שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

דיווח שוטף

מסכים ירוקים בנעילה בת"א; כת"ב זינקה ב-17% במחזור עצום

המדדים ת"א 25 ות"א 100 עלו ב-1% ומדד הבנקים טיפס ב-0.9%; כלל ביוטכנולוגיה דיווחה על מגעים מתקדמים למכירת אנדרומדה בעסקה ששוויה עשוי להגיע למאות מיליוני דולרים. מחזור המסחר - 1.16 מיליארד שקל

מיקי גרינפלד 17:3126.02.14
ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

17:30 - נעילת מסחר ירוקה בבורסה. העליות במדדים המובילים התגברו בדקות האחרונות על רקע נתוני המאקרו החיוביים בארה"ב. מניית כלל ביוטכנולוגיה בלטה מעל כולן עם מחזור מסחר של 24.5 מיליון שקל - פי 15 ממחזור המסחר הממוצע במניה.

 

15:40 - המדדים המובילים בניו יורק עולים בטרום מסחר ב-0.1%, ובבורסת ת"א מתחזקות העליות. מחזור המסחר - 737 מיליון שקל.

 

14:35 - יהונתן שוחט, אנליסט בכיר בהלמן אלדובי מגיב לדיווח כלל ביוטכנולוגיה על המגעים למכירת אנדרומדה: "פרטי העסקה לא נחשפו במלואם, ואנו מעריכים כי יחשפו בשבועות הקרובים. בימים האחרונים השלימה כלל ביוטכנולוגיה את רכישת הזכויות בתרופה לסוכרת סוג 1 של אנדרומדה מטבע, בעסקה המשקפת לאנדרומדה שווי של כ-450 מיליון דולר ולא מן הנמנע שההסכם הסופי אל מול חברת התרופות האמריקאית ישקף לחברה שווי דומה", אומר שוחט.

 

"בנוסף, ההסכם יכניס באופן מידי כסף לחברה. יתרה מכך, לאחרונה הגישה מדיוונד (65% בשליטת כלל ביוטכולוגיה) תשקיף מדף לפני הנפקה בארה"ב. עדיין אין נתונים לגבי השווי המתוכנן, אך אם תצא ההנפקה לפועל היא צפויה להניב הצפת ערך נוספת לכלל ביוטכנולוגיה. בסוף 2013, המליצה מחלקת המחקר של הלמן-אלדובי על מניית כלל ביוטכנולוגיה כאחת מהמניות המומלצות לשנת 2014. מאז שהחלו לסקר אותה בהמלצת קניה (27.11.2013), עלתה המניה בכ-50%, ובכ-30% מאז תחילת השנה (כולל העליות של היום). לאור האירועים המהותיים הצפויים בהמשך השנה בחברות הפורטפוליו של כלל, אנחנו ממשיכים בהמלצת "משקל יתר" במניית כלל ביוטכנולוגיה", הוסיף שוחט.

  

13:40 - מעלות מעניקה לרמי לוידירוג -AA ותחזית דירוג יציבה. "תחזית הדירוג היציבה משקפת את הערכתנו שהחברה תשמור על רמת ביצועיה התפעוליים הנוכחיים בד בבד עם צמיחה בנתח שוק. התחזית משקפת גם את יכולת הפקת תזרימי מזומנים גבוהים ואת רמת הנזילות החזקה. פעולת דירוג חיובית נראית פחות סבירה בטווח הקרוב אולם, אנו עשויים לבצע פעולת דירוג חיובית במידה והחברה תגדיל משמעותית את נתח השוק ותשפר את הרווחיות התפעולית שלה תוך יצירת תזרים מזומנים מספק לכיסוי מרבית צרכי השקעה והדיבידנד שלה", נאמר בעדכון מעלות.

 

13:30 - מחזור המסחר לאחר חצי יום פעילות: 489 מיליון שקל. דיסקונטבראש עם מחזור של 38 מיליון שקל.

 

12:40 - ביונדווקס פרמצבטיקההמפתחת חיסון אוניברסאלי לשפעת  השלימה סבב פגישות עם מנהלים בכירים מהרשות למחקר ופיתוח רפואי (BARDA) במשרד הבריאות האמריקאי. החברה הוזמנה לסבב הפגישות על מנת להציג בפני מומחי המשרד את הטכנולוגיה והחיסון של החברה. החיסון של ביונדווקס נמצא בשלבי פיתוח קליני מתקדמים, עם ארבעה ניסויים קליניים בכ-440 מטופלים.

