שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

דיווח שוטף

יום המסחר האחרון לשבוע ננעל בירידות; דיסקונט ירדה ב-2.9%

ת"א 25 ירד ב-0.2% ות"א 100 השיל 0.3%. האג"ח הממשלתיות שקליות ירדו בעד 0.4% על העליות בתשואה בארה"ב; פרוטרום איבדה 4%, טאואר עלתה ב-5.4%; מחזור המסחר - 1.55 מיליארד שקל

שי סלינס 17:3020.03.14

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60 

 

 צילום: בלומברג

17:30 - מסכים אדומים בנעילת המסחר. איגרות החוב הממשלתיות ריכזו עניין רב במסחר לאחר החלטת הפד אתמול וירדו בעד 0.4%. מחזור המסחר הסתכם ב-1.55 מיליארד שקל.

 

16:55 - חצי שעה לנעילת המסחר - מחזור המסחר עומד על 1.14 מיליארד שקל. דיסקונטמובילה את הירידות במדד ת"א 25, קבוצת דלק את העליות.

 

16:25 - אמנון נויבך, דמות אלמונית יחסית בשוק ההון מונה ליושב ראש הבורסה. נויבך מכהן בשורה של דירקטוריונים ובם ביטוח ישיר ולאומי קארד. בעבר גם כיהן נויבך כיו"ר חברת פלאפון (2000-2003). כעת נויבך יצטרך לפרוש מכל תפקדיו בחברות ציבוריות עם המינוי.

 

16:05 - התחרות בשוק ההון והפחתת תקרת דמי הניהול בקופות הגמל ממשיכות לתת אותותיהן על דוחות בתי ההשקעות. בית ההשקעות אקסלנס, שבשליטת הפניקסמסכם את 2013 עם רווח נקי של 74 מיליון שקל, ירידה של כ-20% לעומת 2012. אלא שהרווח נחתך גם בגלל הפרשה חד פעמית שבוצעה ברקע תביעה ייצוגית שהוגשה כנגד חברת ניהול התיקים של אקסלנס על גביית עמלות קניה ומכירה מלקוחות לכאורה שלא כדין.

 

15:50 - ירידות קלות בפתיחת המסחר בניו יורק. דאו ג'ונס יורד ב-0.2%, S&P 500 ונאסד"ק נחלשים ב-0.1%. מניית דיסקונטמרכזת מחזור מסחר ענק של 80 מיליון שקל.

 

14:50 - פחות מ-3 שעות לנעילת המסחר - המחזור במניות עומד על 725 מיליון שקל.

 

14:30 - ירידות של עד 0.2% בחוזים העתידיים בוול סטריט.

 

חשיפת "כלכליסט": יאיר ספלטר יפסיק לשמש כמנהל השקעות ראשי במיטב-דש בית השקעות. מנהל ההשקעות המוערך קיבל הצעה מהמנכ"ל אילן רביב להתמנות לתפקידים בכירים אחרים בארגון אך טרם קיבל החלטה. עוד נודע ל"כלכליסט" כי לא ימונה מנהל השקעות ראשי אחר, כאשר במסגרת שינוי ארגוני שמבצע בית ההשקעות הוחלט לבטל את פונקציית מנהל ההשקעות הראשי בבית ההשקעות, שלא קיימת בבתי השקעות אחרים.

 

14:00 - מדיוונד, החברה־הבת של כלל ביוטכנולוגיה, תחל להיסחר היום בורסת הטכנולוגיות נאסד"ק בניו יורק תחת הסימול MDWD לאחר שהשלימה את ההנפקה הראשונית לציבור. החברה העוסקת בפיתוח תרופות לכוויות ופצעים כרוניים גייסה 5 מיליון מניות לפי מחיר של 14 דולר למניה, כך שבסך הכל היקף הגיוס עומד על 70 מיליון דולר לפי שווי חברה של 265 מיליון דולר לחברה. עם זאת, מדובר בסכום נמוך ממה שציפתה החברה לגייס.

