שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

איזי כהן: "המינוף שלנו היה גבוה מדי בשנים האחרונות, ואנחנו מטפלים בזה"

מנכ"ל כלל ביטוח אמר את הדברים בכנס אנליסטים בהקשר לעודפי ההון שברשות החברה. כהן: "בשנים האחרונות חילקנו את רוב הרווח כדיבידנד ולפעמים גם יותר מהרווח"

רחלי בינדמן 15:4418.03.14

מנכ"ל כלל ביטוח איזי כהן אמר היום (ג') בכנס אנליסטים על רקע פרסום דוחות טובים של כלל ביטוח כי "בשנים האחרונות חילקנו את רוב הרווח כדיבידנד ולפעמים גם יותר מהרווח. רמות המינוף נהיו גבוהות ואנחנו מטפלים בזה", ובכך רמז גם כי תרבות חלוקת הדיבידנדים המתירנית הולכת להשתנות.

 

כהן התכוון לחברת כלל ביטוח אותה הוא מנהל בשנה החולפת, אך באמירה שלו יש סוג של הודאה כי הקונצרן אי.די.בי השולט בכלל ביטוח משך דיבידנדים גבוהים מידי לכיסם של בעלי המניות, זאת במקום לשים דגש על יציבות חברת הביטוח.

 

הדברים נאמרו בהקשר של עודפי ההון שברשותה של כלל ביטוח ביחס לדרישות ההון הרגולטוריות לעודפי הון שעליה להחזיק. כמובן שככל שיש חלוקת דיבידנדים גבוהה יותר, כרית ההון והעודפים מתכווצים. עודפי ההון מטרתם להבטיח את יציבות חברת הביטוח ויכולתה לעמוד בהתחייבויותיה כלפי ציבור המבוטחים.

איזי כהן איזי כהן צילם: אוראל כהן

 

מה דעתך על מניית כלל עסקי ביטוח:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
67% 0% 33%

חשוב להדגיש כי חברות ביטוח כפופות לרגולציה הדוקה וממילא מוגבלות ביכולת שלהם לחלק דיבידנדים אלא אם הן עומדות בדרישות כריות הון מחמירות. עם זאת, האמירה הזו היא סוג של הודאה במדיניות הדיבידנדים הנדיבה בה נהגה קבוצת אי.די.בי לאורך השנים, שיש הטוענים כי הביאה בין השאר לקריסת הקונצרן שבשליטת נוחי דנקנר, זאת בד בבד עם רמות מינוף גבוהות.

 

בימים אלו מתנהלות תביעות נגזרות נגד קונצרן אי.די.בי בדיוק על בסיס הטענה כי בעלי השליטה משכו יותר מידי דיבידנדים על חשבון יציבות החברות התפעוליות של הקונצרן.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x