 

12:20 - המכה הקשה שסופגת סקיילקס בעקבות החלטת סמסונג על הפצה ישירה של מכשיריה (ראו עדכון מוקדם) מפילה את המניה והאג"ח של החברה - המנייה מאבדת 7%, אג"ח ז' נופל ב-7%, אג"ח ח' ב-6% ואג"ח ט' ב-9%. זאת לאחר שרק בדצמבר האחרון אושר הסדר החוב של סקיילקס עם מחזיקי האג"ח

 

11:55- מידרוג הוציאה מ-Credit Review את האג"ח מסדרה 2 של צנורות המזרח התיכוןומורידה את הדירוג מ-A3 ל-Baa1 באופק דירוג יציב. החברה מסבירה את ההחלטה ב"החלשות מהותית בפעילות החברה ובבסיס ה-EBITDA בשנת 2103, עקב הקטנה של מכירות ללקוח מהותי – מקורות, וללקוחות אחרים, ומפגיעה באיתנות החברה הצפויה להערכתנו לסוף שנה זו", מנומק בעדכון.

 

11:40 - חברת סאפיינסמקבוצת פורמולה מערכות הנסחרת בבורסות ת"א ונאסד"ק פירסמה היום את תוצאותיה. הכנסות חברת התוכנה בשנת 2013 צמחו בכ-18.6% לשיא של 135.4 מיליון דולר. הרווח הנקי הסתכם בכ-14 מיליון דולר בשנת 2013, בהשוואה לכ-14.7 מיליון דולר בשנת 2012. הכנסותיה של סאפיינס ברבעון הרביעי של 2013 טיפסו ב-16.2% לכ-36.2 מיליון דולר, בהשוואה לכ-31.1 מיליון דולר בשנת 2012. הרווח הנקי הסתכם בכ-3.4 מיליון דולר בהשוואה לכ-3.7 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2012. 

 

11:30 - מידרוג הודיעה על העלאת דירוג אגרות החוב של חברת דלק ישראל שבשליטת קבוצת דלק (סדרות א, ב, ג ו-ד) מ-Baa1 ל-A3 ושינוי אופק הדירוג מחיובי ליציב. "העלאת הדירוג מגלמת את התממשות הערכותינו הקודמות לגבי הורדה משמעותית ברמת המינוף ושיפור הנזילות ויחסי הכיסוי. הקיטון ברמת החוב הינו פועל יוצא של מימוש נכסים שאינם בליבת הפעילות, והוא צפוי להימשך גם בשנים 2015-2014. העלאת הדירוג בשלב הזה משקפת כי חלק משמעותי מהמהלכים כבר התבצע וגדלה הוודאות לגבי ביצוע של מהלכים עתידיים", מנמקת מידרוג.

תחנה של דלק ישראל תחנה של דלק ישראל

 

11:10 - כלל ביוטכנולוגיה ו קומפיוג'ן מזנקות ומובילות את המדדים ת"א 100 ות"א ביומד. שתי החברות תופסות את המקומות 2-3 מבין מניות ת"א 100 בגובה התשואה מתחילת השנה: נכון לשעה זו, קומפיוג'ן עם תשואה של 48% מתחילת ינואר, וכלל ביוט' עם תשואה של 30%. מובילה עליהן רק סיליקום, עם תשואה של 54%.  

 

10:55 - טבעיורדת בשעה זו ב-0.8% - לפני שבוע בדיוק מכרה טבע את יתרת זכויותיה באנדרמודה לבעלת השליטה בה כלל ביוטכנולוגיות, תמורת 72 מיליון דולר. מכירה זו מעלה עתה הרהורים, לנוכח הודעת כלל ביוט' על מגעים למכירה בעסקה בשווי מאות מיליוני דולרים (ראו עדכון מוקדם).

 

10:45 - לצד הדיווח של בריינסווייעל השכרת מערכת נוספת (ראו בעדכון מוקדם), מעדכנת הבוקר החברה בתוצאות סופיות של מחקר קליני הבוחן את השפעת הטיפול של מערכת ה-Deep TMS על סימנים שליליים בסכיזופרניה. הטיפול התקיים במרכז הרפואי "שלוותה", והשתתפו בו 30 מטופלים. על פי הדיווח, בקרב המטופלים נצפתה הטבה מובהקת סטטיסטית בסימפטומים, וכל המטופלים סיימו את תקופת הטיפול ללא כל דיווח על תופעות לוואי משמעותיות. בריינסוויי מסייגת כי מדובר בניסוי ראשוני במספר מצומצם של נבדקים, שתוצאותיו אינן מצביעות בהכרח על יעילות מכשיר החברה לטיפול בסימנים השליליים של סכיזופרניה.

 

10:35 -  מניית דיסקונטעם עלייה חדה של 2.2% לאחר דיווח התוצאות של מרכנתיל. שאר הבנקים עם עליות בסביבת הפלוס 0.3%.