 

13:30 - ישראל יניב, מנכ"ל דור אלון עלתוצאות החברה ל-2013: "החברה הרחיבה השנה את רשת תחנות התדלוק והמסחר שמונה כיום כ-207 תחנות תדלוק ציבוריות בפריסה ארצית וכן 215 חנויות בפורמטים שונים: חנויות נוחות, חנויות באיזורים עירוניים וחנויות בקיבוצים ומושבים. בכוונתנו להמשיך במגמת הצמיחה וההתרחבות של החברה בפריסה ארצית רחבה מדן ועד אילת".

 

12:40 - האג"ח ממשלתית שקלית ל-10 שנים יורד ב-0.36% לתשואה של 3.2%. הממשלתית שקלית ל-5 שנים מאבדת 0.33% לתשואה של 1.94%.

 

12:20 - דיסקונט: "בנאום נגידת הפד לאחר ההודעה היא ניסתה להפחית מחשיבות העלאת תחזיות הריבית וציינה כי על אף העלאת התחזיות, להודעות הפד חשיבות רבה יותר, הפערים בין נאום נגידת הפד לתחזיות, יוצרים בלבול בשווקים. הודעת הפד פורשה בשווקים כשורית ביחס להודעות קודמות ותמכה בירידת שוקי המניות בארה"ב ואסיה, עליית תשואות אג"ח ממשלת ארה"ב, והתחזקות הדולר. בנוסף, ההודעה תומכת בהתגברות הסנטימנט השלילי כלפי השווקים המתפתחים", כתבה נירה שמיר הכלכנית הראשית.

 

11:05 - מידרוג העלתה את דירוג איגרות החוב (סדרה ב') שהנפיקה בי קומיוניקיישנס מ-A2 ל-A1, תוך הוצאת הדירוג מבחינת דירוג והצבת אופק דירוג יציב.

 

ממידרוג נמסר כי "העלאת הדירוג מבטאת את הפחתת סיכון האשראי של איגרות החוב המדורגות (סדרה ב'), נוכח צמצום הנדחות בשירות חוב זה ביחס לתזרים מבזק".

 

11:00 - יום לאחר פרסום תוצאותיה לרבעון האחרון של 2013 ולשנה כולה, הודיעה חברת אלביט מערכות כי זכתה בחוזה של לקוח באזור אסיה לביצוע תוכנית להשבחת טנקים. החוזה, בהיקף של 290 מיליון דולר, יתפרס על פני כשלוש שנים.

 

חברת לפידותמפרסמת לפידות את דו"חותיה לרבעון הרביעי של 2013 ולשנה כולה אותה סיימה ברווח נקי המיוחס לבעלי המניות של 57.3 מיליון שקל, הגדול ביותר שלה. מדובר בהכפלת הרווח הנקי שעמד ב-2012 על 29 מיליון שקל.

 

10:00 - חברת דור אלוןדיווחה על רווח נקי של 46 מיליון שקל ב-2013 - גידול של כ- 41% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. מכירות החברה ב-2013, הסתכמו ב-8.15 מיליארד שקל - קיטון של 7% בין התקופות וזאת בשל ירידה במחירי הדלקים ולא מקיטון בהיקפי הפעילות הריאליים.

 

9:50 - מסכים אדומים בפתיחת המסחר. ההשקעה המהותית מגיעה משוק האג"ח הממשלתי: ירידות של עד 0.4% באג"ח הממשלתי שקלי.

 

האופציות על מדד ת"א 25 פקעו עם פתיחת המסחר ברמה של 1380.34 נקודות. חברת המזון שופרסלהודיעה כי חוק המזון עלול להשפיע לרעה על התוצאות העסקיות של החברה.

