שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

"סמסונג כפו את השינוי בהסכם אבל התנאים לשביעות רצוננו"

לדברי יהל שחר, מנכ"ל סקיילקס שבשליטת אילן בן־דב, לתיקון ההסכם עם סמסונג ולהארכת תוקפו עד לסוף 2020 יש הרבה יתרונות "כי הוא משדר יציבות". שחר סירב לומר אם הערת העסק חי תוסר מהדו"חות בעקבות הסדר החוב שאושר בינואר

יניב רחימי 08:2713.03.14

מנכ"ל סקיילקס יהל שחר ניסה אתמול להפיג את חששם של מחזיקי האג"ח של החברה ביחס לתיקון שנחתם בהסכם של סקיילקס עם יצרנית מכשירי הסלולר הקוריאנית — סמסונג. "השינוי בהסכם נכפה עלינו, אבל התנאים שהושגו הם לשביעות רצוננו", אמר שחר באסיפת מחזיקי האג"ח. 

 

התיקון בהסכם שמאפשר לסקיילקס להפיץ את מוצרי סמסונג, מאריך את תוקפו עד לסוף 2020, וכלל כמה תנאים מסחריים, ובהם הקטנת יעדי הרכישות מסמסונג ב־2014. אולם מה שהטריד את הנוכחים אתמול באסיפת מחזיקי האג"ח של סקיילקס נגע לסעיף שמאפשר לסמסונג למכור החל מ־16 במרץ ישירות לחמשת המפעילים הסלולריים מוצרים שיושקו לראשונה בישראל. בכך מוותרת למעשה סמסונג על שירותי התיווך של סקיילקס שבשליטת אילן בן־דב.

 

"לתיקון ההסכם עם סמסונג יש הרבה יתרונות מבחינתנו. הוא משדר יציבות", אמר שחר וציין שבדו"חות הכספיים לשנת 2013 שיפורסמו ב־27 במרץ תפורסם הערכת שווי לפעילות הפצת מוצרי סמסונג שעליה שוקדים בפירמת רואי החשבון ארנסט אנד יאנג. שחר סירב לומר אם הערת העסק חי שהוצמדה לדו"חות 2012 של סקיילקס תוסר בדו"חות השנתיים בעקבות אישור הסדר החוב בינואר, וביקש ממחזיקי האג"ח להתאזר בסבלנות עד לפרסום הדו"חות בעוד שבועיים.

אילן בן דב אילן בן דב צילום: אוראל כהן

 

לדברי שחר, בדו"ח השנתי ל־2013 יפורסם דו"ח תזרים המזומנים החזוי של סקיילקס לשנתיים הקרובות, ואליו יצורף מכתב הערכת סולבנטיות של החברה שיוכן על ידי פרופ' אמיר ברנע. ביחס לתזרים החזוי, הסבירה עורכת הדין של סקיילקס, רונה ברגמן נוה, שכפי שנדרש על פי רשות ניירות ערך, הוא לא מניח חלוקת דיבידנד מפרטנר מכיוון שמדובר באירוע לא ודאי.

 

בדיווח שפרסמה סקיילקס ב־24 בפברואר צוין ש"החברה מעריכה כי התיקון (בהסכם עם סמסונג — י"ר) לא ישפיע מהותית על החברה, לרבות עמידתה בתוכניותיה לשירות החוב". אולם מחזיקי האג"ח שלא התרשמו מכך החליטו לכנס אסיפה נוספת שתיערך בתחילת אפריל ובה ידונו בצורך למנות מומחה כלכלי שיבחן את השפעת התיקון להסכם על יכולת שירות החוב של סקיילקס.

 

בימים הקרובים יתבקשו מחזיקי האג"ח להכריע אם לאשר לסקיילקס לבצע את החלפת הבטוחות לאג"ח א'. התוכנית של סקיילקס מבוססת על שחרור מניות פרטנר בשווי של כ־145 מיליון שקל המשועבדות למחזיקי האג"ח (סדרה א') ובתמורה לשעבד פיקדון במזומן בגובה של 55 מיליון שקל שיבטיח את פירעון החוב בסוף החודש.

מניות פרטנר שישוחררו משעבוד ישמשו לצורך הבטחת הלוואה (מימון ביניים) מאקסלנס של 50 מיליון שקל, שעבוד כ־750 אלף מניות לסדרות הארוכות בהתאם להסדר החוב שאושר בתחילת השנה, חיזוק ביטחונות לאג"ח ו' בהתאם למנגנון התאמת הבטוחות המעוגן בשטר הנאמנות ולהבטחת תשלום לרשות המסים במסגרת הסכם הפשרה שנחתם בסוף 2013.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x