שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

נעילה חיובית בבורסות אסיה; ניקיי עלה ב-0.6%

האנג סנג טיפס ב-1.6%, שנגחאי עלה ב-.3%. יצרנית החלב הגדולה בסין מכרה מניות בעסקת ענק עם דנונה. סוני טיפסה ב-3.7% לאחר דיווח על עסקה עם אפל. מאקרו: אכזבה ביפן מנתוני ההזמנות, הפתעה לטובה בסין מנתוני היצוא

שירות כלכליסט 12:1012.02.14

המסחר בבורסות אסיהננעלה היום (ד') במגמה חיובית בהובלת הבורסה בהונג קונג, על רקע העליות שנרשמו אתמול בניו יורק.

 

ניקיי האנג סנג S&P 500

 

הזמנות הליבה של התעשייה הכבדה ביפן צנחו בחודש דצמבר ב-15.7% - הרבה מעבר לצפי האנליסטים שעמד על ירידה של 4.1%. הירידה המפתיעה היא אחת הגדולות ביותר שנרשמו במדד זה.

 

בסקירת Capital Economics נאמר בתגובה כי "ההזמנות רשמו עליות בחודשים האחרונים, כך שירידה מסוימת היתה צפויה, ולנוכח התנודתיות ישנה סבירות לשינוי מגמה בינואר. עדיין, הירידה החדשה של דצמבר מוחקת חלק ניכר מההתאוששות שנרשמה בתחום זה בשנה האחרונה".

 

מניית סוני טיפסה היום בטוקיו ב-3.7%, על רקע דיווח ביפן כי היא מנהלת מגעים להכפלת אספקת החיישנים לאפל בשנה הבאה, לטובת האייפון החדש של אפל.

 

הלילה פורסם בסין כי היצוא מהמדינה זינק בינואר ב-10.6%. בתגובה עלו בהונג קונג מניות חברות השילוח והנמלים הגדולות.

 

בלטו במיוחד בהונג קונג מניות המחלבות ויצרניות מוצרי החלב, לאחר שהיצרנית הסינית המובילה China Mengniu דיווחה על מכירת מניות בשווי של 665 מיליון דולר לענקית המזון הצרפתית דנונה - ירנית היוגורט הגדולה בעולם. מניות Mengniu טיפסו בכמעט 5%, ומניות המתחרה הקטנה יותר Yashili טיפסו בכמעט 5.5%.

 

 

בורסת טוקיו בורסת טוקיו צילום: בלומברג

 

אתמול פירסמה יו"ר הפד החדשה ג'נט ילן את הסקירה החצי שנתית שלה, ולאחר מכן ענתה לשאלות ועדת השירותים הפיננסיים של בית הנבחרים. "שירתתי בועידת השוק הפתוחה שגיבשה את המדיניות הנוכחית, ואני עומדת במלוא התמיכה מאחורי מדיניות זו", כותבת ילן. ילן מציינת, כמו ברננקי לפניה, שרכישות האג"ח של במסגרת התמיכה בשווקים יצטמצמו ככל שיחול שיפור בכלכלת ארה"ב. עוד אומרת ילן כי אי היציבות שאפיינה את השווקים בשבועות האחרונים לא גרמה לפד לשקול מחדש את מדיניותו: "עמדתנו היא שבשלב זה ההתפתחויות האחרונות אינן מציבות סיכון משמעותי לכלכלת ארה"ב".

 

אחד מחברי הבית ביקש מילן לגנות את המדיניות המוניטרית של יפן - אך היא סירבה לעשות כן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x