 

10:05 - כלל ביוטנולוגיות מזנקת עם פתיחת המסחר במניה, על רקע העסקה המדווחת למכירת אנדורמדה (ראו עדכון מוקדם).  

 

10:00 - בנק מרכנתיל מקבוצת דיסקונטמדווח על צמיחה בשיעור 4.9% בהכנסותיו לכ-1.2 מיליארד שקל. הרווח הנקי לשנת 2013 הסתכם ב- 182 מיליון שקל, לעומת 191 מיליון שקל בשנה הקודמת, המהווה קיטון בשיעור של 4.7%. תשואת הרווח הנקי על ההון בשנת 2013 הסתכמה בשיעור של 9.7%, לעומת תשואה בשיעור של 10.8% ב-2012. הכנסות המימון עלו ב-9.1% ל-803 מיליון שקל. לעליה בהכנסות המימון תרם גידול של 5.5% ביתרת הנכסים המניבים, ועליה של 35 מיליון שקל ברווחים ממימוש והתאמות לשווי הוגן של ניירות ערך. 

 

ההוצאות בגין הפסדי אשראי הסתכמו בשנת 2013 ב-75 מיליון שקל, לעומת 35 מיליון שקל ב-2012. הגידול בהוצאות נובע, בעיקר, מעליה בהפרשות להפסדי אשראי בגין מספר לקוחות מצומצם במגזר העסקי. עם זאת נרשמה בתקופת הדוח ירידה של כ-9% בהיקף החובות הבעייתיים.

 

האשראי לציבור ליום 31.12.2013 הסתכם ב- 17.8 מיליארד שקל, עליה בשיעור של כ- 7% לעומת שנה קודמת. פקדונות הציבור בסוף 2013 הסתכמו ב- 24 מיליארד שקל, עליה של כ- 7.7% לעומת השנה הקודמת. ההון העצמי של הבנק עמד ביום האחרון של 2013 על 1.9 מיליארד שקל, גידול של 2.2% לעומת השנה הקודמת.

  

09:55 - בריינסווימדווחת כי חתמה על הסכם להשכרת מערכת של החברה עם מרכז רפואי פסיכיאטרי McLean, שהינו המרכז הרפואי הפסיכיאטרי של בית הספר לרפואה של אוניברסיטת Harvard. על פי ההסכם, ובהתאם למודל העסקי של החברה עם כל לקוחותיה, הושכרה המערכת למרכז הרפואי תמורת תשלום לפי מספר הטיפולים המבוצעים במערכת ולא פחות מסכום מינימום שנתי, למעט בשנה הראשונה בה ישלם המרכז הרפואי את סכום המינימום בלבד.  

 

09:50 - פתיחה אופטימית בת"א עם עליות של 0.3% במדדים המובילים.  

 

09:35 - כלל ביוטכנולוגיה נכנסת להפסקת מסחר עד 10:03 לאחר דיווח על מכירת החברה הבת אנדרומדה. כלל ביוט' שבשליטת כלל תעשיות מדווחת הבוקר (ד') כי חתמה על מזכר הבנות בלתי מחייב למכירת אנדרומדה, המפתחת תרופה לטיפול בסכרת נעורים. החברה הרוכשת על פי הדיווח הינה חברת תרופות אמריקאית. התמורה בעסקה לא מצויינת, למעט העובדה שהיקף העסקה עשוי להגיע למאות מיליוני דולרים. גובה התמורה יהיה תלוי בעמידה באבני דרך הקשורות בפיתוח, רישום ומכירות התרופה שמפתחת אנדרומדה - DiaPep277. על פי ההבניות יועבר לכללל ביוט' תשלום מיידי ותשלומים עתידיים נוספים. בנוסף תכלול התמורה תמלוגים בשיעור דו ספרתי ממכירת התרופה. כלל ביוטכנולוגיות מציינת כי המגעים עם החברה האמריקאית נמצאים במגעים מוקדמים ואין ודאות כי יבשילו להסכם. 

 

09:10 - סאנפלאוארחתמה על הסכם למכירת מניות רגילות, מניות בכורה והלוואות בעלים בחברה בת המחזיקה בשני פרויקטים פוטו וולטאיים בישראל: "צופר פארן" (מתקנים פוטו וולטאים קטנים בעלי הספק מותקן מצטבר של כ-2 מגה וואט) ו"אלון תבור" (שני מתקנים פוטו וולטאים בינונים בעלי הספק מותקן מצטבר של כ-2.2 מגה וואט). תמורת עד 40% מחברת הפרויקטים ישולמו לסאנפלאואר עד 21 מיליון שקל. בכפוף להשלמת העסקה במלואה, ההון העצמי של סאנפלאואר צפוי לגדול בכ- 16 מיליון שקל.  נכון למועד זה, נחתם הסכם למכירת כ- 30% מחברת הפרויקטים תמורת כ-15 מיליון שקל.

