$
בורסת ת"א

העסקה עם נניקשוילי תעלה למנופים ביוקר

הרשויות בקזחסטן מאיימות להפקיע מהחברה קרקע בשווי 54 מיליון דולר מכיוון שהבנייה בה טרם החלה

אסף גילעם 09:1303.03.14

חברת הנדל"ן מנופים, שבשליטת מרכוס וובר (48%) ואברהם נניקשוילי (31%), דיווחה אתמול כי קיבלה התראה מהרשויות בקזחסטן על הפקעה אפשרית של קרקע בבעלותה. הקרקע נרכשה בתקופה שג'קי בן זקן היה מבעלי השליטה בחברה. ההפסד האפשרי הוא 51 מיליון דולר.  

לפני כחצי שנה החברה איבדה השקעה של 40 מיליון שקל בחברת חיפושי הנפט שמן.

 

למנופים אחזקה בקרקע בקזחסטן דרך החברה־הבת ליאור (81%), אשר מחזיקה בשטח של 500 דונם בעיר אסטנה. לפי הדין הקזחי, נדרשה ליאור להתחיל לעשות שימוש בקרקע בהתאם לייעודה תוך שנה ממועד ההתראה, או שהקרקע תופקע מידי החברה.

 

מנופים עדכנה כי היא הכינה תב"ע חדשה וגידרה את האתר. למרות זאת, עורכי דינה של החברה בקזחסטן מתריעים כי כל עוד לא החלה הבנייה בפועל, קיים סיכון שהרשויות ימשיכו לפעול להפקעה.

 

מנופים כבר הפחיתה בדו"חות 2012 את שווי הקרקע מ־57 מיליון דולר ל־54 מיליון דולר, והזמינה כעת הערכת שווי מחודשת שתתפרסם עם הדו"חות ל־2013. את עסקיה של מנופים בקזחסטן מנהל דוד בן־נאני, בן דודו של נניקשוילי.

 

בן־נאני הוא זה אשר רכש את חלקות הקרקע מהמדינה בשנים 2008-2007 ומכר אותן כמה חודשים מאוחר יותר למנופים. הדיווחים של מנופים מגלים כי בן־נאני רכש את הקרקעות במחיר של 2.6 מיליון דולר, ומכר אותן למנופים ב־40 מיליון דולר.

 

אברהם נניקשוילי אברהם נניקשוילי

  

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x