$
בורסת ת"א

משרד התקשורת נזף באולמן וגבאי על זימונו לבית המשפט

נאמני אי.די.בי חגי אולמן ואיל גבאי ביקשו בצעד חריג כי בית המשפט יזמן את המשרד שהשתהה בתשובה, להבהיר אם תהיה בעיה להעביר את השליטה בחברה־הבת סלקום לבעלי השליטה החדשים. משרד התקשורת: "איש לא ישב בחיבוק ידיים"

גולן חזני 09:5518.03.14

תגובה חריפה של משרד התקשורת כלפני נאמני אי.די.בי חגי אולמן ואיל גבאי הוגשה במהלך הפורים לבית המשפט המחוזי בתל אביב.

 

תגובת משרד התקשורת הגיעה על רקע בקשת הנאמנים מבית המשפט לזמן לדיון משפטי את נציגי משרד התקשורת. אולמן וגבאי ביקשו זימון זה משום שעד היום משרד התקשורת לא נתן תשובה לשאלה אם מוטי בן־משה ואדוארדו אלשטיין, רוכשי השליטה באי.די.בי, אכן יקבלו את היתר השליטה בסלקום. היתר זה דורש אישור של השב"כ, ועל פי הערכות העיכוב במתן האישור נוגע לבדיקות שמבצע השב"כ לגבי הרוכשים.

 

הצעד של גבאי ואולמן היה יוצא דופן וחריג, גם אם נבע מהדוחק בזמן באישור הסדר החוב ולאור מצבה של אי.די.בי פתוח. זהו מעשה נדיר לזמן רשות שלטונית להעיד בבית משפט. ואמנם, משרד התקשורת הבהיר כי הוא מתנגד נחרצות לזימון גורמים אלו ואחרים מהרשות המבצעת לבית המשפט.

 

בתגובה המשלבת ציניות והתרסה של האשמות כלפי אולמן וגבאי, טוען משרד התקשורת באמצעות ליאב וינבאום, מנהל המחלקה המסחרית בפרקליטות מחוז תל אביב, כי "המשרד מקווה ששיתוף פעולה יעיל ופורה בין כל המעורבים יביא להשגת האישור בתוך זמן קצר".

 

מימין: אייל גבאי וחגי אולמן מימין: אייל גבאי וחגי אולמן צילום: עמית שעל ישראל הדרי

 

עוד הוסיף משרד התקשורת כי "דומה שכבד הנטל על כתפיהם של הנאמנים, כאשר המשא של ניווט הסדר הנושים אל חוף מבטחים גרם לכך שלא עלה בידיהם להתעדכן מבאי כוח הרוכשים והגורמים הרלבנטיים בסלקום ישראל, על שרשרת ההתרחשויות מהתקופה האחרונה בכל הקשור להעברת השליטה בסלקום ואישור הרגולטור להעברה זו. אין לבוא חשבון עם הנאמנים מסיבות מובנות, קל וחומר כשהנ"ל התנצלו על חוסר ההבנה".

 

המשרד מפרט שורה של פגישות ותכתובות עם הנאמנים מטעם בית המשפט עם אנשי סלקום ועם עורכי דינם החל ב־22 בינואר ועד ל־12 במרץ. "איש לא ישב בחיבוק ידיים עד כה, וזאת למרות מה שניתן לקרוא בדו"ח הנאמנים האחרון, בדיעבד בטעות", מציינים במשרד התקשורת.

 

הביקורת כלפי אולמן וגבאי רק מחריפה. "יש רק לקוות שהנאמנים ייטיבו להתעדכן בעתיד כדי למנוע בקשות מעין אלו, שתועלתן ממילא שנויה במחלוקת, ולו רק בהינתן ליכולתו של בית המשפט הדן הליך חדלות פירעון, להתערב בשיקול דעתן של רשויות מינהליות בביצוע תפקידן על פי דין וליתן להן הוראות".מהתגובה של משרד התקשורת לא ניתן להבין אילו פרטים עדיין חסרים למתן האישור למרות האופטימיות היחסית באשר לקבלתו בתוך ימים, אם שיתוף הפעולה יהיה פעיל ופורה מצד הגורמים השונים. בכל מקרה זו ביקורת קשה ואחת הבודדות שהוטחו בנאמנים מטעם בית המשפט עד היום.

 

בעניין אחר, אי.די.בי אחזקות הבהירה אתמול בעקבות העליות החדות בשער המניה בימים האחרונים, כי כל הזכויות בשלד הבורסאי שייכות לנושי החברה ולא לבעלי המניות שלה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x