 

08:45 - עוד שלב בסכסוך בין דירקטוריון גבעות עולם לבין המנכ"ל המפוטר טוביה לוסקין: השותפות מדווחת הבוקר כי  קיבלה מכתב מעורך דינו של לוסקין ובו נכללות טענות נגד כהונתו של מר יוסף פרוליך כדירקטור בלתי תלוי. בין היתר נטען במכתב כי כהונתו של מר פרוליך פקעה ב-27 בנובמבר 2013. על פי הדיווח, הדירקטורים האחרים נגה בן דוד ושמואל בקר אינם מסכימים לעמדת לוסקין. "בכוונת השותפות לבחון טענות אלו ובמקביל לנסות למצוא פתרון מוסכם לחילוקי הדעות האמורים, ותפורסם על כך הודעה בנפרד", נאמר בדיווח. בשלב זה החליטה גבעות כי למניעת ספק פרוילך לא ישתתף בהצבעות הדירקטוריון. עוד מדווחת השותפות כי הממונה למתן בטחונות לזכויות נפט העבירה לה דרישה להפקדת ערבות בנקאית של 1.5 מיליון דולר בגין חזקת ראש העין עד ליום 30 במרץ 2014.

 

07:45 - סמסונג מנחיתה מכה קשה על אילן בן דב. היצרנית הקוריאנית הודיעה אתמול כי  תתחיל למכור את מוצרי המובייל שלה (סמארטפונים וטאבלטים), שיושקו מסחרית בישראל לאחר אמצע מרץ, ישירות למפעילות הסלולר ולא דרך היבואנית סקיילקסכפי שהיה עד היום. בכך עוברת החברה למודל הפצה דומה לזה של אפל.

 

07:40 - עובדי דיסקונטפנו אתמול בצעד חריג לדירקטוריון הבנק ודרשו הסברים למה שהם מכנים "החלטה אומללה" בכל הנוגע למכירת אחזקות בנק דיסקונט בבנק הבינלאומי. העובדים דורשים מהדירקטוריון הסברים ואף חותמים את המכתב בדרישה שיפעלו "כמיטב יכולתם למען ביטול ההסכם שנחתם עם הבנק הבינלאומי".

 

07:35 - אלי אלעזרא, בעל השליטה בהכשרה ביטוח, חברת הבנייה אפרידר וחברת השכרת הרכב אלבר, מנהל מו"מ מתקדם לרכישת סונול, כך נודע ל"כלכליסט". אלעזרא נפגש בשבועות האחרונים עם ראשי קבוצת עזריאלי, והעסקה קרובה לסגירה במחיר של 450 מיליון שקל. גרנית הכרמל היא החברה שדרכה קבוצת עזריאלי מחזיקה בסונול. אלעזרא צפוי לבצע את העיסקה באמצעות חברת האחזקות אלעזרא אחזקות.

 

07:30 -  אורמת טכנולוגיות, החברה הבת של אורמת, פרסמה הלילה את דוחותיה הכספיים. החברה סיימה את 2013 עם גידול של 6.3% בהכנסות ל-533.2 מיליון דולר. הרווח התפעולי זינק ל-97 מיליון דולר, בהשוואה להפסד תפעולי של 159.9 מיליון דולר ב-2012. הזינוק נובע מהוצאה חד פעמית ששילמה החברה בהיקף של 236.4 מיליון דולר בשנת 2012 (נרשמו ברבעון הרביעי של 2012). בהתאם עברה החברה בשנה האחרונה לרווח נקי של 41.2 מיליון דולר או 91 סנט למניה מול הפסד של 213 מיליון דולר ו-4.69 דולר למניה בשנת 2012.  

 

את הרבעון הרביעי סיימה אורמת טכנולוגיות עם עלייה של 15.5% בהכנסות ל-130.9 מיליון דולר. הרווח הנקי עמד על 8.2 מיליון דולר או 18 סנט למניה, מול הפסד של 229 מיליון דולר ו-5.04 דולר למניה ברבעון המקביל ב-2012.

 

07:25 - אמש בניו יורק ננעלו המדדים בירידות קלות: דאו ג'ונס ירד ב-0.2%, נאסד"ק ו-S&P 500 איבדו 0.1%. באסיה הבוקר מגמה מעורבת עם ירידה של 0.2% בניקיי ובשנגחאי ועלייה של 0.3% בהאנג סנג.

 

בורסת ת"א
בורסת ת"א צילום: תומי הרפז

בטל שלח
    לכל התגובות
    x