שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

מגמה מעורבת בנעילת המסחר בתל אביב; מבטח שמיר עלתה ב-5.2%

המדדים ת"א 25 ות"א 100 ירדו ב-0.4% ומדד הבנקים הוסיף 0.2% לערכו; מבטח שמיר נסחרה על רקע חשיפת "כלכליסט" בדבר עסקה קרובה למכירת תנובה. רציו עלתה ב-0.4%, כיל ירדה ב-2%

מיקי גרינפלד 17:2710.02.14

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

17:30 - נעילה שלילית בבורסה. טבע טבזק ירדו ב-0.5% וכיל איבדה 2% מערכה. דיסקונט עלתה ב-1% ומזרחי-טפחות הוסיף 0.9% לערכו. מחזור המסר הסתכם ב-978 מיליון שקל.

 

16:00 - מגמה מעורבת במדדים המובילים בבורסה. ת"א 25 יורד ב-0.4%, ת"א 100 משיל 0.5% ומדד הבנקים מוסיף 0.2% לערכו.

 

מהדו"חות המלאים של טבע ל-2013 עולה כי החברה שילמה מס בישראל של 197 מיליון דולר בשנה שעברה המהווה שיעור מס של 15%, בהשוואה לתשלום של 5 מיליון דולר ב-2012.

 

מניית טבע נסחרה ללא שינוי מהותי בשעות המסחר הראשונות, כאשר לאחר פרסום הדו"ח המלא של תוצאותיה העסקיות (20F) החלה לאבד גובה ונסחרה ברמת השפל היומית בירידה של 2.9%. גלעד אלפר, אנליסט באקסלנס ברוקראז' הסביר כי להערכתו המשקיעים הגיבו לדיווח שיצא בסוכנות הידיעות לגבי חקירה שמתנהלת כנגד טבע בארה"ב. "מדובר באירועים שקרו ב-2006 לגבי שיווק התרופות קופקסון ואזילקט. אין כאן משהו חדש, זה רק חלק מהדיווח השנתי, על פניו נראה כי תגובת המשקיעים מוגזמת", אמר אלפר.

 

15:10 - כילהמפסידה המובילה במדד ת"א 25, עם המחזור הרביעי בגודלו - 25 מיליון שקל. דיסקונטבמחזור הגדול ביותר של 34 מיליון שקל, בזקשנייה עם מחזור של 28 מיליון שקל, וטבע שלישית עם מחזור של 27 מיליון שקל. מחזור המסחר הכללי - 600 מיליון שקל.

 

14:20 - מדד ת"א ביטוחהוא המדד הענפי המפסיד ביותר בבורסה נכון לשעה זו, עם ירידה של 1.2%. הביומד הוא הענף המרוויח, עם עלייה של 0.4% בלבד.

 

13:35 - הנתונים הרשמיים של הלמ"ס מצביעים אומנם על שיעור אבטלה נמוך במשק, אולם נתונים אחרים שפורסמו לאחרונה מצביעים על רפיון בשוק העבודה. למסקנה זו הגיעו חברי הוועדה המוניטרית של בנק ישראל בדיון הריבית האחרון שנערך בבנק בסוף החודש שעבר. על שוק הדיור עצמו נאמר בדיון כי סעיף הדיור במדד המחירים, שמודד למעשה את השינויים בשכר הדירה, ירד בחודש דצמבר ב- 0.3%. יחד עם זאת, בכל שנת 2013 נרשמה בסעיף זה עלייה מצטברת של 2.9%. במחירי הדירות בפועל, שאינם נכללים במדד, נרשמה בחודשים אוקטובר-נובמבר עלייה של 0.5%, לאחר ירידה בחודש הקודם. ב- 12 החודשים שהסתיימו בנובמבר עלו מחירי הדירות בשיעור מצטבר של 8%.

 

13:10 - מחזור המסחר עומד נכון לשעה זו על 380 מיליון שקל. בזק, טבעו דיסקונטמרכזות את המסחר הגבוה בבורסה, עם כ-17 מיליון שקל מחזור כל אחת. רציואחריהם עם 16 מיליון שקל, וכילסוגרת את החמישייה עם 13 מיליון שקל.

