$
בורסת ת"א

פרסום ראשון

היזם ישראל לוי זכה ב"מתחם כורש" בת"א תמורת 46.6 מיליון שקל

את ההתמחרות ניהלו כונסי הנכסים של חברת חבס. מדובר בבניין הממוקם בפינת הרחובות יהודה הלוי ולינקולן. לפני שנה ניהלה חבס מו"מ למכירתו תמורת 50 מיליון שקל. לוי בונה כיום בין השאר את פרויקט SMART בחולון

גולן חזני 18:5616.02.14

היזם ישראל לוי זכה בהתמחרות שקיימו כונסי הנכסים של חברת חבס ב"מתחם כורש" במרכז ת"א. הסכום שישלם לוי הוא 46.6 מיליון שקל. 

מדובר בבניין המוכר יותר כבניין בזק לשעבר, שממוקם בפינת הרחובות יהודה הלוי ולינקולן בתל אביב. לפני שנה ניהלה חבס מו"מ למכירת הנכס ב-50 מיליון שקל.

 

את הנכס, שכלל בעבר גם מגרש לבנייה למגורים, רכשה חבס בשנת 2007 מידי בזק. מדובר בנכס בשטח של 2.7 דונם, ועליו בניין של 7,086 מ"ר, מהם יותר מ-2,000 מ"ר מרתפים. הבניין אכלס בעבר את מוקדי השירות ואת המרכזיות של בזק, וכיום פועל בו סניף של דואר ישראל. ייעוד הקרקע מוגדר כ"שימושים מיוחדים", המאפשר הקמת דיור מוגן, קופות חולים או מוסדות חינוך.

 

הרצל חבס. הנכס נמכר ע"י כונסי הנכסים הרצל חבס. הנכס נמכר ע"י כונסי הנכסים צילום: אוראל כהן

 

ביוני 2009 הכניסה חבס שותף (חברת ל.ט. איטליה) ל-50% מכלל הזכויות בנכס תמורת 18.5 מיליון שקל. שנה לאחר מכן היא מכרה את הקרקע הצמודה לחברת אוראה, שבבעלות היזמים עדי קייזמן ורן אפרת, תמורת 24 מיליון שקל.

 

בימים שעוד שלט בחברה הרצל חבס ניסתה החברה לארגן תוכנית לשינוי ייעוד הנכס משימושים מיוחדים למגורים, במטרה להקים עליה פרויקט יוקרתי כמו אלו שהקימה בהצלחה בפארק צמרת (מגדלי yoo) וברחוב רוטשילד (רוטשילד 1) בתל אביב. התכנית נתקלה בהתנגדות של עיריית תל אביב.

 

המפרקים עורכי הדין גיל אורן וגיא גיסין מסרו: "אנו שבעי רצון על התוצאה אשר תשרת את חוב החברה לנושיה. הליך ההתמחרות שביצענו הוכיח את עצמו. במהלך ההתחרות התמודדו על הנכס מספר גופים, כאשר ההצעה הזוכה הינה גבוהה בלמעלה מ-20% מההצעה ההתחלתית".

 

ישראל לוי הגיש בספטמבר האחרון הצעה לרכוש את כל חברת חבס תמורת 60 מיליון שקל, אבל המו"מ עלה על שרטון. לוי בונה כיום את פרויקט SMART בשכונת ח-300 שבחולון. הוא בעליו של מתחם תחנת המשטרה ברחוב דיזנגוף בתל אביב שאמור היה להפוך למלון וגם של מבנה מפעל טבע בירושלים. לוי בנה בעבר את מלון מרקיור בתל אביב וניהל אותו במשך מספר שנים והוא גם אחד המשקיעים במלון החיפאי של רשת אטלס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x