שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

דיווח שוטף

עליות בבורסה בנעילה: מחזור המסחר - 666 מיליון שקל

ת"א 25 עלה ב-0.3% ות"א 100 טיפס ב-0.4%; בריינסוויי זינקה ב-4.4% במחזור הגבוה בבורסה לאחר שפרסמה דיווח לא מהותי; מחזור המסחר היה נמוך בשל החופשה בארה"ב

מיקי גרינפלד 17:3217.02.14

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נדל"ן 15 נפט וגז

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

17:30 - עליות שערים בנעילת המסחר בבורסה. מחזור המסחר היה נמוך והסתכם ב-666 מיליון שקל בלבד וזאת בשל החופשה בארה"ב.

17:00 - פחות מחצי שעה לנעילת המסחר - מחזור המסחר עומד על 622 מיליון שקל בלבד.

 

16:10 - לאחר שעות ארוכות של מסחר סביב רמת הבסיס מתחזקות המניות בת"א - מחזור המסחר עומד על 540 מיליון שקל. שטראוס, פרטנר, כילו אופקו מובילות את מניות ת"א 25.

 

16:00 - קבוצת עזריאלימדווחת על רכישת 100% ממניותיה של חברה פרטית המחזיקה בזכות חכירה של 12 דונם במודיעין. השטח מיועד לפי התב"ע שבתוקף להקמת בית דיור מוגן. על פי הדיווח, העסקה אינה צפויה להשפיע באופן מהותי על עזריאלי, שתשלם עבור מניות החברה הפרטית 51.5 מיליון שקל (לא כולל מע"מ, ככל שיחול). מס הרכישה שיחול בעיסקה יעמוד להערכת עזריאלי על 6% מהתמורה. בכוונת עזריאלי להקים במקרקעין בית דיור מוגן לאוכלוסיה מבוגרת ובו כ-240 יחידות דיור מוגן, כ-60 יחידות דיור תומך וכ-72 מיטות באגף הסיעודי, בשטח בנוי של כ-35 אלף מ"ר. בעזריאלי מעריכים את היקף ההשקעות הנדרשות באתר יעמוד על כ-215 מיליון שקל.

 

15:10 - מדד הבנקים עבר לאזור האדום עם ירידה קלה של 0.1%, כשלאומי בראש הבנקים המפסידים עם ירידה של 0.5%. פועלים מוביל את החמישה ברשימת הפלוס עם עלייה של 0.2%. מחזור המסחר נכון לשעה זו: 445 מיליון שקל בלבד.

 

14:15 - האג"ח הממשלתי השקלי ל-10 שנים עולה ב-0.31%, בהמשך לעליות של 0.47% שנרשמו אתמול.

 

14:10 - על רקע השבתת הפעילות בבורסות האמריקניות בחופשת הסופ"ש הארוכה (ראו למטה), מחזורי הפעילות בת"א נמוכים במיוחד: נכון לשעה זו, כ-3 שעות לפני הנעילה, עומד מחזור המסחר על 367 מיליון שקל בלבד.

 

13:15 - באופנהיימר מפרסמים המלצת שוק על איזיצ'יפ: "אנו צופים המשך צמיחה לחברת איזיצ'יפ (EZCH) בשנת 2014, אך זהירים מריכוז גבוה של לקוחות החברה, ובכך משמרים את המלצת ה- Perform ללא מחיר יעד. לחברת איזיצ'יפ ריכוז לקוחות גבוה, כאשר חברת סיסקו (CSCO) תרמה כ-33% מהכנסות הרבעון (נמוך מהממוצע של כ-40%), ואילו מתחרותיה ג'וניפר (JNPR) האמריקאית ו-ZTE הסינית היוו נתח של 16% ו-19% בהתאמה. אנו מציינים כי ג'וניפר עברה לפני מספר שנים לפיתוח פנימי, אך ממשיכה להזמין את מוצרי איזיצ'יפ לדורות מוצריה הוותיקים, ובכך הפתיעה לטובה בשנת 2013. מצב זה אינו צפוי, לדעתנו, להשתמר, כאשר ירידת הכנסות מג'וניפר מהווה סיכון השקעה מהותי", אומרים באופנהיימר.

