף שקל.

 

9:20 - אינטק פארמהקיבלה ממשרד הבריאות בישראל אישור Certificate of GMP Compliance of Manufacturer 2  לייצור אצות קליניות. משרד הבריאות הינו חבר בארגון ה-PIC/S )ארגון מקצועי אשר מטרתו לפקח על איכות ייצור וביצוע שירותים, בין היתר, בתחום הפרמצבטי(, לצורך ייצור אצוות קליניות המיועדות לפאזה III.

 

9:00 - אתמול פורסם כי הוועדה לצמצום הריכוזיות בוחנת האם חברת גינדי החזקות צריכה לקבל את אישורה כדי לרכוש חלק מגרעין השליטה בחברת התעופהאל על. זאת במסגרת פנייה שהגיעה אליה בנושא ממשרדי ממשלה. המדינה מחזיקה במניית זהב באל על המקנה לה אפשרת להטיל וטו על מכירת למעלה מ-25% מהון המניות המונפק שלה. בהמשך לפרסום הוציאה כנפיים אחזקות, בעלת השליטה באל על (36% אחזקה), הבהרה לפיה "מעת לעת גורמים שונים בוחנים את האפשרות של רכישת מניות אל על נתיבי אויר לישראל בע"מ מהחברה, אולם עם אף אחד מהם לא התגבשו הסכמות כלשהן".

 

 

8:35 - סרגוןעדכנה היום כלפי מטה את תחזית ההכנסות לרבעון הראשון של 2014 לטווח של 73-70 מיליון דולר, מתחת לתחזית הקודמת שהיתה בטווח של 93-83 מיליון דולר. סרגון מסבירה את הירידה בהחלטתה שלא לספק ולהטמיע ציוד ללקוח מסויים עד להשלמת המו"מ על המשך תנאי התשלום. גורם משני להורדת התחזית היה גידול משמעותי בהזמנות למוצרים חדשים, בעיקר לקראת סוף הרבעון - באופן שאספקתם בפועל תיעשה רק ברבעון השני. בסרגון מבהירים כי הורדת התחזית אינה משקפת את מצב הביקושים בפועל, שרשמו עלייה של 25% ברבעון. עוד הודיעה החברה על הסכם פשרה שבמסגרתו היא אמורה לקבל ברבעון השני 17 מיליון דולר במזומן. סרגון תפרסם את דוחות הרבעון הראשון ב-8 במאי.

 

7:35 - מניית טאוארשעלתה אתמול בת"א ב3.6%, קפצה בהמשך בניו יורק ב-6.7% והיא חוזרת הבוקר לבורסה המקומית עם פער ארביטראז' חיובי של 5.7%. ברקע לעליות עומדת תחילת הפעילות במיזם השותף של טאואר ופנסוניק.

 

7:30 - מידרוג מאשרת מחדש דירוג A3 לסדרות אג"ח א', ד' ו-ה' שבמחזור, אותן הנפיקה חברת אספן גרופומותירה את אופק הדירוג יציב. כמו כן, מידרוג מאשרת דירוג זהה להנפקת סדרה חדשה או הרחבת סדרות קיימות, בהיקף של עד 90 מיליון שקל, אשר ישמשו לפירעונות אג"ח, השקעות ופעילות שוטפת. "להערכת מידרוג, בשל עסקאות שהושלמו לאחר תאריך המאזן ועסקאות בתהליך, צפויה שחיקה ביחסי האיתנות, כך שהם יחזרו לרמה דומה בטווח היחסים שהחברה הציגה בעבר. מנגד, ההשקעות החדשות נעשות בנכסים המניבים NOI פרמננטי מיום רכישתם והן הצפויות להביא לגידול בהיקף ה-FFO ולשיפור ביחסי הכיסוי בטווח הבינוני", מצויין בעדכון חברת הדירוג.

 

כמו כן, מידרוג מאשרת מחדש דירוג A1 באופק דירוג יציב לאיגרות החוב במחזור של חברת שיכון ובינוי. מידרוג אף מאשרת דירוג זהה להנפקת אגרות חוב מסדרה 6 כנגד החלפת סדרה 4 כך שיוחלפו אגרות חוב בהיקף של עד מלוא יתרת הערך בספרים של אג"ח 4.

מה דעתך על מניית טאואר:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
17% 0% 83%

 

עוד מודיעה מידרוג על דירוג A1 באופק יציב לכתבי התחייבות נדחים (הון משני מורכב) בסך של עד 250 מיליון שקל שבכוונת מנורה מבטחיםביטוח לגייס. תמורת הגיוס מיועדת לחיזוק מבנה ההון של החברה.

 

7:25 - לידר הנפקות מסכמים רבעון: "במהלך הרבעון הראשון של השנה גויס חוב בהיקף כולל של כ-6 מיליארד שקל ירידה של כ- 40% בהשוואה לכ- 10.1 מיליארד שקל ברבעון המקביל ב 2013. היקף הגיוס הקונצרני נטו, בנטרול בנקים וחברות ממשלתיות, הסתכם לכ- 4 מיליארד שקל, בהשוואה לכ- 8.5 מיליארד שקל ברבעון הראשון של 2013 - ירידה חדה של כ- 52%. חברות מתחום הנדל"ן גייסו במהלך הרבעון הראשון של 2014 כ- 1.9 מיליארד שקל - פחות ממחצית מאשר ברבעון המקביל אשתקד, אז גויסו כ- 4.4 מיליארד שקל.

  

רנן כהן-אורגד, מנכ"ל לידר הנפקות, אומר כי נתוני הרבעון הראשון אינם משקפים בהכרח מגמה. "למרות הנתונים הרבעוניים, במבט קדימה אנו מעריכים כי שנת 2014 לא צפויה להיות שונה בהרבה משנת 2013. להערכתנו, הירידה במהלך הרבעון הראשון הינה חלק ממחזוריות טבעית כך שכבר בחודשים הקרובים נחזור לראות עליה בהיקפי הגיוס והנתונים מול שנת 2013 יתאזנו", אמר כהן-אורגד.

 

7:20 - המסחר בתל אביב ייפתח הבוקר כשברקע העליות שנרשמו אמש בבורסות של ניו יורק, והמגמה החיובית הבוקר באסיה, בהובלת הבורסה של טוקיו שעולה ב-1.6%.

 

 

בורסת תל אביב בורסת תל אביב צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x