$
שוק ההון

בלעדי לכלכליסט

רשת המלונות פתאל יוצאת לגיוס ראשון בהנפקת אג"ח ללא ביטחונות

זאת לאחר ששקלה הנפקת מניות. החברה מתכננת לגייס 300 מיליון שקל. הגיוס נועד להחזרת חלק מהחוב הקיים ולהקמת שני בתי מלון חדשים. לרגל ההנפקה נחשפים המספרים: הרשת סיימה את 2013 עם רווח נקי של 120 מיליון שקל. החוב הסתכם ב־950 מיליון שקל

גולן חזני 08:1110.03.14

חברת פתאל אחזקות יוצאת לגיוס ראשון בהנפקת אג"ח בבורסה בת"א. ל"כלכליסט" נודע כי החברה קבעה פגישות לחודש הבא מול גורמים מוסדיים לרוד שואו להנפקה. החברה מתכננת לגייס כ־300 מיליון שקל. האג"ח לא יגובו בביטחונות וקיבלו דירוג של A2 מחברת מידרוג. את ההנפקה תוביל חברת הניהול של רוסאריו קפיטל שבבעלות ראובן אבלגון ובניהולה של נגה קנז.

לפני כשנתיים פתאל ניסתה בפעם השנייה לבצע הנפקה ראשונית של מניות הרשת בבורסה בתל אביב לפי שווי של כמיליארד שקל. החברה אף הגישה לרשות ני"ע טיוטת תשקיף, אבל המהלך לא הבשיל.

 

(מימין) מנהל רשת מלונות פתאל, ראובן אלקס. הרשת נמצאת במגמת התרחבות (מימין) מנהל רשת מלונות פתאל, ראובן אלקס. הרשת נמצאת במגמת התרחבות צילום: ישראל מלובני

 

במסגרת ההנפקה ייחשפו לראשונה המספרים שלך רשת פתאל. הרשת רשמה ב־2013 רווח נקי של כ־120 מיליון שקל. הכנסות החברה עמדו על 2.6 מיליארד שקל כולל המלונות המנוהלים על ידה שאינם בבעלותה, מתוכם 1.5 מיליארד שקל מהמלונות שבבעלותה. ה־EBITDA (רווח תפעולי בניכוי פחת והוצאות מימון) של החברה עמד על 224 מיליון שקל. לחברה חוב של כ־950 מיליון שקל והון עצמי של כמיליארד שקל. פתאל אחזקות קיבלה לאחרונה הלוואה של כ־600 מיליון שקל מבנק הפועלים למיחזור הלוואות קיימות.

 

גיוס האג"ח נועד להשלים את מחזור החוב הקיים וכן להקמת מלון חדש בבית אמות בתל אביב ומלון חדש בנתניה. רשת פתאל, המנוהלת על ידי ראובן אלקס, מוחזקת ב־80% על ידי פתאל וב־20% על ידי קבוצת הביטוח והפיננסים מגדל.

 

הרשת מחזיקה בכ־30 בתי מלון בישראל הפועלים תחת המותגים מרידיאן, הרודס, ליאונרדו וקורל ביץ’, ונמצאת במגמת התרחבות מתמדת.

 

פתאל התרחבה השנה בצורה משמעותית בחו”ל. החברה רכשה ביחד עם קרן נדל"ן זרה מבנק ההשקעות גולדמן סאקס 15 בתי מלון מרשת הולידיי אין ו־5 בתי מלון שפועלים באמצעות המותג בסט ווסטרן ברחבי גרמניה, בעסקה של כ–1.5 מיליארד שקל. לאחר העסקה תחזיק פתאל רשת של 55 בתי מלון באירופה, עם 9,000 חדרי מלון ו־3,000 עובדים. תוצאות המלונות שנרכשו יאוחדו השנה לתוך דו"חות פתאל. עם האיחוד, חלוקת ההכנסות בין המלונות בחו"ל והמלונות בארץ תחולק באופן שווה, היום מהווים ההכנסות ממלונות בחו"ל 35% מההכנסות כולן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x