 

12:50 - אקסלנז ביו סייינסעקפה את בריינסוויבהובלת מניות הביומד, עם זינוק של 5.2%. מדובר עם זאת בחברה קטנה בהרבה: בריינסווי נסחרת על פי שווי שוק של מעל 701 מיליון שקל - מול שווי של 125 מיליון שקל באקסלנז. המחזור הגבוה בבורסה עדיין שייך לבריינסווי, שמרכזת פעילות בהיקף של 19 מיליון שקל. מחזור המסחר בבורסה עומד על 304 מיליון שקל. העליות באקסלנס על רקע הדיווח כי שרד הפטנטים האמריקאי אישר פטנט נוסף בתחום הכבד המשפר את דיוק בדיקת הנשיפה שפיתחה החברה.

 

12:30 - מלונות הכשרה, המחזיקה ברשת המלונות רימונים, 172 התקשרה בהסכם עם חוף התמרים עכו לניהול מלון "קלאב חוף התמרים בעיר. המלון כולל 125 חדרים, מרכז ספורט ופנאי ואולמות אירועים. תקופת הניהול הינה ל-5 שנים, שתחל כחודש לאחר אישור הממונה על ההגבלים העסקיים (אך לא לפני 1 במאי השנה), עם אופציה למלונות הכשרה להאריכו ב-5 שנים נוספות. החברה תשלם לבעלים דמי שכירות שנתיים או שיעור מסך ההכנסות (שלא צוינו) - הגבוה מביניהם. רשת רימונים תנהל לאחר קבלת החזקה במלון 2,079 חדרי מלון.

 

12:00 - מדד הביומד עולה ב-0.3% כשבראש החברות עומדת בריינסוויעם זינוק של 5.8% במחזור הגבוה בבורסה, של 16 מיליון שקל. ברקע לעליות, מכירת מערכות לטיפול בדיכאון לבית חולים בשבדיה.

 

11:50 - "אם יש בשוק האמריקאי 5,700 בתי חולים, השוק שלנו הוא בערך 1,200–1,300 בתי חולים. לצד זה יש מרכזים ניתוחיים שבהם אין יחידת טיפול נמרץ (כ־10,000 כאלו בארה"ב). אם נניח ש־10%–20% מהם עושים ניתוחי שדרה, זה נותן לנו שוק פוטנציאלי של עוד 1,000–2,000 בתי חולים. עד היום מכרנו 25%–30% מהמערכות למוסדות אלה". כך אומר היום בראיון ל"כלכליסט" אורי הדומי, מנכ"ל מזור רובוטיקה.

 

11:20 - נץ ארה"ב רוכשת מ-ADD-CT, LLC, שותפתה בחלקים שווים (50%) בנכסי נדל"ן מניב בארה"ב, את מלוא חלקה בחברה המפעילה את הנכסים. לאחר הרכישה תחזיק נץ ארה"ב  במלוא הזכויות בתאגיד המשותף. בבעלות החברה המוחזקת 40 נכסים המשמשים למגורים בניו הייבן, קונטיקט, שבהם 731 יחידות דיור. נכון להיום שיעור התפוסה עומד על 93%. ההכנסה המתקבלת בניכוי הוצאות הסתכמה ב-2013 ב-665 אלף דולר. יתרת המשכנתאות בגין הנכסים ליום 31 בדצמבר 2013 עומדת על 600 אלף דולר.

 

10:50 - מדד מנהלי הרכש של בנק הפועלים וארגון מנהלי הרכש לחודש ינואר 2014 עלה ב- 2.7 נקודות לרמה של 49.5 והתקרב ל-50 נקודות, הרמה המבחינה בין התכווצות להתרחבות בפעילות התעשייתית. השיפור העיקרי במדד נבע מעלייה ברכיב הביקושים ליצוא שעלה ב- 7.7 נקודות לרמה של 48.6. רכיב תפוקות הייצור נמצא מזה שמונה חודשים במגמת התרחבות ואילו רכיב התעסוקה ירד החודש ב- 6.3 נקודות ושב להצביע על התכווצות.