 

12:50 - ירידות קלות בבורסת ת"א - כשברקע הירידות בחוזים העתידיים בארה"ב: בקדם מסחר יורד דאו ג'ונס ב-0.2%, S&P 500 ב-0.3%, נאסד"ק ב-0.1%.

 

12:45 - סוכנות הדירוג מעלות העלתה את דירוג אלקו החזקותלרמה של A ובתחזית יציבה - הדירוג הקודם עמד על -A ותחזית שלילית. מעלות מנמקת את ההעלאה בשיפור בפרופיל הנזילות וירידה במינוף. "פרופיל הנזילות של אלקו החזקות בע"מ השתפר בחודשים האחרונים בעקבות השלמה של הנפקה של שתי סדרות אג"ח חדשות בעלות מח"מ ארוך יחסית וכן כתוצאה ממספר מימושים של נכסים. במהלך 12 החודשים האחרונים חלה עלייה של כ-20% בשווי תיק הנכסים של החברה. אנו מזהים פוטנציאל להצפת ערך נוסף בטווח הקרוב. תחזית הדירוג היציבה משקפת את הערכתינו שהחברה תשמור על מינוף של עד כ-%45 ושזו אף תמשיך לרדת בעקביות", נאמר בעדכון מעלות.

12:06 - רציו מרכזת את מחזור המסחר הגבוה בבורסה, אחריה בסדר יורד: דיסקונט, בזק, טבעו כיל.

 

11:15 - אאורההשלימה רכישת קרקע באור עקיבא, לאחר שהעבירה למנהל מקרקעי ישראל בתמורה סכום של כ-40 מיליון שקל. החברה מימנה את רכישת הקרקע ממקורותיה העצמיים ומהלוואה מתאגיד בנקאי.

11:20 - ביונדווקסקיבלה אישור לרישום פטנט בהונג קונג וסיימה הליך לרישום הפטנט בארה"ב עבוד החיסון האוניברסאלי לשפעת שהחברה פיתחה. הפטנט מתייחס למבנה החיסון והרכבו, וכן לשיטות הייצור והשימוש בחיסון האוניברסאלי לשפעת תוך הענקת ההגנה לשינויים האפשריים בהרכב החלבון שבבסיס החיסון האוניברסאלי.

  

11:10 - אילנית שרף, אנליסטית בכירה בפסגות ברוקראז', מפרסמת היום תחזית ללקראת פרסום דו"חות אלביט מערכותב-19 במרץ. "לרוב הרבעון הרביעי הינו הרבעון החזק בשנה. אנו מעריכים צמיחה חד ספרתית מתונה במכירות בהשוואה לרבעון המקביל. הרבעון יושפע להערכתנו מהמשך העלייה בפעילות בדרום אמריקה, אסיה ואוסטרליה לצד החולשה באירופה. בנוסף, אנו מעריכים שיפור קל ברווחיות בהשוואה לרבעון המקביל ובדומה למגמה שנרשמה מתחילת 2013. מניית אלביט מערכות רשמה מהלך עליות חד של כ- 50% בשנה החולפת. המנייה נסחרת סביב מחיר היעד שלנו מזה כ- 3 חודשים. עקב כך אנו שמים את ההמלצה בעדכון. לאחר פרסום הדוחות השנתיים אנו נבחן מחדש את המלצתנו למנייה ואת מחיר היעד", כותבת שרף.

  

11:05 - הראל פיננסים מפרסמים את המלצות ההשקעה השבועיות:

 

"אנחנו ממשיכים להעריך כי שוק המניות יספק את התשואה הגבוהה מבין האפיקים, אך יעשה זאת בתנודתיות גבוהה יחסית. דו"חות הרבעון הרביעי בוול סטריט ממשיכים לתמוך בגישה הזו. עד עתה פרסמו 344 חברות דו"חות, כאשר 76% היכו תחזיות הרווח ו-66% בהכנסות – שיעורים גבוהים מהממוצע ההיסטורי. באופן כללי, בשבוע החולף היו פחות הורדות תחזיות, מה שהוסיף לאופטימיות בשווקים. אנו ממשיכים להקצות לה 55% מתיק החו"ל במניות. אנו גם ממשיכים להמליץ על חשיפה גדולה יותר ליפן (10%) ושומרים על ההעדפה שלנו שלא להיחשף לשווקים מתעוררים או לעשות זאת במשקל חסר", אומרים בהראל.

