$
בורסת ת"א

פרסום ראשון

חברת הנדל"ן אינוונטק הגיעה לסוף דרכה: מונה מפרק זמני

למרות התנגדות החברה בית המשפט הורה על מינויו של עו"ד עדי פיגל המייצג את נאמני האג"ח כמפרק הזמני של החברה. פיגל יתפוס את כלל נכסי החברה ויגיש דו"ח ראשון עד סוף החודש

אסף גילעם 13:2723.03.14
חברת הנדל"ן אינוונטק מגיעה לסוף דרכה. החברה שנשלטה על ידי סנטרל יורופיאן (68%) הגיעה לפירוק באופן רשמי לאחר ששופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין, אישר את מינויו של מפרק זמני לחברה. את הבקשה הגישו מחזיקי האג"ח של אינוונטק המהווים הנושים המרכזיים של החברה עם חוב של 36 מיליון שקל.

 

אורנשטיין הורה על מינויו של עו"ד עדי פיגל, אשר יצג את נאמני האג"ח לתפקיד המפרק הזמני. מדובר בסיומו של מאבק שהתחולל בין הנהלת החברה לבין מחזיקי האג"ח, כשהראשונים ניסו למנוע את הפירוק. הנהלת החברה ניסתה בחודש האחרון למנוע את בקשת הפירוק של מחזיקי הנדל"ן, ואף שכרה את שירותיו של עו"ד עופר שפירא שיסיע לה בעניין. לחברה מונה לפני כשנה כבר מומחה מטעם בית המשפט, רו"ח איציק עידן, על מנת לבדוק את חלופות ההסדר.

 

עידן מצא בבדיקתו כי לאינוונטק שווי נכסי שלילי (NAV שלילי) וכי היא חדלת פרעון מהפן התזרימי. עידן ונאמני האג"ח סירבו לאשר לחברה לשלם לעו"ד שפירא, ובתגובה לכך איימו בכירי החברה להתפטר. בהחלטתו הבוקר הביא השופט אורנשטיין את הפרשה לסיומה, כך נראה.

 

השופט איתן אורנשטיין השופט איתן אורנשטיין צילום: מוטי קמחי, ynet

 

"דומה שהמפרק עומד בנטל הדרוש לענין היותה של החברה כמי שמצויה בחדלות פירעון" כתב השופט בהחלטתו. "החברה אמנם טוענת לעודף נכסי בגובה 49 מיליון שקל, אך טענה זו אינה מבוססת דיה, שכן היא מושתת בעיקרה על תביעה נגד עיזבון יולי עופר ז"ל, שסיכוייו אינם וודאים ומכל מקום מדובר בהליך שיארץ זמן ממושך. אדגיש שאין בקופת החברה כספים לשלם את התשלומים המגיעים למחזיק האג"ח, לממן את העלויות הכרוכות בהחזקת חברה ציבורית, ואף קיים קושי לשכור שירותי עורך דין". אורנשטיין יוצא בביקורת על החלטת הנהלת החברה לשכור את שירותיו של עו"ד שפירא בחודש האחרון, בתמורה לתשלום של כ-50 אלף שקל. "לאחרונה בוצעו תשלומים מקופתה של החברה שספק אם היו ראויים, ובצד זאת התפטרות חברי הדירקטוריון כמו גם העדר עניין של בעלי השליטה. לפי עמדת הנאמן משרדי החברה נסגרו והיא אינה פועלת ממשרדיה. כל אלה מטים את הכף למינוי בעל תפקיד אשר יכוון את פעילות החברה" כתב אורנשטיין.

 

מה דעתך על מניית אפולו פאוור:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
למרות טענותיהם של נציגי החברה כי עו"ד פיגל המייצג את המחזיקים לא יכול להיות ממונה לתפקיד המפרק, השופט אורנשטיין חשב אחרת. אורנשטיין הסמיך פיגל למפרק זמני ובכך יוכל לתפוס את כל נכסי החברה בארץ ובחו"ל, לנהלם ולשמרם. מימוש של הנכסים יעשה כמובן באישור בית המשפט. השופט הורה על פיגל להגיש דו"ח ראשון על פעולותיו עד סוף החודש הנוכחי.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x