 

מדד מנהלי הרכש העולמי, שמפרסם בנק JPMorgan, נותר יציב בחודש ינואר 2014 ברמה של 52.9 נקודות. המדד ממשיך להצביע על התרחבות ברכיבי ההזמנות החדשות ליצוא, הייצור והתעסוקה. בארה"ב רשם המדד ירידה זה החודש השני ברציפות בעוד שבגוש האירו התעצמה מגמת ההתרחבות במדד. בסין ירד החודש מדד מנהלי הרכש מתחת לרמת ה-50 נקודות.

 

10:45 - הראל פיננסים פרסם את תחזיתו השבועית: "אנו מעריכים כי המגמה החיובית תימשך ואנו שומרים על חשיפה של 80% למניות, שאליה חזרנו בשבוע האחרון. השוק המקומי תיקן פחות מהעולם וצריך להשלים פערים (מדד ת"א 25 בתשואה שלילית מתחילת השנה ות"א 100 בתשואה אפסית). יחד עם תחילת עונת הדו"חות בשוק המקומי, ייתכנו תיקונים נקודתיים ואנו ממשיכים לשמור על פוזיציה גדולה בשוק הישראלי, במקביל לחשיפה של 30%-40% מהתיק המנייתי לחו"ל", כותבים בהראל פיננסים.

 

בשבועות הקרובים מתוכננות הנפקות של מניות של כמה חברות נדל"ן בשוק התל אביבי (לוינטשיין שמנפיקה 10%, מגדלי הים התיכון, וסקייליין חברה בת של מישורים) וזו עשויה להיות סנונית להנפקות נוספות של חברות גדולות – מה שעשוי לספק רוח גבית נוספת לשוק", מוסיפים בהראל פיננסים.

 

10:40 - אלעד שמש האסטרטג הראשי של Colmex בית השקעות, אומר היום כי המשקיעים מתנהלים בזהירות יתר. "למרות חזרת השווקים למגמת עליה וסיום מהלך המימוש הקצר, פרמיות הסיכון מסרבות לרדת במתאם יחסי כמצופה. המשקיעים חוזרים לשוק וקונים מניות אך בחשש. נראה כי היעדר האלטרנטיבות הראוי לכסף הזול הוא זה שמעודד את המשקיעים, אך מנגד תנועת מכשירי הגידור מבטאת את חששם מפני מהלך מימוש. ניתן לזהות ירידה במשך הזמן הממוצע לעסקאות, מה שמבטא את רצון הסוחרים לממש רווחים ומעבר למסחר בעל אופי קצר יותר"

 

10:35 - כל חמשת הבנקים הגדולים נסחרים בעליות, בהובלת פועלים ומזרחי טפחות.  

 

10:30 - בלידר שוקי הון רואים את הצד החיובי של נתוני התוצר (ראו למטה). "בניגוד לפרשנות הרווחת בעיתונות, מבט מקרוב על נתוני התוצר מצביע על האצה בביקושים המקומיים ובייצוא. למרות הנתון המאכזב לגבי הצמיחה ברבעון הרביעי, הרכב בצמיחה ברבעון מצביע על האצה בפעילות. ההתכווצות במלאי גרעה 2.5% מהתוצר כאשר כל השימושים התרחבו: הצריכה הפרטית ב- 3%, הצריכה הציבורית ב- 1.9%, ההשקעות בנכנסים קבועים ב- 4.5% והיצוא ב- 21.5% (61% ללא יהלומים ומכירת חברות הזנק). סך השימושים עלו ב- 4.3% ו- 7.5% למעט המלאי (האצה מ- 1.1% גידול ברבעון שלישי). בדרך כלל ירידה במלאי ברבעון מסוים מביאה לגידול בייצור למלאי ברבעונים הבאים. לכן, למרות הנתון הרשמי המאכזב, מדובר באינדיקאטור המעיד על שיפור של ממש בכלכלה הישראלית (לעומת ההאטה ברבעון השלישי)", כותב יונתן כץ מלידר.

