$
בורסת ת"א

אשטרום נכסים תרכוש את מניות אשלד תמורת 107 מיליון שקל

החברה הודיעה כי הצעת הרכש שהגישה לפי מחיר של 15.37 שקל למניה התקבלה; מיעוט בעלי המניות שלא נענו להצעה ייאלצו לקבלה בכפייה

ערן סוקול 20:0520.03.14

אשטרום נכסים מקבוצת אשטרום (73%) הודיעה הערב (ה') כי התקבלה הצעתה לרכישת 33.67% ממניות אשלד, תמורת 107 מיליון שקל, לפי מחיר של 15.373 שקל למניה. מיעוט בעלי המניות שלא נענו להצעה ייאלצו לקבלה בכפייה.

להצעת הרכש המלאה נענו החלק הארי של בעלי המניות המחזיקים ב-6.63 מיליון מניות המהוות 32.02% ממניות החברה, בנוסף לכך, מחזיקה אשטרום נכסים 63.3% ממניות אשלד.

 

כלומר, כתוצאה מהמהלך תחזיק החברה ביותר מ-95% מהמניות, במקרה זה, בהתאם לחוק ניירות ערך, גם מיעוט בעלי המניות שלא נענו להצעה בתקווה שהחברה תשפר את הצעתה, ייאלצו לקבלה בכפייה. אשלד תהפוך לחברה פרטית ומנייתה תמחק מהמסחר.

 

ברקע למהלך, קבוצת אשטרום הודיעה בסוף 2013 כי היא מתכננת הנפקה. שווי החברה צפוי להיות 2–1.5 מיליארד שקל לפני הכסף. בשל חוק הריכוזיות, קבוצת אשטרום לא תוכל להנפיק כל עוד אשלד ציבורית, שכן תיווצר פירמידה של 3 קומות.

 

קבוצת אשטרום העניקה לאשטרום נכסים אופציות PUT. אשטרום נכסים תוכל למכור את מניות אשלד שתרכוש מידי הציבור לקבוצת אשטרום, המחיר יוצמד למדד ויכלול גם את עלויות המימון של אשטרום נכסים.

 

מוטי סלע,  מנכ"ל אשטרום נכסים ואשלד מוטי סלע, מנכ"ל אשטרום נכסים ואשלד צילום: עמית שעל

 

מוטי סלע, מנכ"ל אשטרום נכסים ואשלד, אמר ל"כלכליסט": "אשלד היא אחד הנכסים הטובים היחידים שמצאתי ששווה להשקיע בהם בישראל, אז החלטתי שאני קונה אותה". סלע מסביר כי לאשטרום נכסים יש כ־400 מיליון שקל זמינים בקופה.

 

סלע טען שרצון קבוצת אשטרום להנפיק את מניותיה היא לא הסיבה לביצוע המחיקה: "אשלד היא עסק סינרגטי לאשטרום, וזה יגדיל את ההון עצמי שלה. בנוסף זו עסקה טובה לאשטרום נכסים. השיקול הוא כלכלי טהור".

 

בשביל להדגיש שמדובר בשיקול כלכלי שלא קשור לאינטרסים של בעלי השליטה, קבוצת אשטרום העניקה כאמור אפשרות לרכישת מניות אשלד מידי אשטרום נכסים.

 

אשטרום נכסים פועלת בתחום ייזום נדל"ן לתעשייה, מסחר ומשרדים, ומחזיקה בפעילות מניבה נרחבת בישראל ובגרמניה. אשלד עוסקת בייזום והשכרה של מבני תעשייה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x