$
בורסת ת"א

פרויקט הנדל"ן של רות שפייזר בנחלת בנימין יוצא לדרך

זאת לאחר משא ומתן ארוך בין שפייזר ומחזיקי האג"ח שבסיומו הגיעו הצדדים להסכמות. מדובר בפרויקט להקמת מרכז מסחרי ומרכז מגורים יוקרתי בלב רחוב נחלת בנימין שבתל אביב

רחלי בינדמן 10:2430.03.14
מחזיקי האג"ח של כלל פיננסים מוכנים לתת צ'אנס לרות שפייזר לממש את החלום של הקמת מרכז מסחרי ומרכז מגורים יוקרתי בלב רחוב נחלת בנימין, חלום עליו היא מפנטזת כבר כמה עשורים וטרם הצליחה להגשים.

 

 

לאחר משא ומתן ארוך בין שפייזר ומחזיקי האג"ח המיוצגים על ידי עו"ד גיא גיסין הגיעו הצדדים להסכמות. תחילה ביקשה שפייזר להציע למחזיקים שתי חלופות – לתת לה הזדמנות בתמורה לביטחונות ושיפור בתנאי הריבית או שכלל ביטוח (שמוכרת את השלד הבורסאי כלל פיננסים לשפייזר) תרכוש את החוב של מחזיקי האג"ח בתמורה לערכי פארי שכיום מגלמים למחזיקים הפסד של כמה אחוזים על רקע סביבת הריבית האפסית.

 

רחוב רמב"ם בנחלת בנימין רחוב רמב"ם בנחלת בנימין צילום: אוראל כהן
המחזיקים התנגדו כמובן לתכנית והעובדה כי מבעלים יציב בדמות חברת ביטוח הם מקבלים יזמית נדל"ן שרוצה ליצוק לתוך השלד פעילות שסיכוייה אינם ידועים.

 

שפייזר נאותה כעת להציע לרכוש את אחזקות המחזיקים בעוד שנה מיום החתימה על הסכם עמם בתמורה לערכי פארי ובתוספת פיצוי של 16 מיליון שקל. מחזיקים שיבחרו שלא להיענות להצעת הרכש ולהישאר עם שפייזר יזכו לפיצוי בתום תקופת האג"ח.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x