 

10:00 - סבינה לוי, אנליסטית לידר שוקי הון, מגיבה היום לאירועים האחרונים במניית טאואר, ומעלה את מחיר היעד לחברה מ-7 דולר ל-8.5 דולר, תוך הותרת ההמלצה על תשואת יתר. "סוף סוף הקונסורציום בו שותפה טאואר הוכרז כזוכה רשמי במכרז להקמת מתקן ייצור ביפן. על פי הפרסומים בתקשורת, הפרויקט צפוי להניב לטאואר, שתספק שירותי ליווי, הקמה ותפעול, הכנסות של כ-300 מיליון דולר על פני 6 שנים, כאשר חלק ניכר מזה צפוי להגיע לשורת הרווח. תזרים ההכנסות מהפרויקט ההודי יחד עם עסקת פנסוניק שצפויה להיסגר באפריל, עשויים לשפר את מצבה של טאואר, לתמוך במניה ולעלות את רמת הביטחון של מחזיקי האג"ח לגבי כושר הפירעון בשנים הקרובות", כותרת לוי.

 

"זכייתה במכרז להקמת המתקן בהודו בשילוב עם עסקת פנסוניק צפויים לתמוך בתוצאות החברה בשנים הקרובות, ולהוביל לשיפור בהכנסות וברווחיות. בנוסף לכך, אירועים אלו משפרים את רמת הביטחון לגבי יכולתה של טאואר לעמוד בפירעונות הצפויים, לרבות באמצעות מחזור חובות או גיוס. עם זאת, יש להביא בחשבון כי מניית טאואר עלולה להיות מושפעת לרעה מלחצים מסחריים שיכולים להיווצר עקב מימוש אפשרי של אחזקות הבנקים. הבנקים לאומי והפועלים מחזיקים כיום כ-6% מהחברה בדילול מלא, כולל שטרי הון הניתנים להמרה למניות", מוסיפה לוי.

 

בתוך כך, טאואר וחוקרים מאוניברסיטת קליפורניה באירוויין חושפים היום את תוצאות הביצועים של המעגל המשולב המתוחכם ביותר בעולם בתחום תדרי (GHz75-110) הכולל מערך מקלטים לגילוי ישיר המורכב מתשעה אלמנטים, במהלך הכנס הבינלאומי של IEEE, שבו אוניברסיטאות וחברות היי-טק מציגות את הדגמים והמוצרים שלהן.

 

סבינה לוי סבינה לוי צילום: אורי כץ

 

09:50 - הבורסה פותחת ביציבות. הביומד מוביל את המדדים הענפיים עם עלייה קלה של 0.2%.

 

09:15 - החברה לישראלמדווחת הבוקר על עתירת קציני הים נגד שר האוצר, שר התחבורה ורשות החברות, אליה צורפה צים כמשיבה פורמלית - המבקשת למנוע את הויתור על מנייית הזהב שיש למדינה בצים, במסגרת הסדר החוב בחברה. החברה לישראל מציינת כי היא לומדת את העתירה, ושככל שיידרש תגיש את תגובתה.

 

09:00 - בראק אן.ויהתקשרה בהסכם לרכישת כ-1,567 יח"ד בגרמניה, בשטח כולל של 91.2 אלף מ"ר ובשט ממוצע של 58 מ"ר ליחידה. החברה תשלם בתמורה 54.43 מיליון יורו, לא כולל עלויות עסקה נלוות. המקרקעין הן למגורים (למעט שטח לא מהותי למסחר) בערים שונות בצפון גרמניה, בשיעור תפוסה של כ-92%. דמי השכירות השנתיים ברוטו המתקבלים מהמקרקעין עומד על כ-5.04 מיליון יורו.

 

08:30 - אינטרנט זהב בוחנת הנפקת אג"ח ד' בהיקף של 100 מיליון שקל. כך דיווחה החברה אתמול בערב.