 

"בשוק המקומי, נמשכת החולשה במניות הפיננסים ולהערכתנו הביצועים העודפים של מגזר זה בחו"ל ישפיעו לטובה על מניות הבנקים והביטוח בארץ – מתחילת השנה ירד מדד הבנקים בשוק המקומי ב-6.5%, לעומת עלייה של 2.5% באירופה ויציבות יחסית בבנקים בארה"ב. גם בשנה האחרונה מפגרים הבנקים הישראלים בתשואה (עלייה של 6.5%, לעומת 24% לבנקים בארה"ב ו-20% באירופה). הניסיון מלמד, שלאורך זמן הפערים בבנקים לא מחזיקים מעמד. מגזר נוסף שעשויים לראות בו סגירת פערים הוא מניות הביומד המקומיות, לאחר עליות של כמעט 5% בסוף השבוע במגזר זה בוול סטריט. מתחילת 2014 עלה מדד הביומד בת"א בכ-2%, לעומת עלייה של 8.5% במדד הביוטכנולוגיה של נאסד"ק", מוסיפים בהראל.

  

בורסת ת"א והנאסד"ק בורסת ת"א והנאסד"ק צילום: בלומברג, בועז אופנהיים

 

10:55 - קומפיוג'ןמובילה את מניות הביומד ומזנקת בשעה זו ב-6.7%.

 

10:20 - שותפות חיפושי הנפט גבעות עולםמתכוונת לפטר את המנכ"ל טוביה לוסקין. כך עולה מדיווח השותפות לבורסה. על פי הדיווח, השותפות זימנה את לוסקין לשימוע טרם קבלת החלטה לגבי המשך או הפסקת כהונתו כמנכ"ל. אין כוונה שלוסקין יסיים את פקידו כאחראי תפעול.

 

09:50 - ירידות קלות בפתיחת המסחר בבורסת ת"א.

 

09:30 - לניתוח עסקת וודסייד ומשמעותה הפיננסית מבחינת דלק קידוחים, אבנרו רציו ראו ניתוח מיוחד של "כלכליסט". אתמול בת"א ירדה רציו ב-2%, דלק קידוחים ירדה ב-1.6% ואבנר ב-1.2%.

 

09:25 - ביולייטמדווחת על התחלת ניסוי קליני של החברה הבת דיאגנוסטיר לאבחנה, התאמת טיפול ומעקב אחר טיפול בסינדרום העין היבשה; התוצאות צפויות כבר ברבעון הרביעי השנה. חברת דיאגנוסטיר קיבלה את כל האישורים הנדרשים לתחילת הניסוי הקליני ומעריכה כי תחל בו בימים הקרובים.

 

09:00 - חברת הייעוץ אנטרופי ממליצה לגופי הפנסיה המשתמשים בשירותיה להצביע בעד מדיניות התגמול בבנקים הפועלים ולאומי. אנטרופי מעניקה לתוכנית התגמול של בנק לאומי הערכה בינונית־גבוהה. לדבריה, תנאי הסף לקבלת התגמול (תשואה חשבונאית על הון הבנק בשיעור של 7.5%) "תואם את מצב הבנק והישגיו הצפויים, ומחזק את הקשר בין ביצועי הבנק לבין תגמול בכיריו בשנות המדיניות". ביחס לבנק הפועלים, הערכת מדיניות התגמול זוכה לציון בינוני. "מבין חמשת הבנקים הגדולים מצבו של הפועלים בנושא היעילות נחות רק ביחס לבנק מזרחי טפחות, וטוב משמעותית ביחס לשלושת הבנקים הגדולים האחרים. על רקע זה, לשינוי המוצע במדיניות התגמול הנוכחית בהשוואה למדיניות המקורית קיים פוטנציאל הפחתה לדעתנו ברמת התמריצים של ההנהלה לנטילת סיכונים".

