שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

האתר המרכזי למסחר בביטקוין של בורסת Mt. Gox נעלם מהרשת

כתוצאה מכך נפל מחיר הביטקוין ב-22% ל-423.16 דולר - הרמה הנמוכה ביותר מאז נובמבר. בנוסף, מתגברים הדיווחים על כך שהאקרים גנבו ממאונט גוקס 744 אלף מטבעות ביטקוין בשווי של 350 מיליון דולר

שירות כלכליסט 10:5525.02.14

מחירי הביטקוין נפלו היום לאחר שמאונט גוקס, הבורסה הפופולארית למסחר במטבע הווירטואלי הורדה ככל הנראה מהרשת. על פי הדיווחים, המסחר בה הופסק עוד אתמול בלילה והחשש כעת הוא שהאתר נמחק. כתוצאה מכך, ב-CoinDesk נפל מחיר הביטקוין ב-22% ל-423.16 דולר, הרמה הנמוכה ביותר מאז נובמבר.  

 

אתר ביזנס אינסיידר מדווח כי לקוחות בפלטפורמת המסחר מאונט גוקס, שבסיסה בטוקיו קיבלו אתמול בערב הודעות על כך שפעילות המסחר הופסקה, ואילו היום טענו שני אתרים שעוקבים אחר הפעילות במאונט גוקס כי לא נצפתה שום פעילות. כמו כן, בוול סטריט ג'ורנל מדווחים כי האתר כולו - mtgox.com – ככל הנראה נמחק ולא ניתן להיכנס אליו.

 

עם זאת, בביזנס אינסיידר טוענים כי ייתכן וההשבתה היא זמנית בלבד וקשורה לתקלה טכנית שנתגלתה אתמול בשירות הביטקוין הפופולארי, Blockchain.info. בכל מקרה בשלב זה הרגולטורים היפניים אינם מתכוונים להתערב בנעשה. בתגובה לסוכנות החדשות AFP, טענו הרגולטורים כי אינם "בעמדה לנקוט בפעולה" בנוגע להשבתה של האתר.

ביטקוין ביטקוין צילום: בלומברג

בנוסף, מתגברים הדיווחים על כך שהאקרים גנבו ממאונט גוקס 744 אלף מטבעות ביטקוין בשווי של 350 מיליון דולר, לפי השווי הנוכחי. הדיווחים גורסים כי הגניבה הזו נמשכה שנים, ומייצגת 6% מתוך 12.4 מיליון מטבעות ביטקוין שבהפצה. עם זאת, אין עדיין אישור רשמי לטענות על הגניבה המתמשכת.

 

"ההפרה הטראגית של אמון המשתמשים במאונט גוקס היא תוצאה של פעולות החברה ואינה משקפת את השווי של הביטקוין או את תעשיית המטבע הווירטואלי", מסרו בהצהרה משותפת מנכ"לים של 6 בורסות ביטקוין אחרות, ביניהן Blockchain.info ו-BTC צ'יינה. עוד הוסיפו כי הם בטוחים שהתעשייה כולה תמשיך לשגשג כל עוד יעמדו בראשה "צוותים מוכשרים והיא תזכה לתמיכת משקיעים מהימנים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x