 

07:50 - דניה סיבוס דיווחה אתמול לאחר המסחר כי החליטה לקדם היערכות לתחילת פעילותה של החברה במערב יבשת אפריקה, במדינת גאנה. דירקטוריון החברה הסמיך את ההנהלה לנהל משא ומתן ולהתקשר במזכר עקרונות לרכישה דו שלבית של עד 50% מהון המניות המונפק של חברה קבלנית הרשומה בגאנה (להלן: "החברה הקבלנית"), בהיקף כולל של עשרות מיליוני שקלים. על פי הדיווח של דניה סיבוס, החברה הקבלנית הינה חברה מובילה בגאנה בתחום עבודות עפר וסלילת כבישים, ובבעלותה קרקעות להקמת נדל"ן למגורים ושטחי מסחר.

  

07:45 - מחזיקי איגרות החוב של מועדון 365 צפויים לאשר היום את המיזוג עם החברה־האם המשביר החזקות שבשליטת רמי שביט, לאחר שהושגו הבנות עם קבוצת המשביר ביחס לביטחונות שיועמדו לטובת מחזיקי האג"ח. 

 

07:40 - טבעאיימה להעביר את הפטנטים שלה מישראל לשוויץ כדי לשלם פחות מס על התמלוגים שהיא מקבלת מחברות אחרות עבור השימוש בפטנטים שלה. בתגובה לאיוםרשות המסים צפויה להמליץ בקרוב על פיצוי חלופי: הטבות מס משמעותיות על התמלוגים שטבע מקבלת עבור הפטנטים שהיא רכשה בחו"ל. על פי ההמלצות

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
63% 9% 28%

המתגבשות ברשות, חברות ישראליות שנהנות מהטבות המס לפי החוק יוכלו לרכוש קניין רוחני בחו"ל וליהנות מהטבות המס גם על התמלוגים שהן מקבלות עליו. כיום החברות הישראליות שרוכשות חברות גדולות בחו"ל מקבלות הכנסות בצורה של תמלוגים על הפטנטים של אותן חברות, שעליהן הן נדרשות גם לשלם מס. אם ההמלצה של רשות המסים תתקבל, המס שמשלמות טבע וחברות הענק האחרות על ההכנסות מתמלוגים יפחת במידה ניכרת לשיעור של עד 0%. 

 

07:35 - בניו יורק לא יתקיים מסחר היום לרגל ציון יום וושינגטון (המכונה גם יום הנשיא). באסיה מתנהל המסחר בעליות שערים, אותן מובילות חברות הביטוח והבנקים שפרסמו דוחות חיוביים: ניקיי עולה ב-0.5%, האנג סנג ב-1%, שנגחאי ב-0.7%.

 

07:30 - מור בית השקעות שבשליטת יוסי לוי, דרור קראוס והיהלומנים יוסי ובנימין מאירוב, בוחן גיוס של כ־20 מיליון שקל באמצעות הנפקה ציבורית של כ־25% ממניותיו בבורסה המקומית לפי שווי של 100-80 מיליון שקל.

 

07:25 - המשק הישראלי ממשיך להוריד הילוך ובמחצית השנייה של שנת 2013 הוא צמח רק בשיעור שנתי של 2.8%. זאת לעומת שיעורי צמיחה של 3.2% במחצית הראשונה של השנה שעברה, ושל 3.8% במחצית השנייה של שנת 2012. כך מתברר מהאומדן הראשון של החשבונות הלאומיים למחצית השנייה של שנת 2013, שפרסמה אתמול הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

 

07:20 - בית ההשקעות מיטב דש צופה כי מדד חודש פברואר ירד ב-0.2% ויושפע מהוזלת מחירי הירקות והלבשה והנעלה (עונתית), לצד הוזלה במחירי. מדד חודש מרץ צפוי לעלות ב-0.2%, בהשפעת התייקרות עונתית בסעיפי הדיור, הפירות והתרבות. "להערכתנו, סביבת האינפלציה במשק תישאר מתונה, אך במבט קדימה, מספר התפתחויות צפויות לחזק את הכוחות שתומכים בהעלאת המחירים, ובהם השיפור בכלכלה העולמית, בעיקר האמריקאית והאירופאית, על רקע המשך מדיניות מוניטארית סופר-מרחיבה", אומרים במיטב דש. 

 

בורסת תל אביב בורסת תל אביב צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x