 

08:30 - על פי דיווח מבלומברג, שווי המניות בשווקים העולמיים התכווץ מתחילת השנה עד ה-4 בפברואר ב-3 טריליון דולר, ומאז החלה התאוששות שצמצמה את ההפסד ל-1.6 טריליון דולר.

 

08:25 - הבורסה של טוקיו ננעלה בעלייה של 1.8%.

 

07:40 - התקדמות משמעותית במו"מ למכירת השליטה בתנובה לקונצרן הסיני ברייט פוד.שווי תנובה בעסקה יעמוד על 2.5 מיליארד דולר (8.75 מיליארד שקל). אייפקס מחזיקה בכ־56.5% ממניות תנובה באמצעות חברה יעודית (SPV) משותפת עםמבטח שמיר, שבשליטת מאיר שמיר. מבטח עצמה מחזיקה בכ־20% ממניות תנובה ולה זכות הצטרפות למכירה. על פי הערכות, מעדיפים הסינים לפעול בשותפות עם גורם ישראלי מקומי, כך ששמיר עשוי להישאר עם האחזקה ולא למכור אותה. 

 

07:35 - אחת מההנפקות הגודלות של השנה נמצאת בדרכה לצאת אל הפועל: סקייליין, החברה הבת של מישורים(52%) והכשרת היישוב (21%) הגישה תשקיף לקראת ההנפקה. סקייליין מבקשת לגייס כ-50 מיליון דולר לפי שווי של כ-250 מיליון דולר על פי הערכות, כאשר עיקר הפעילות של החברה היא הפיתוח והמלונאות של מישורים בקנדה ובבעלותה מלונות ואתרי נופש המהווים נכסי מורשת. בנוסף, סקייליין הינה החברה הדומיננטית והמובילה בפיתוח שכונות מגורים בסביבה מלונאית באונטריו. אחרי ההנפקה בתל אביב, מתעדת החברה לבצע רישום כפול בבורסת טורונטו.

מה דעתך על מניית מבטח שמיר:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

07:30 - "שני דוחות התעסוקה האחרונים אכזבו אך בשניהם יש גם לא מעט נסיבות מקלות. נתוני דצמבר הושפעו, כאמור, באופן משמעותי מהחורף הקיצוני ובנתוני ינואר יש גם כמה נקודות אור. לכן, קשה להאמין שבפד ישנו את המדיניות שרק לפני חודשיים הכריזו עליה על סמך שני נתונים אלו בלבד. גם החולשה ואי היציבות במשקים המתעוררים לא תדיר כנראה את השינה מעיניה של ג'נט ילן בלילות", אומר אורי גרינפלד, מנהל מחלקת המאקרו בפסגות.

 

"יש לזכור שהחלטת הפד הבאה היא רק ב-18 למרץ כך שעד אז הפד יקבל מספיק נתונים, כולל דו"ח התעסוקה של חודש פברואר, שיעזרו לקבוע אם החולשה הנוכחית היא זמנית או מגמתית. מכיוון שהשפעת החורף שהורגשה גם באינדיקאטורים כמו מדדי מנהלי הרכש או מדד בטחון הצרכנים צפויה להתפוגג, אנו מעריכים שהפד ימשיך בתהליך הצמצום גם בחודשים הקרובים. עם זאת, במידה שהנתונים יהיו חלשים מהצפוי, יתכן כי הפד יודיע במרץ על עצירה של תהליך הצמצום או הקטנת הצמצום ל-5 מיליארד דולר בלבד", הוסיף גרינפלד.

 

07:20 - השווקים הגלובאליים נפתחים היום במגמה חיובית עם עליות בבורסות אסיה. ניקיי עולה ב-1.5%, שנגחאי ב-1.8%, האנג סנג נסחר ביציבות. בניו יורק החוזים העתידיים על המדדים המובילים נסחרים הבוקר ביציבות.

  

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x