$
שוק ההון

ויליפוד נמכרה לגרנובסקי תמורת 268 מיליון שקל

האחים יוסי וצביקה ויליגר מכרו את השליטה בחברת המזון לחברת אמבלייז שבבעלות אלכסנדר גרנובסקי. יוסי ויליגר: "נמשיך לנהל החברה גם אחרי העברת השליטה"

נורית קדוש 10:1603.03.14

האחים יוסי וצביקה ויליגר, מכרו את השליטה (58%) בחברת המזון ויליפוד לחברת אמבלייז בשליטת אלכסנדר גרנובסקי. המכירה, בסכום של 268 מיליון שקל, בוצעה לפי שווי חברה של כ-462 מיליון שקל, וצפויה להוביל להרחבת פעילות החברה בשוק הכשר בעולם. לדברי יוסי ויליגר, המכהן גם כיו"ר ויליפוד, "אנו רואים במכירת השליטה בויליפוד השקעות לאמבלייז, הנסחרת ברשימה הראשית של הבורסה לניירות ערך בלונדון, הזדמנות עבור החברה להמשך פיתוח מואץ של עסקיה בתחום המזון, בארץ ובחו"ל, ואף להתרחב לתחומי פעילות נוספים".

מה דעתך על מניית וילי פוד אינטרנ (US):
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

ויליגר הוסיף כי הוא וצביקה אחיו ימשיכו לנהל את החברה גם אחרי העברת השליטה בה. "אני ואחי צביקה נענינו לבקשת אמבלייז להמשיך לנהל את ויליפוד. אנו נמשיך ונעשה, בשיתוף פעולה עם צוות עובדי ויליפוד ועם הנהלת אמבלייז, את הנדרש בכדי להמשיך ולפתח את עסקי ויליפוד, הן בתחומי פעילותה הקיימים והן בתחומי פעילות נוספים".

 

צביקה ויוסי ויליגר. צביקה ויוסי ויליגר.

 

יוסף שניאורסון, מנכ"ל אמבלייז, מסר בהמשך לפרסום על ההסכם: "רכישת השליטה בוויליפוד על ידי אמבלייז בוצעה לאחר שבדקה הצעות עסקיות רבות בארץ ובחו"ל, ולאחר שזיהתה את הפוטנציאל הרב הגלום בויליפוד כחברה איכותית ורווחית המנוהלת בהצלחה ובכישרון רב על ידי צוות מנהלים ועובדים איכותיים בהובלת האחים צבי ויוסף ויליגר, ולאחר שוויליפוד הוכיחה לאורך השנים הצלחה בפרמטרים של צמיחה ורווחיות".

 

עו"ד שניאורסון הוסיף כי "אמבלייז רואה בוויליפוד ומנהליה פלטפורמה איכותית עם מנועי צמיחה מוכחים בהרחבת הפעילות בתחום המזון הכשר בישראל, כאשר במקביל היא תפעל לשכפול ההצלחה של ויליפוד בישראל גם בשוק המזון הכשר בארצות הברית ובאירופה, שם היא מזהה שיש לוויליפוד פוטנציאל עסקי רב".

 

 אלכסנדר גרנובסקי אלכסנדר גרנובסקי צילום: אוראל כהן

 

חברת ויליפוד השקעות בע"מ, שמניותיה ואגרות החוב שלה נסחרות בבורסה בתל-אביב, היא בעלת השליטה (כ-58%) בחברת ג. ויליפוד אינטרנשיונל בע"מ, חברה ציבורית שמניותיה נסחרות בבורסת הנאסד"ק בארצות הברית. הקבוצה עוסקת בפיתוח, יבוא, ייצוא, ייצור, שיווק והפצה של למעלה מ-600 מוצרי מזון בישראל ובחו"ל ונמנית עם יבואניות המזון הגדולות בישראל. החברה פועלת מול למעלה מ- 100 ספקים, והיא משווקת גם מזון כשר בשוק האירופאי והאמריקאי. החברה מוכרת את מוצריה לשוק המוסדי והציבורי, לרשתות השיווק, למגזר הפרטי ולתעשייה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x