 

9:30 - אורי גרינפלד, כלכלן ראשי בפסגות, התייחס להודעת הפד אמש ולתגובת השווקים לאחריה:

 

"אחד מנגידי בנק ישראל לשעבר סיפר פעם כי אחד הלקחים החשובים שלמד במהלך הקריירה היה שאם כבר הוא חייב לתת תחזית, עדיף שלא תהיה מספרית ובטח ובטח שלא להתחייב לזמן שייקח לה להתממש. במובן זה ג'נט ילן, במסיבת העיתונאים הראשונה שלה כנגידת הפד, נכשלה אמש בלשונה כאשר במקום לשמור על עמימות אמרה כי ייתכן והריבית תועלה כשישה חודשים לאחר שההרחבה הכמותית תסתיים", כתב גרינפלד.

 

"המשמעות מבחינת שוק האג"ח היא שכיוון התשואות בארה"ב הוא כלפי מעלה ומכאן שגם התשואות בישראל (אם כי בעוצמה נמוכה יותר מכיוון שבנק ישראל עשוי עוד להפחית את הריבית). מבחינת שוק המניות, כפי שראינו אמש השווקים לא אוהבים שלוקחים להם את אינפוזיית הנזילות שאליה הם כל כך התרגלו. יחד עם זאת, גם אם התגובות בטווח הקצר עשויות להיות שליליות, בטווח הבינוני תהליך הצמצום צריך לתמוך בשוק המניות וזאת בגלל שהאפקט החיובי של השיפור הכלכלי (שבלעדיו הצמצום לא ימשיך) הוא חזק יותר מהאפקט השלילי של צמצום המדיניות המוניטארית והעלייה בתשואות האג"ח", הוסיף. 

 

8:00 - בנק הפועלים סיים את שנת 2013 עם עליה של 1.5% ברווח הנקי שעמד בסוף השנה על 2.58 מיליארד שקל. הרווח של הפועלים משקף תשואה על הון בשיעור של 9.3% וזאת לעומת תשואה של 10.1% על 2012. את הרבעון הרביעי סיים הבנק עם רווח נקי של 651 מיליון שקל, בדומה לרבעון המקביל ב-2012.

 

7:55 - המסחר בוול סטריט ננעל אמש בירידות. דאו ג'ונס נחלש ב-0.7%, נאסד"ק ו-S&P 500 איבדו 0.6% מערכם. כצפוי, הודיע הפד כי יצמצם את קצב הרכישות האג"ח, בפעם השלישית, לרמה של 55 מיליארד דולר בחודש, החל מאפריל. הבנק המרכזי התייחס גם לסוגיית הריבית וציין כי ישקול כעת מגוון רחב של פרמטרים כלכליים במקום להסתמך על שיעור האבטלה לבדו. בנוסף, הבנק הודיע כי יתכן וישאיר את הריבית ברמתה האפסית גם אם שיעור האבטלה ורמת האינפלציה יגיעו ליעדים שהציב.

 

7:50 - חברת המדדים FTSE מבצעת בסוף השבוע הנוכחי התאמות להרכב מדדי המניות שלה. כתוצאה מכך קרנות סל המבוססות על מדדי FTSE יזרימו היום בנעילת המסחר ביקושים והיצעים למניות המחליפות מדדים. בצד הביקוש צפויות לבלוט קבוצת דלק ו דלק אנרגיה שעוברות ממדדי המניות הבינוניות למדדי המניות הגדולות, ומליסרון ופרוטרום שנכנסות למדדי המניות הבינוניות.

 

מה דעתך על מניית דלק קבוצה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

ביקושים צנועים יותר צפויים למניות: איירפורט סיטי, נפטא, אבוג'ן, מזור רובוטיקהו ריט1 הנכנסות למדדי המניות הקטנות. מניית אלוני חץ תזכה לביקוש כתוצאה מעליה במשקולת היחסית שלה במדדים, ואילו מניית אלקו תספוג היצע כתוצאה מירידה במשקולת היחסית שלה במדדים.

 

7:30 - המסחר ייפחח על רקע המשך עונת הדו"חות הכספיים ל-2013. אתמול פרסמו בין השאר החברות עזריאלי, בינלאומי, אל על, כיל, מבני תעשיה, מגדל ודיסקונט על תוצאותיהן ל-2013. היום, בנק הפועלים יפרסם את תוצאותיו לפני פתיחת המסחר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x